Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Opis z rezonansu-Co dalej?

Opis z rezonansu-Co dalej? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18808

• AudioDamian
  • AudioDamian Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Serwus.
To mój pierwszy post na tym forum, ale że kręgosłup mam tylko jeden, to pewnie będę zaglądał tu często. Po rwie kulszowej zrobiłem rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego. Problem polega na tym, że kompletnie nie rozumiem treści, nie wiem, czy jest bardzo źle/źle/w miarę/każdy to ma/etc.
Dodaję opis.
Powiedzcie mi proszę, czy powinienem to leczyć, jak i u kogo.
Pozdro,

Zniesiona lordoza lędźwiowa.
Na poziomie L5-S1 wypuklina krążka międzykręgowego spłyca zachyłki boczne i zwęża dolne części otworów międzykręgowych P>L; Modelowane wychodząca nerwy L5 P>L
W prawym zachyłku bocznym fragment krążka międzykręgowego/Sekwestr średnicy 4mm przemieszczony do góry około 11mm powyżej dolnej krawędzi trzonu L5.
Pozostałe krążki międzykręgowe bez wypuklin.
Wysokość trzonów zachowana.
Objęte badaniem rdzeń kręgowy, stożek rdzenia i nici ogona końskiego bez widocznych zmian ogniskowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opis z rezonansu-Co dalej? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18810

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 32

AudioDamian napisał: Serwus.
To mój pierwszy post na tym forum, ale że kręgosłup mam tylko jeden, to pewnie będę zaglądał tu często. Po rwie kulszowej zrobiłem rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego. Problem polega na tym, że kompletnie nie rozumiem treści, nie wiem, czy jest bardzo źle/źle/w miarę/każdy to ma/etc.
Dodaję opis.
Powiedzcie mi proszę, czy powinienem to leczyć, jak i u kogo.
Pozdro,

Zniesiona lordoza lędźwiowa.
Na poziomie L5-S1 wypuklina krążka międzykręgowego spłyca zachyłki boczne i zwęża dolne części otworów międzykręgowych P>L; Modelowane wychodząca nerwy L5 P>L
W prawym zachyłku bocznym fragment krążka międzykręgowego/Sekwestr średnicy 4mm przemieszczony do góry około 11mm powyżej dolnej krawędzi trzonu L5.
Pozostałe krążki międzykręgowe bez wypuklin.
Wysokość trzonów zachowana.
Objęte badaniem rdzeń kręgowy, stożek rdzenia i nici ogona końskiego bez widocznych zmian ogniskowych.

Ja się nie znam tak jak inni, ale z tego co się orientuję to sekwestr prawie zawsze oznacza operację

Opis z rezonansu-Co dalej? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18815

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 47
Najważniejsze są objawy. Czy ta rwa ustąpiła, czy trwa ciągle? Jakie masz dolegliwości?

Opis z rezonansu-Co dalej? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18816

• AudioDamian
  • AudioDamian Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Chodzę do fizjoterapeuty, prywatnie. Dzięki temu mnie nie boli nic, a bolało tak, że nie mogłem chodzic. Całe lędźwie, przednia część uda i łydka. W publicznej służbie zdrowia na te dolegliwości dostałem oczywiście zastrzyki i nic poza tym. Boleć nic nie boli w tym momencie, wrażenie mam czasem, jakby coś tam miało „chrupnąć” za chwile. Na RTG nie wyszło nic niepokojącego.

Opis z RTG
Wysokość trzonów kręgów oraz przestrzeni międzykręgowych kręgosłupa L-S prawidłowa.
Nieznaczne spłycenie lordozy kręgosłupa L-S
Niewielka lewowypukła skolioza kręgosłupa L-S
Stawy krzyżowo biodrowe w normie

Opis z rezonansu-Co dalej? 1 miesiąc 2 tygodni temu #18819

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 47
To super. Musisz teraz tylko dbać o kręgosłup. Nie dźwigać, nie wychładzać i jak coś podnosisz lub się schylasz, to wszystko na ugiętych kolanach i z napiętym brzuchem. Jak najmniej siedzenia.

Ostatnia edycja: przez Maciurek.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.056 s.
Zasilane przez Forum Kunena