Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Rwa kulszowa extruzja dysku

Rwa kulszowa extruzja dysku 7 miesiąc 2 dni temu #19443

• Gregory109
  • Gregory109 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam forumowiczów , 1,5 miesiąca temu dopadła mnie rwa kulszowa lewej nogi , stan ostry mam już za sobą wygaszony lekami , chodzę prawie normalnie ale słaby jestem , szczególnie lewa nogą , mam zrobiony MR z przed 2 tygodni , jest extruzja dysku ale neurolog powiedział że to się wchłonie ale nie wiem czy tak się stanie a złe samopoczucie i osłabienie utrudnia funkcjonowanie , załączam zdjęcie , myślę o zastrzyku nadtwardówkowym ale jeszcze nie rozmawiałem w tym temacie z innym lekarzem specjalistą od kręgosłupa , co sądzicie o tym zdjęciu i mojej przypadłości , cofnie się ? Dzięki za pomoc i rady . Greg109
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rwa kulszowa extruzja dysku 7 miesiąc 8 godzin temu #19454

• Gregory109
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Witam serdecznie , ma pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów niż ja , czy extruzja jak na zdjęciu ma szansę się wchłonąć ? Ponoć tak , taką odpowiedź dostałem od uznanego neurologa i zer dalszych działań , nie mam po rwie już bólu tylko zanik siły oraz lekki brak czucia palców w nodze , idę na rehabilitację , ponoć ma pomóc mi rozciąganie kręgosłupa jakimś specjalnym urządzeniem oraz laser , nie wiem czy to coś pomoże czy już faktycznie tylko zabieg . Proszę o Wasze opinie , w zał zdjęcie z MR , dzięki Grzegorz
Załączniki:

Rwa kulszowa extruzja dysku 7 miesiąc 6 godzin temu #19455

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1123
A na czym polega ten zanik siły dokładnie?

Tutaj jest ogólna teoria: www.spine-health.com/blog/can-herniated-discs-heal-their-own

Tutaj jakiś niedawny artykuł na podstawie 40 pacjentów: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6659070/

Tutaj są opisy przypadków jakie znalazłem kiedyś: forum.drkregoslup.pl/forum/Zasoby-wiedzy...5ce-dyski-wszystko-o

Co będzie u Ciebie, i czy się poprawi czy pogorszy i w jakim czasie? Ja nie mam pojęcia i nie wiem też jak to lekarz ocenia i czy jest pewny - może ma takie doświadczenie na poprzednich swoich pacjentach że to wie. Tu są objawy alarmowe których nie można lekceważyć: drkregoslup.pl/schorzenia/bol-krzyza/objawy-alarmowe/
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Rwa kulszowa extruzja dysku 7 miesiąc 5 godzin temu #19456

• Gregory109
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Dziękuję za pomoc i nadesłane posty , nie są one dla mnie optymistyczne , szkoda że ten neurolog bajki opowiada z tego wynika bo w wchłanianie extruzji to mit jednak i raczej operacja się kroi , pogadam jeszcze z fizjoterapeutą jemu ufam jest bardzo polecany i ma odpowiednie przygotowanie zawofowr, ma przyrząd vertetrack do kompensacji nacisku dysków i rozszerzenia przestrzeni co ma zmniejszyć ciśnienie i spowodować cofanie zmian ale nie wiem już sam co robić , czy nie warto od razu iść na zabieg , może macie jakieś doświadczenie z Vertetrackiem ? i jeszcze laser ma dołożyć , dzięki z góry Grzegorz

Rwa kulszowa extruzja dysku 7 miesiąc 4 godzin temu #19457

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1123
Czemu, piszą przecież w tych opracowaniach że w tych grupach na których sprawdzili to trochę cofnięć było, może akurat się uda? Tym bardziej że sposób rehabilitacji zlecił lekarz na podstawie MRI a nie typowy rehabilitant nakłaniający do nie robienia MRI w ogóle. Jak nie ma objawów alarmowych to chyba warto spróbować jeśli lekarz mówi że przy zastosowaniu jego zaleceń w jakimś określonym sensownym czasie będzie poprawa. Fajnie że lekarz coś konkretnego zalecił a nie tylko powiedział jak wielu "proszę sobie iść gdzieś na jakąś rehabilitację", która przeważnie kończy się lampkami i masażami, co raczej niczego nie poprawia. Jak ktoś mówi że będzie poprawa w określonym czasie to można sprawdzić, gorzej jakby powiedział "czytałem że u ludzi się wchłania, to proszę iść do domu i poczekać kilka lat i zobaczyć co będzie, ewentualnie iść na jakieś lampki".
A co to za osłabienia konkretnie? Stawać na palcach i piętach możesz? Palce u stóp do góry równomiernie o obu nogach zadrzeć?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Rwa kulszowa extruzja dysku 7 miesiąc 4 godzin temu #19461

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 99
Tak nie do końca mit na temat wchłaniania się sekwestru ,jądro rzeczywiście może się wchłonąć ale wymaga to jakiegoś czasu a przez ten czas modeluje ,uciska korzenie nerwowe.
Do tego jest problem z samym pierścieniem włóknistym który zmienia kształt i może tworzyć wypuklinę do kanału kręgowego co może powodować ucisk na nerwy.
Nie piszesz jaki rozmiar masz przepukliny w mm,do tego mogą istnieć obwodowe uwypuklenia dysku .
Czy lekarz zdecyduje się na zabieg to jego decyzja i ty praktycznie nie maż wpływu na jego decyzje,do tego dochodzą kolejki na NFZ .
Na pewno sekwestr jest wskazaniem do zabiegu ,jego usunięcie przy dobrze przeprowadzonym zabiegu powinien usunąć objawy i ból i jeśli nie dojdzie do nawrotu do wyleczenia.
Jeśli jednak lekarz każe się rehabilitować musisz liczyć się z bólem ,osłabieniami mięśni do puki ucisk na nerwy nie zmaleje to może trwać miesiącami.
Tutaj nikt ci nie doradzi czy powinieneś czekać czy podać się operacji,decyzje musisz podąć sam objawy neurologiczne i silny ból mogą cie zmusić do decyzji o zabiegu.
Usunięcie sekwestru jest obarczony wysokim odsetkiem niepowodzeń i nie zawsze kończy się na jednym zabiegu.
Wielu pacjentów mimo udanego zabiegu ma różne problemy jak bóle kuleją bo został zachwiany balans ciał lub inne dolegliwości.
Poczytaj o przypadkach tu opisywanych przez pacjentów,może są to opisy tych nie zadowolonych ale jednak jest to sporo osób.

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.086 s.
Zasilane przez Forum Kunena