Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Badanie MRI przy skoliozie

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 2 tygodni temu #19651

• p1xel
  • p1xel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam mocne drętwienia w nogach, troche bolu w krzyzu po prawej, czasami lewej stronie, promieniujacego ewentualnie do prawej stopy. Teraz czuje dziwne gorąco w nogach i drętwienie. Mam rozumieć, że to objawy tego? Czy sytuacja jest beznadziejna? Mam skolioze w 3 odcinkcah, ale nie mam jeszcze badań mri innych odcinków, Czy z tym coś można zrobić czy to koniec?
TECHNIKA BADANIA: MR KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWEGO: Badanie wykonano w
sekwencjach FSE, FRFSE, STIR w obr. T1-, T2-zal. sag, cor, ax. Th12-L1 do L5-S1.
OPIS:
Wyraźna, prawostronna rotoskolioza kręgosłupa pogranicz Th/L o szczycie na poziomie Th12,
wyrównana fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Niewielkie, okrężne uwypuklenia krążków mk na poz.
L4-L5 i L5-S1 z nieznacznym modelowaniem worka oponowego, częściowym wnikaniem do
zachyłków bocznych kanału kregowego i otworów mk bez ucisku korzeni nerwowych.
Na pozostałych poziomach nie uwidoczniono ucisku worka oponowego i korzeni nerwowych. Stożek
rdzenia kręgowego prawidłowy. Kanał kręgowy bez stenozy w wym. strzałkowym.
W zw. z prawostronną rotoskoliozą kręgosłupa asymetryczne - w odcinku górnym od strony lewej,
w odcinku dolnym od strony prawej - obniżenia wysokości krążków mk.
Sygnał szpiku pozostałych trzonów kręgów prawidłowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 2 tygodni temu #19659

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1135

p1xel napisał: Czy z tym coś można zrobić czy to koniec.

W jakim sensie koniec?

A od kiedy masz te objawy? Czy się utrzymują stale czy okresowo? Jak często? Nasilają się przy wykonywaniu jakiejś czynności? W nocy też są?

W opisie nie ma ucisku na korzenie nerwowe, czyli w pozycji wykonywania badania - pewnie leżącej - teoretycznie nie powinieneś mieć dużych dolegliwości, np. śpiąc.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 1 tydzień temu #19666

• p1xel
  • p1xel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Miałem epizody różnych objawów neurologicznych, wcześniej gdzieś 2018 2019długo powoli rosnące drętwienia głowy, ucisku, zawrotów głowy. Jak już myślałem że dłużej nie wytrzymam to przestało. Mri głowy czyste, lekarz podejrzewał Sm zamiast kręgosłupa... Teraz drętwienia szyji wracają, a od niej rąk i twarzy, a nawet słabości. 5 lub 6 lat temu mri c pokazało bulging disc i niewielkie zaostrzenia trzonów kręgów czy coś takiego. Szyjny też na pewno w złym stanie...
Kilka mies temu miałem kilkutygodniowy epizod gdzie drętwiała mi raz jedna, raz druga połowa ciała z zaburzeniami zwieraczy. Lekarze wmawiali nerwicę, miałem robić wtedy rezonans ale jakoś przeszło, i wróciło z 10 dni temu po uczuciu przeciążenia bólu nogi od kręgosłupa przy zwykłym chodzeniu.
Modelowanie worka oponowego chyba pasuje do tych moich objawów nietrzymaniamoczu, i uczucia napiętych mięśni? Wszędzie w necie pisze że to objaw krytyczny.
Objawy nie są stałe ale pogłębiają się przy każdym minimalnym wygięciu ciała. W międzyczasie tych epizodów jakiekolwiek objawy były minimalne. W nocy nie czuję nic specjalnego, nogi wydają się bardziej dretwiec od leżenia prosto.
Do tego wszystkiego chyba uszkodziłem sobie słuch rezonansem, bo dawali tylko zatyczki które włożyłem za płytko, teraz mam uczucie ucha zatkanego ciśnieniem, ból szum etc.
Sytuacja ogólnie wydaje się beznadziejna.

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 1 tydzień temu #19667

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent

p1xel napisał: Modelowanie worka oponowego chyba pasuje do tych moich objawów nietrzymaniamoczu, i uczucia napiętych mięśni? Wszędzie w necie pisze że to objaw krytyczny.

Mógłbyś podać link do któregoś z takich materiałów gdzie tak jest napisane?

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 1 tydzień temu #19668

• p1xel
  • p1xel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
www.znanylekarz.pl/pytania-odpowiedzi/in...cja-wynikow-badan-16
Leczenie operacyjne polega na usunięciu przyczyny choroby, to znaczy ucisku na korzeń nerwowy i powinno być stosowane:
A. w trybie pilnym w przypadkach wystąpienia niedowładu kończyny (kończyn) lub nietrzymania moczu

wylecz.to/amp/uklad-nerwowy-i-psychiatri...iny-kregoslupa/#h2_4
Jeżeli stan pacjenta nie kwalifikuje go do leczenia zachowawczego (np. występowanie objawów neurologicznych, wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy) lub jest ono nieskuteczne, zazwyczaj pacjent zostaje skierowany na leczenie zabiegowe na oddział neurochirurgiczny.

Badanie MRI przy skoliozie 7 miesiąc 1 tydzień temu #19669

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
A, źle zrozumiałem zdanie, myślałem że gdzieś piszą że modelowanie worka oponowego to objaw krytyczny.
Nietrzymanie moczu czy inne objawy alarmowe ( drkregoslup.pl/schorzenia/bol-krzyza/objawy-alarmowe/ ) są wskazaniem do pilnej konsultacji z lekarzem i zrobienia badań bo zachodzi podejrzenie bardzo silnego ucisku nerwów powodującego ich uszkodzenie, mogącego wymagać pilnej operacji, ale u Ciebie w opisie nie ma ucisku nerwów, tylko worka oponowego.

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.050 s.
Zasilane przez Forum Kunena