Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: L5/S1 rwa i przepuklina - mikrodiscektomia

L5/S1 rwa i przepuklina - czy do operacji 1 miesiąc 1 tydzień temu #20203

• DMK
  • DMK Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
W połowie kwietnia zacząłem odczuwać skurcze w lewym udzie i łydce ale niczego nie podejrzewając rozciągałem mięśnie i po konsultacji z neurologiem w miarę dobrze funkcjonowałem. W połowie maja tak mnie walnęło że przestałem chodzić i stawać na lewą nogę bo pojawił się rwący ból od pośladka do stopy. Decyzja: rezonans. Zobaczcie załącznik.
Teraz stwierdzona przepuklina L5/S1 z uciskiem korzenia S1. Od 4 tyg. z trudem chodzę, wspomagam się kulami. Biorę Nlpz Ketonal, Poltram Combo ale tylko trochę pomaga. Olfen w zastrzykach też nieskuteczny. Nieźle działa Sirdalud na rozluźnienie mięśni. Próbuję rehabilitacji. Neurochirurdzy różnie powiedzieli ale generalnie kwalifikuje się do operacji mikrodyscektomii choć jeden lekarz wskazał żebym rehabilitował. Czy próbować dalej ćwiczeń, neuromibilizacji i fizjoterapeutów czy operacja to jedyne wyjście jeśli jest drętwienie stopy i łydki caly czas od 4tyg a chodzenie czy stanie prawie niemożliwe a lewa noga jest znacznie osłabiona. Ledwo funkcjonuje i nie jestem w stanie przejść 10m bez bólu ani siedzieć ponad 3min. Nie ma mowy o wyjściu z domu bez pomocy innej osoby. Jak uważacie? Mam 36 lat.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez DMK.

L5/S1 rwa i przepuklina - czy do operacji 1 miesiąc 1 tydzień temu #20204

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 68
Ja bym na Twoim miejscu się zoperował. Chociaż nie masz deficytów neurologicznych, to ból i osłabienie nogi trwa już prawie dwa miesiące. W opisie masz stwierdzony ucisk na korzeń nerwowy. Badanie jest w pozycji leżącej, a na siedząco / stojąco pewnie ten ucisk się nasila. Nie ma co się męczyć.

P.S. Zaszczep się na żółtaczkę.

Ostatnia edycja: przez Maciurek.

L5/S1 rwa i przepuklina - czy do operacji 1 miesiąc 6 dni temu #20211

• DMK
  • DMK Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Dzięki. Ja dalej walczę. Wrzucę niedługo mój MR.
Jutra mijają 4tyg. od zaostrzenia bólu i ataku rwy czyli odkąd przestałem chodzić czy siedzieć. Jestem na L4 i prowadzę bardzo oszczędny tryb życia. Właściwie nie wychodzę nigdzie oprócz lekarzy i głównie leżę. Postanowiłem dać jeszcze sobie szansę i ćwiczyć i rehabilitować a jeśli przez 2 tyg. nie będzie sygnału poprawy to idę na operacje.

Odwiedziłem 3 fizjoterapeutów prywatnie na 6 wizyt łącznie - ze średnim skutkiem. Mam też w luxmed prądy, pole magnetyczne i fikcję którą nazywają terapią manualną (co może zrobić świeży fizjoterapeuta po studiach przez 25min).
Kontynuuje u dwóch fizjoterapeutów i ćwiczę i rozciągam dyski na piłce rehabilitacyjnej w domu.
Ktoś wie jaki rodzaj fizjoterapii najlepiej nada się by ucisk na nerw się zmniejszył? Powięziowa średnio działa. Mckenzie? Jutro idę podpytać na wizycie rehab. o nowe ćwiczenia.

Nadal chodzę o kulach i na lewej nodze jedynie parę kroków po mieszkaniu jestem w stanie zrobić. Powoli przyzwyczajam się do myśli że za 2tyg. mikrodyscektomia. Wydaje mi się że 6 tyg odpoczynku z czego 3-4tyg rehabilitacji to już okres po którym powinno być nieco lepiej? Jakie są wasze wspomnienia i jak sobie radziliście przed zabiegiem w szpitalu?

L5/S1 rwa i przepuklina - czy do operacji 1 miesiąc 5 dni temu #20216

• DMK
  • DMK Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Cześć. Proszę zobaczcie moje zdjęcie MRI z 15 maja kiedy zaczął się ostry stan. Czy to poprzez odpoczynek i rehabilitację ma szansę się wchłonąć w 6 tyg. czy raczej 3-4 miesiące lub wcale. Muszę podjąć decyzję co do operacji do 21 czerwca. Pozdrawiam.
Załączniki:

L5/S1 rwa i przepuklina - czy do operacji 1 miesiąc 4 dni temu #20219

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 68
Są przypadki, że wypukliny się wchłaniają, jednak Twoja protruzja jest duża i uciska na korzeń. Warstwy pierścienia włóknistego popękały i dysk się odkształcił. Teraz te pęknięcia się zawłóknią po paru miesiącach, ale żeby to się wycofało, to bym nie liczył. Problemem jest ten ucisk. U mnie protruzja przylega do nerwu i jakoś z tym idzie żyć. Po 10 latach mi protruzja cofnęła się 1mm, kosztem małej wypukliny po drugiej stronie. Można powiedzieć, że dysk sobie "pływa".

Nie wierz też "magikom", którzy będą Ci mówić, że wciskają dysk na swoje miejsce, bo oni zwyczajnie wciskają kit i wyciągają pieniądze.
Za tą wiadomość podziękował: DMK

Ostatnia edycja: przez Maciurek.

L5/S1 rwa i przepuklina - mikrodiscektomia 3 tygodni 4 dni temu #20247

• DMK
  • DMK Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Witajcie. Zbliża się termin - jutro muszę zdecydować o operacji. Od 13 maja kiedy zaczęło się ostrym bólem w lędźwiach i kości krzyżowej minęło 5 tygodni w większości spędzonych w domu. Kilkanaście wizyt u rehabilitantów dało ulgę w bólu samoistnym. Teraz jestem w stanie w domy zrobić kilkadziesiąt kroków po domu, umyć się stojąc w ekspresowym tempie i czasem nawet siedzieć na miękkim fotelu lub w aucie do 30min.
Kilka ostatnich dni testuje postęp w poruszaniu pieszo. Zdarza mi się robić 2-minutowe spacery po 50-100 kroków bez bólu 2-4 razy dziennie. Niestety każda większa próba uświadamia mi że mój max zasięg to 5 minut i może 100-150metrów pieszo. Po tym czasie w pozycji pionowej ból staje się trudny do zniesienia i muszę usiąść lub położyć się <wczoraj np w hallu galerii handlowej>. Po chwili przerwy zasięg jest już jednak sporo mniejszy.
Jak oceniacie moje możliwości? Skłaniam się raczej do zabiegu bo ciężko mi tak funkcjonować kolejne tygodnie.

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.099 s.
Zasilane przez Forum Kunena