Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Duży ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - RTG

Duży ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - RTG 1 tydzień 2 dni temu #18983

• ZastroskanyWnuk
  • ZastroskanyWnuk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry,

piszę w imieniu mojej 67 letniej babci, która dwa miesiące temu zaczęła odczuwać ogromny ból w odcinku lędźwiowym. Ból pojawił się po przeciążeniu się. Promieniuje od kręgosłupa do lewej dolnej części brzucha. Babcia ciężko pracowała od najmłodszych lat i przed tym przeciążeniem odczuwała bóle kręgosłupa, jednak nie aż takie jak teraz.

Lekarz rodzinny skierował babcie na badanie RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, którego wynik dołączyłem w załączniku do tego tematu oraz na badania morfologii, ob oraz crp, które były w normie. Lekarz po obejrzeniu zdjęcia RTG oraz opisu stwierdził że jedyne co może zaradzić to środki przeciwbólowe takie jak Doreta, Opokan, Tramal i plastry przeciwbólowe z morfiną. Zalecił również wizytę u ortopedy, na którą babcia obecnie oczekuje.

Babcia udała się również do Neurologa, który stwierdził że zalecone leki przeciwbólowe są dobrze dopasowane i zlecił USG jamy brzusznej oraz badanie ginekologiczne, ponieważ ból promieniuje na cały dół brzucha, wszystkie te dodatkowe badania wyszły bez zastrzeżeń. Neurolog zalecił długie odpoczynki w pozycji leżącej.

Specjalista od rehabilitacji do którego babcia się udała nie widział przeciwwskazań co do rehabilitacji. Zabiegi jakie babcia miała wykonane to: pole magnetyczne, laser, lampa, ćwiczenia rozciągające. Zabiegi te nie przyniosły żadnych efektów ani ulgi w bólu. Babcia otrzymała 15 zabiegów po 2,5 godziny każdy. Specjalista zalecił również zrobienie rezonansu aby zbadać tkankę miękką.

Po tak dużej dawce leków i rehabilitacji nie ma większej ulgi. Jedyna w miarę wygodna pozycja, która przynosi ulgę to leżąca na lewym boku. Pozycja siedząca lub stojąca przynosi ból i cierpienie. Ból ten objawia się pieczeniem tak silnym że często powoduje nawet mdłości. Ból nie jest odczuwalny podczas snu.

Babcia w najbliższych dniach uda się do ortopedy oraz prawdopodobnie wykona rezonans kręgosłupa. Czy można odwiedzić jeszcze jakiegoś specjalistę, lub wykonać dodatkowe badania aby poznać i poprawić sytuację mojej babci? Babcia mieszka w województwie Warmińsko-Mazurskim, najbliższe większe miasta to Olsztyn, Bartoszyce, Mrągowo.

Opis RTG:

Z góry dziękuję za pomoc.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Duży ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - RTG 1 tydzień 2 dni temu #18986

• grego
  • grego Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Cos więcej rezonans może powiedzieć. Ale powiem ci , że babcia i tak jest w miarę dobrze prowadzona. Wyobraź sobie , że mi lekarz z silnym bólem całodobowym trwającym od trzech miesięcy oprócz kolejnych recept na Ketonal nie dał nic i nigdzie nie skierował mimo moich usilnych próśb i częstych wizyt . A tu widzę USG, RTG rechabilitacja , silne leki przeciwbólowe. Zrób rezonans może cos więcej się wyjaśni.

Duży ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - RTG 1 tydzień 2 dni temu #18991

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072

ZastroskanyWnuk napisał: Czy można odwiedzić jeszcze jakiegoś specjalistę, lub wykonać dodatkowe badania aby poznać i poprawić sytuację mojej babci? Babcia mieszka w województwie Warmińsko-Mazurskim, najbliższe większe miasta to Olsztyn, Bartoszyce, Mrągowo.

Tutaj na Forum kilka razy pisały osoby o neurochirurgii w Elblągu w sprawach kręgosłupa - polecały tamtejszych lekarzy.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Duży ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - RTG 1 tydzień 1 dzień temu #19009

• Madzonga1
  • Madzonga1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8
Prywatna moja opinia. Nie jestem lekarzem. Wszystkie porady lekarzy - ok, ale osobno, pod żadnym pozorem nie łączyć rehabilitacji i przeciwbólowych . U mnie pomogło (jestem młodszy) leżenie w łóżku na przeciwbólowych w zdrowej komfortowej pozycji (u mnie na boku z poduszka między kolanami) 2 tygodnie nawet do jedzenia. Jak przestanie boleć to ewentualna rehabilitacja bądź delikatna aktywność mi pomogła aktywność.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Duży ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - RTG 1 tydzień 4 godzin temu #19020

• ZastroskanyWnuk
  • ZastroskanyWnuk Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Przekażę je babci. Jak babcia wykona rezonans to zamieszczę go tutaj.

Jak myślicie, czy zmiana zwykłej poduszki na poduszkę ortopedyczną ma jakiś sens?

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.093 s.
Zasilane przez Forum Kunena