Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Co dalej - sugestie , podpowiedzi?

Co dalej - sugestie , podpowiedzi? 2 tygodni 4 godzin temu #18891

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 43
Mnie niestety rehabilitacja nie pomogła na zrotowaną miednicę. Myślę, ze to zależy jak długo masz rotację. Jeśli to jest wynik jakiegoś urazu związanego z zablokowaniem stawu, jednym zabiegiem nastawiania można to naprawić, A jeśli masz od lat, gorsza sprawa. Mnie się nie udało, więc nic Ci na ten temat nie podpowiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co dalej - sugestie , podpowiedzi? 2 tygodni 4 godzin temu #18892

• Myszka
  • Myszka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Chiropraktyk nastawiał mnie kilkukrotnie i nie pomogło tzn. nawet jak pomogło to na jeden dzień i to wszystko potem znowu pojawiał się ból.Podejrzewam że to będzie większy i starszy problem bo kilka lat temu miałam wypadek i długo chodziłam o kulach potem zwichnięcie kostki i znowu kule więc już widzę że długa walka przede mną.

Co dalej - sugestie , podpowiedzi? 2 tygodni 4 godzin temu #18894

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 43
Ja dostałam informację od rehabilitantki, ze przy długo trwającej rotacji i towarzyszących problemach z kręgosłupem, nie należy wykonywać manualnego "nastawiania" miednicy. Można tym narobić więcej szkód niż pożytku. Twój cały układ ruchu i układ nerwowy (który tym układem ruchu steruje) przystosował sie przez wiele lat do obecnego "krzywego" położenia miednicy. Radziłabym nie pozwolić się więcej nastawiać. Maciurek Ci może coś więcej podpowie na temat pracy ze zrotowaną miednicą.
Za tą wiadomość podziękował: Myszka

Co dalej - sugestie , podpowiedzi? 1 tydzień 6 dni temu #18913

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 44
Ze mnie żaden terapeuta, więc nie mam co udzielać porad na odległość. Znam temat na przykładzie swojego problemu z kręgosłupem, a każdy jest inny. Jedno jest pewne zakup karimaty, wałka do rolowania, piłeczki do masażu nie powinno zaszkodzić. Są dwie zasady. Nie ćwiczymy w stanie ostrym oraz ćwiczymy do granicy bólu, aby móc ruszyć z miejsca. A ćwiczeń jest od groma. Należy samemu zdiagnozować u siebie ograniczenia w mobilności (przykurcze mięśni) i przy pomocy ćwiczeń (np. Kanał YT Marek Purczyński) spróbować przywrócić równowagę w ciele. Wiadomo, że nie ma ludzi całkowicie symetrycznych, ale warto spróbować. Bo jaki mamy wybór, kiedy obraz badania nie kwalifikuje do operacji, ubytków neurologicznych brak, a człowieka plecki bolą.
Za tą wiadomość podziękował: Wuj

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.090 s.
Zasilane przez Forum Kunena