Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym promieniujący do nóg!!!

Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym promieniujący do nóg!!! 1 miesiąc 3 dni temu #20221

• Bizonwb
  • Bizonwb Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam mam 33lata jestem mężczyzna niby w siłę wieku no ale. Ból który odczuwam towarzyszy mi od ok 7 lat i strasznie się nasilił.odczuwalny jest w lędźwiach tępy ból promieniujący do nóg po zewnętrznej stronie ud do wysokości kolan. Posiadam liczne wyniki badań rezonans magnetyczny, tomografię, badania krwi zdjęcia rtg w tym czynnościowe. Żadna diagnoza się nie sprawdziła truje się lekami, rehabilitacja, masaże akupunktura, itp nic nie pomaga. Nie znalazłem żadnego związku bólu z czym kolwiek boli i już niezależnie od pozycji ciała,POTRZEBUJĘ POMOCY udostępnię wyniki badań co trzeba bo naprawdę zwiedziłem mnóstwo specjalistów i lipa. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym promieniujący do nóg!!! 1 miesiąc 3 dni temu #20222

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 68
Cześć. Przy takich objawach warto sprawdzić, jak się mają mięśnie napinacze powięzi szerokiej. Są to taki małe mięśnie z przodu miednicy, które od siedzenia nadmiernego potrafi się przykurczyć i ciągnąć pasmo biodrowo-piszczelowe nóg. Warto sobie piłeczką/wałkiem/palcami opracować te mięśnie. Jeżeli przy nacisku będzie występował ból, to znaczy, że jest problem.
Za tą wiadomość podziękował: Bizonwb

Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym promieniujący do nóg!!! 1 miesiąc 3 dni temu #20223

• Bizonwb
  • Bizonwb Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Jestem kierowcą zawodowym więc faktycznie dużo czasu spędzam siedząc, tyle że przy pochyleniu do przodu po chwili sztywnieje nie mogę się wyprostować później ból schodzi w nogi z znacznym osłabieniem mięśniowym.

Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym promieniujący do nóg!!! 1 miesiąc 3 dni temu #20224

• Bizonwb
  • Bizonwb Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Wszystkie te objawy mogą być powodowane przez przykurcz tych mięśni

Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym promieniujący do nóg!!! 1 miesiąc 2 dni temu #20229

• Bizonwb
  • Bizonwb Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Witam jeszcze raz a co jeśli ból wystąpi przy ucisku tych mięśni, co znaczy że jest problem?

Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym promieniujący do nóg!!! 1 miesiąc 2 dni temu #20230

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 68
To jest jedna z możliwych przyczyn. Generalnie siedzenie osłabia mięśnie pośladków i brzucha. Przykurczają się czworogłowe mięśnie ud, miednica ciągnięta jest do przodu, przykurczają się prostowniki grzbietu, a tylna taśma nóg ulega rozciągnięciu nadmiernemu. To daje uczucie ciągnięcia w nogach. Najlepiej kupić sobie wałek piankowy i opracować przednią część ud.

Tutaj zobacz, jak gość opracowuje uda wałkiem i nie tylko uda:
aktywne.trojmiasto.pl/Trening-z-rollerem...tomasaz-n144073.html

Rolowanie jest na początku bolesne, ale z czasem przestaje boleć i są super efekty w uelastycznieniu i rozluźnieniu mięśni.
Za tą wiadomość podziękował: Bizonwb

Ostatnia edycja: przez Maciurek.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.068 s.
Zasilane przez Forum Kunena