Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Po operacji stabilizacji L5/S1 - 2 implanty

Po operacji stabilizacji L5/S1 - 2 implanty 1 miesiąc 2 dni temu #20232

• tom21
  • tom21 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam,
To mój pierwszy post więc na początku dziękuję wszystkim za dzielenie się wiedzą i doświadczeniami :)

29.05.2020 miałem operację stabilizacji odcinka L5/S1 , cały czas mam stan podgorączkowy, dziś to 37,6 (skacze między 37 a 37,6) - czy taka temperatura może się utrzymywać przez ponad 2 tygodnie od zabiegu?
Dodam że operacja przeszła w porządku a przy wyjściu dostałem antybiotyk na 5 dni. Trochę się martwie ale może niepotrzebnie. Dziękuję z góry za podpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez tom21.

Po operacji stabilizacji L5/S1 - 2 implanty 3 tygodni 4 dni temu #20244

• Miś102
  • Miś102 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć. Mógłbyś napisać jak się czuje te implanty , czy to ogranicza ruchy jakiś ucisk w plecach . Mnie taki zabieg czeka po nawrotowej przepuklinie , wcześniej miałem dyscektomie na poziomie L5 S1 i wyskoczyła ponownie na tym samym poziomie.

Po operacji stabilizacji L5/S1 - 2 implanty 3 tygodni 4 dni temu #20245

• tom21
  • tom21 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
Wydaje mi się że jest jeszcze za wcześnie aby ocenić "czucie implantów". Chodzi mi o to że jestem 3 tygodnie po operacji i w tym czasie ograniczałem mocno ruchy, czyli: brak schylania się przy wielu czynnościach (mycie zębów, itd.), odpowiednie wstawanie z łóżka, podnoszę tylko lekkie rzeczy. Po prostu mocno się oszczędzam i staram się dużo chodzić.
To co teraz czuję to taki "ciężar na plecach" w momencie jak jestem zmęczony chodzeniem albo jak wykonam jakiś dziwniejszy ruch to mam ukucie w okolicy pleców. Pracuję na komputerze więc przygotowałem sobie stanowisko stojące i drepcze w miejscu podczas pracy. W ciągu dnia robię sobie przerwy, czyli kładę się na około 20-40 min do łóżka aby odpocząć (na początku częściej i więcej).
Szczerze to jest całkiem ok, praktycznie nie czuje już bólu który promieniował do lewej nogi. Lekarz, który mnie prowadził powiedział, że jeśli nie zrobi stabilizacji tylko usunie gluta to będę mieli nawrót po paru miesiącach.
Zdziwiłem się tylko szybkością załatwienia operacji, tzn. przyjęli mnie rano do szpitala, kolejny dzień - operacja (koniec około 16), pionizowanie wieczorem, kolejny dzień - rano spacer po korytarzu i w południe byłem już w domu (razem 2,5 dnia).

Jakby co temperatura spadła do właściwej dopiero po ponad 2 tygodniach, teraz jest ok.
Za tą wiadomość podziękował: wilku25, Maciurek

Ostatnia edycja: przez tom21.

Po operacji stabilizacji L5/S1 - 2 implanty 3 tygodni 4 dni temu #20246

• Miś102
  • Miś102 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję za odpowiedź i życzę zdrówka.

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.056 s.
Zasilane przez Forum Kunena