Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: L5/S1 - termin operacji umówiony

L5/S1 - termin operacji umówiony 1 tydzień 6 dni temu #19247

• Agaje
  • Agaje Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie.
Mam ogromny dylemat.
W sierpniu pojawił się ból lędżwi na tyle silny , że aby wrócić spokojnie z urlopu przyjęłam 2×
ApoNapro 500.. na kilka dni pomogło. 7.09 miałam już problem z wsiadaniem do auta. Podjęłam rehabilitację, dostałam zastrzyki i leki przeciwzapalne . Nie pomogły. Choć Jeszcze dawałam radę dojechać do pracy . Na początku października nadeszła taka chwila ,że nie byłam w stanie wstać z łóżka , przewrócić się z boku na bok , ubrać się, a jak się udało dojść do toalety to na tzw : "Małysza". :lol:
Kilka dni męki i trafiłam na dyżur do ortopedy , zapisał mydocalm, neurovit oraz ketonal. Po 3 dniach ketonal straszne boleści brzucha i tak nie działał. Zrobiłam rezonans , wyszła ekstruzja jądra na poziomie L5/S1 ( opis i foto w załączeniu) . udałam się do neurochirurga A tam usłyszałam że termin za 2 lata no chyba że pojawi się niedowład kończyny, puszczą zwieracze albo będę miesiąc na morfinie -wtedy będzie pilne. Wyszłam z płaczem, bo sposób w jaki mi to lekarz przedstawił był dołujący strasznie .
Wróciłam do rodzinnej po kolejne L4 - dostałam Rantudil Forte oraz Poltram combo . I tu po kilku dniach zaczęły leki działać.
Konsultowałam wynik MR z kilkoma rehabilitantami, niestety nie widzą szans na to że samo się cofnie. Lędżwie nie bolą. Tylko pośladki, ciągnie po całej nodze.
Udałam się do drugiego neurochirurgia. Termin na NFZ też 2 lata , ale pojawiła się opcja prywatnej operacji. Potwierdził żeby nic nie grzebać z rehabilitacją bo można tylko pogorszyć. A już minęły 2 miesiące leczenia zachowawczego , nie ma poprawy więc i tak i tak operacja mnie czeka.
Umówiłam się. Na 12.11
Nadmienię tylko że na poltram combo funkcjonuje w domu . Cały czas l4 , nie jeżdżę autem i się oszczędzam.
Byłam w szpitalu . Rano przygotowana na stół . Nie pasowało mi tylko to ,że zaczęło mnie gardło boleć w nocy , lekarze nie podjęli się operacji bo jak stwierdzili po intubacji może pani skończyć na oiom przy rozwijającej się infekcji. Wróciłam do domu . Lecze anginę. Czekam za kolejnym terminem . Ale leżę i myślę. Chyba się boję. Jak to będzie po. Najgorsze dla mnie to leżenie , tego się obawiam. Mam tyle pytań. Czy dlugo będę dochodzic do siebie, kiedy wrócę do pracy ???? Ogólnie to mnie nosi bo zawsze byłam w biegu. Dom , praca , dzieci, ogród. Ciagle coś musialam robić. Czy jest faktycznie tak , że tylko krótkie spacery i leżenie ?
Podzielcie się jak to jest w pierwszym tygodniu .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Agaje.

L5/S1 - termin operacji umówiony 1 tydzień 6 dni temu #19248

• Agaje
  • Agaje Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Tu drugie foto
Załączniki:

L5/S1 - termin operacji umówiony 1 tydzień 6 dni temu #19249

• Waga
  • Waga Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 20
To poprostu straszne, skandal, żeby z taką przepukliną nie dostać w miarę szybkiego terminu na NFZ !!! Też tak miałam i mimo dużego bólu próbowałam w 3 miastach ( Zamość, Lublin, Warszawa) u 6 neurochirurgów i niestety terminy były mocno odległe. Dopiero po znajomości po 3 mies. od wizyty, a kilka mies. od wystąpienia problemu miałam discektomię. Niestety nie pomogło bo na wyższym poziomie też był problem, który mimo przewidywań że będzie dobrze, tak się nie stało. A potem zmuszona byłam robić stabilizację z implantami, niestety komercyjnie bo na NFZ znowu nie było szans. A jak po? To każdy przechodzi inaczej, faktem jest, że 6- 8 tyg. goją się tkanki miękkie wewnątrz i trzeba przynajmniej przez ten czas prowadzić tzw. oszczędny tryb życia, ograniczyć siadanie. Jeszcze raz, leczenie kręgosłupów, poczynając w niektórych przypadkach, od diagnozy, wybór metody, a czasami też jej wykonanie, jest chore w tym kraju.... Trzeba mieć szczęście, tak jak tutaj pisał o sobie Wuj, dostał szybki termin na NFZ na stabilizację. Wuj napisz, w jakim mieście? Pozdrawiam

Ostatnia edycja: przez Waga.

L5/S1 - termin operacji umówiony 1 tydzień 6 dni temu #19250

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 95
Oto przykład jak wyglądają terminy na NFZ, były wątpliwości czy piszemy prawdę że termin na zabieg to dwa lata .
Jeśli sekwestracja dysku to nie wskazanie do pilnego zabiegu to tak jak chodzenie na cienkiej linie nad przepaścią bez asekuracji.
Co gdy kawałek dysku się przesunie i uszkodzi nerwy kto poniesie tego konsekwencje zapewnię pacjent.
Jest to przykład jak nie określone są procedury w takim przypadku, rozumiem że są kolejki ale w takim przypadku zabieg powinien zostać wykonany w trybie pilnym.
Chyba że tryb pilny tylko jest zarezerwowany gdy dochodzi do niedowładu i objawów neurologicznych.
Życzę udanego zabiegu niestety trzeba będzie się oszczędzać do momentu zagojenia się dysku .

Ostatnia edycja: przez gucio1960.

L5/S1 - termin operacji umówiony 1 tydzień 5 dni temu #19257

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
lukas8504 pisał że we Wrocławiu było nie najgorzej z terminami kiedy miał operację kilka miesięcy temu.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

L5/S1 - termin operacji umówiony 1 tydzień 5 dni temu #19258

• Agaje
  • Agaje Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
W Puszczykowie koło Poznania termin w opcji komercyjnej 7 - 14 dni

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.060 s.
Zasilane przez Forum Kunena