Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Prośba o pomoc

Prośba o pomoc 1 miesiąc 2 tygodni temu #18788

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 32

administrator napisał: Przykro to słyszeć, ale taka jest prawda, nikt nie chce poprawiać po kimś. Samo mrowienie/drętwienie nie jest wskazaniem do pilnej operacji. Co innego, gdyby nie mógł Pan ruszać stopą.

Mrowienie i drętwienie to chyba tylko poboczne objawy, bo kolega pisał o bólu w całej nodze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc 1 miesiąc 2 tygodni temu #18800

• dawidpe
  • dawidpe Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Poproszę :)

Prośba o pomoc 1 miesiąc 2 tygodni temu #18801

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 32

dawidpe napisał: Poproszę :)

Wysłałem Ci wiadomość na priv

Prośba o pomoc 1 miesiąc 2 tygodni temu #18809

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080

lukas8504 napisał:

administrator napisał: Przykro to słyszeć, ale taka jest prawda, nikt nie chce poprawiać po kimś. Samo mrowienie/drętwienie nie jest wskazaniem do pilnej operacji. Co innego, gdyby nie mógł Pan ruszać stopą.

Mrowienie i drętwienie to chyba tylko poboczne objawy, bo kolega pisał o bólu w całej nodze

Mnie się wydaje jak szpital/oddział jest wielospecjalistyczny, i leczy pełny zakres neurochirurgii czy ortopedii, ma typowo dwie kolejki - pacjentów pilnych i pacjentów stabilnych, w kolejce pilnych ma 200 osób, w stabilnych 1600, to z powodu bólu kręgosłupa nie może kogoś wrzucić na przód kolejki, chyba że jego stan bez pilnej operacji grozi trwałym kalectwem (czyli są objawy alarmowe). Może w monospecjalistycznych placówkach lub oddziałach typowo kręgosłupowych być krótsze czekanie, jakkolwiek na pewno prawie każdy się boi że jeśli poprawka nie pomoże idealnie to wina będzie nie tego który operował jako pierwszy tylko poprawiającego. W Rydygierze robią ciężkie wypadki kręgosłupowe i są tęgimi specjalistami od kręgosłupów, to chyba bez obaw że ktoś będzie miał pretensje za pomoc.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Prośba o pomoc 2 tygodni 4 dni temu #19196

• dawidpe
  • dawidpe Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam wszystkich,
Odebrałem dziś opis rezonansu z 15/10/2019.
Ogólnie czuję się dużo lepiej, nie biorę tabletek, wróciłem do pracy. Mam wrażenie że organizm sam sobie jakoś poradził. Niemniej proszę o ocene:

NMR Kręgosłupa L-S Z-K
" Nie w pełni wygojone zmiany pooperacyjne tkanek miękkich przykręgosłupowych od strony grzbietowej po stronie lewej. Zmiany bliznowate pozabiegowe wewnątrzkanałowo układają się po stronie lewej worka oponowego i w lewym zachyłku bocznym. Miejscowe modelowanie worka oponowego. Tylne uwypuklenia pierścienia włóknistego związane z obniżeniem wysokości przestrzeni międzytrzonowej, z tylną protruzją elementów krążka międzykręgowego w linii pośrodkowej ok 3-3,5mm. Poza tym obraz bez istotnych różnic w stosunku do badania z dnia 09/04/2019"
Z góry dziękuję :)

Prośba o pomoc 2 tygodni 2 dni temu #19203

• Wuj
  • Wuj Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 12

dawidpe napisał: Witam wszystkich,
Odebrałem dziś opis rezonansu z 15/10/2019.
Ogólnie czuję się dużo lepiej, nie biorę tabletek, wróciłem do pracy. Mam wrażenie że organizm sam sobie jakoś poradził. Niemniej proszę o ocene:

NMR Kręgosłupa L-S Z-K
" Nie w pełni wygojone zmiany pooperacyjne tkanek miękkich przykręgosłupowych od strony grzbietowej po stronie lewej. Zmiany bliznowate pozabiegowe wewnątrzkanałowo układają się po stronie lewej worka oponowego i w lewym zachyłku bocznym. Miejscowe modelowanie worka oponowego. Tylne uwypuklenia pierścienia włóknistego związane z obniżeniem wysokości przestrzeni międzytrzonowej, z tylną protruzją elementów krążka międzykręgowego w linii pośrodkowej ok 3-3,5mm. Poza tym obraz bez istotnych różnic w stosunku do badania z dnia 09/04/2019"
Z góry dziękuję :)

Co Ci mogę poradzić, to szybka nauka cichego kichania:) Podobnie z kasłaniem - jeśli czujesz, że zaraz kichniesz, to odginasz się do tyłu, spinasz pośladki i mięśnie miednicy (jakbyś bał się, że popuścisz przy kichnięciu), napinasz brzuch i zasłaniasz ręką usta i nos.
A najlepiej nie kichać:) Działa też mówienie - zacznij mówić szybko i głośno.
Mój organizm po operacji chyba podświadomie wyłączył kichanie, bo przez ostatnie 40 dni kichnąłem może 3 razy:).

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.071 s.
Zasilane przez Forum Kunena