Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Badanie MRI przy skoliozie

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 1 tydzień temu #19670

• p1xel
  • p1xel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziwią mnie właśnie te objawy, raz pytałem neurologa i mówił że to nie może być z odc szyjnego, choć wydaje mi się że może. Nie mam nasilonych objawów bólowych, zawsze dominują neurologiczne. Czuję się jakby zwieracze ledwo trzymały, nietrzymanie moczu a czasami nawet jakieś biegunki, etc... Myślałem że ten ucisk na worek oponowy to tłumaczy. Sam już nie wiem. Jeszcze w lewym uchu mam ciśnienie trochę boli i gorzej słyszę od tego rezonansu. Dzisiaj spróbuję obe te rzeczy sprawdzić u lekarzy, nie wiem czy to hipochondria czy naprawdę zostanę kaleką jak tak dalej pójdzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez p1xel.

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 1 tydzień temu #19671

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1135
Układ nerwowy jest w kształcie jakby choinki, od głowy w dół i w boki - od miejsca gdzie nerw jest uciskany czy uszkodzony objawy (ból, niedowłady) idą w dół, tak że od uszkodzeń w szyi może nieprawidłowo działać wszystko, od uszkodzeń w lędźwiowym może nieprawidłowo działać to co poniżej, tak że na podstawie wyniku MRI kręgosłupa lędźwiowego nie ma sensu mówić o objawach neurologicznych powyżej.
W opisie tego rezonansu masz uszkodzenie dysku prawdopodobnie niemałe (nie ma podanych żadnych wymiarów) bo idzie w zachyłki, ale opisujący stwierdził że nerwy w pozycji w której jest robione badanie nie są uciśnięte. Jest możliwość że w innych pozycjach ucisk jest większy, po to się przeprowadza poza MRI różne testy funkcjonalne w gabinecie lekarza tudzież robi dodatkowo RTG w zgięciu/przeproście. Pójście z wynikami badania do dobrego lekarza od kręgosłupów, który obejrzy obrazy a nie ten opis, zrobi wywiad, badania czynnościowe, itd., to najlepsze wyjście. Jedno co z tego opisu można powiedzieć to że z niego nie wynika żeby był ucisk na nerwy taki o jakim ostrzega się w objawach alarmowych, wymagający pilnej operacji żeby nie doszło do nieodwracalnego uszkodzenia nerwów, ale jakieś uszkodzenie dysku jest.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 1 tydzień temu #19672

• p1xel
  • p1xel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Ten mri był robiony w chyba dziwnej pozycji z jakąś poduszka powyżej kolan trochę przesunięta w górę bo kręgosłup bolał z poduszka niżej.
Neurolog niby nie widzi tutaj nic co powodowałoby te zaburzenia. Mogę sobie jeszcze zrobić szyjny.
Nie wiem co o tym myśleć. Każde krzywienie się i noszenie pogarsza objawy.

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 1 tydzień temu #19674

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
No to jak nie dość że ogólnie MRI jest robiony w odciążeniu na leżąco bez nacisku jeszcze dobrana pozycja w której najmniej boli czyli ucisk najmniejszy to hm.. Dysk się odkształca w zależności od pozycji, jak jest uszkodzony to tym bardziej, ale to lekarz badaniami i swoim doświadczeniem ocenia co się dzieje przy ruchu trochę bazując na wynikach badania MRI zrobionego na leżąco. Może wybierz się do jakiegoś lekarza który leczy kręgosłupy, częściowa lista jest placówek o których pisano na Forum jest tutaj: forum.drkregoslup.pl/forum/Opinie-o-leka...%C5%82upa-pl?start=0 Nie każdy neurolog, neurochirurg czy ortopeda zna się na kręgosłupach, to wymaga zainteresowania tematem i ciągłego doszkalania się, a w ostatnich latach się to rozwija.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 1 tydzień temu #19680

• p1xel
  • p1xel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Byłem jeszcze u jednego neurologa do ktorego mam troche wiecej zaufania, mysle ze jest prawie najlepszy w tej dziurze na podkarpaciu. Mówił że on tu nie widzi nic poważnego, i że dawno nie widział tak dobrego wyniku rezonansu. Niby za 10-15 lat moj kregoslup ma sie rozwalic dopiero. W sensie mechanicznie czy cos takiego, przez skolioze. Mówiłem że jak leże na boku to potem mi zaczyna drętwieć palec w prawej stopie np i boleć, ale on nie widzi tutaj tego z wyniku, co jest dziwne. Niby parestezje, a nawet słabości mogą być powodowane albo wzmacniane przez moją nerwice. I że niby mam osobowość hipochondryczną, no trochę mam.

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 1 tydzień temu #19688

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Piszesz że wypowiadał się na temat obrazu - a robił Ci jakieś badania zakresu Twojej ruchomości? Nic o tym nie piszesz. Masz opis badania zakresu ruchomości w tym testów prowokacyjnych od tego neurologa może?

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.052 s.
Zasilane przez Forum Kunena