Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dyskopatia L5/S1

Dyskopatia L5/S1 1 tydzień 1 dzień temu #21261

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 6
  • Otrzymane podziękowania: 78
O łał, jak Ci już uwolnią podciśnieniem uciśnięty nerw to koniecznie daj znać:-)))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dyskopatia L5/S1 4 dni 15 godzin temu #21282

• Oska123
  • Oska123 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 9
Alchemik Jakie dokładnie odczucia miałeś przy siedzeniu, czy bolały np nogi po jakimś czasie siedzenia ? Czy zauważyłeś problemy ze staniem ?

Czy dolegliwości masz z jednej strony czy centralnie ? Czyt np. dolegliwości masz zawsze po tej stronie co przepuklina czy jakoś Ci się to odwraca czasem ?

Dyskopatia L5/S1 4 dni 11 godzin temu #21286

• alchemik
  • alchemik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przy siedzeniu kłuje mnie czasem pomiędzy pośladkami lub w prawym albo lewym pośladku, ale to też różnie, czasem promieniuje maksymalnie do połowy uda, ale to taki ból podobny do zakwasu. Przed tym jak się zastałem w styczniu, od 4 lat praktycznie zero jakiś takich objawów, oprócz sporadycznych "wyskoków". Ze staniem czy chodzeniem nie mam aktualnie żadnych problemów.

Dzisiaj byłem u neurologa - test Laseque'a ujemny, żadnych objawów neurologicznych. Według zdjęcia MR - do operacji, bo przepuklina duża. Ale według objawów, a raczej braku objawów neurologicznych - nie ma żadnych wskazań do operowania, z czego się aktualnie bardzo cieszę.

Ostatnia edycja: przez alchemik.

Dyskopatia L5/S1 4 dni 10 godzin temu #21287

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 105
Czyli brak objawów neurologicznych wyklucza obecnie interwencje chirurgiczną dobrze rozumie, pomimo dużej przepukliny.

Dyskopatia L5/S1 4 dni 10 godzin temu #21288

• alchemik
  • alchemik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dokładnie.
Będę chciał jeszcze porozmawiać z neurochirurgiem, ale póki co bardziej chce nastawić się na powrót do aktywności i rehabilitacji. Ruch w moim przypadku bardzo pomaga.

Dyskopatia L5/S1 4 dni 9 godzin temu #21289

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 105
Zapytałem bo w Styczniu usłyszałem to samo od dwóch znanych neurochirurgów pomimo sekwestru , niema objawów niema podstaw do operacji.
Dolegliwości bólowe nie są wskazaniem do zabiegu ,wygląda że w tym wypadku jest podobnie.
Problemem jest jednak że w każdej chwili może nastąpić przerwanie pierścienia i sekwestracja ,to tak chodzenie z bombą w plecach nie wiadomo kiedy wybuchnie.
Życzę by do tego nie doszło , bo dysk L5/S1 jest duży i oderwany sekwestr może spowodować uszkodzenie nerwów .

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.149 s.
Zasilane przez Forum Kunena