Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Endoskopowa microdiscetomia kręgosłupa l5/s1

Endoskopowa microdiscetomia kręgosłupa l5/s1 1 miesiąc 2 tygodni temu #18760

• Maxpimp
  • Maxpimp Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej.
Jestem nowym użytkownikiem. Z racji małych źródeł informacji na temat tej operacji opiszę swoje dotychczasowe doswiadczenie.
Otóż mam 25lat, w sumie od jakichś 8lat cierpię na rwe kulszowa ( pierwszy epizod był dość bolesny ale minął i w sumie nieodczuwalem jakichś dolegliwości aż do stycznia 2019). Pierwsze epizody wywołały dość duże ciężary na siłowni w połączeniu pewnie ze zła technika. Zlecono TK i wyszły dwie przepukliny l4/l5 i l5/s1. Dopiero w styczniu tego roku dolegliwości wróciły po zmianie pracy na siedząca i podczas wstawania z krzesła juz nie mogłem się wyprostowac, stan ostry ok 2tyg, później rehabilitacja, spacery które nie przynosiły efektu, jednak po pół roku trochę się poprawiło, nie byl to stan dokonca do zaakceptowania gdyż ból był czynosciowy (nie mogłem wyprostować nóg w siadzis, ból przy pochylaniu etc). Jednak po rzekomej poprawie, pewnej nocy ból wybudzil mnie ze snu i już tak zostało ból 24/7, ból zlokalizowany w tyl uda poslad, lydka i czasem stopa. I tak tkwilem w tym bólu z 2tyg z nadzieją że się polepszy jednak doszły parastazje. Wtedy zdecydowałem się na operację, ból był niedozniesienia. Zdecydowałem się na operację u dr W. w Poznaniu przez endoskop. Na operację czekałem 2 tyg. Dr W. przekonany był że jedynie l5/s1 jest do operacji. Sama operacja trwała 90minut w pełnym znieczuleniu i intubacja. Po operacji ból i parastazje ustąpily całkowicie. Po godzinie od zabiegu już stałem na nogach. Byłem szczęśliwy ale i w strachu że to wróci. Na drugi dzień do domu. Taki stan trwał jeszcze może jeden dzień. Powrocily parastazje w dwóch zewnętrznych palcach jednak ustąpiły po 3 dniach, zresztą się nie przejmowałem bo wiedziałem że coś takiego może być. Jednak po ok 5 dniach ból powrócił w te same miejsca co przed operacja(nie wiem czy to nowa przepuklina czy po prostu szczedlem z paracetamol i innych leków i dopiero poczułem). Aktualnie ból nie jest identyczny jak przed operacja jednak bardzo podobny do stanu w którym wydawało mi się że mi się poprawia (ok 6 miescy po epizodzie w styczniu 2019). Delikatne parastazje w dwóch zewnętrznych palcach również Powrocily. Cóż niedługo mam kontrolę i pewnie zrobię mri i pewnie będzie potrzebna druga operacja. Jednak mimo iz operacja jest obarczone ryzykiem niepowodzenia to sam lekarz o świetnej sławie dr W. z Poznania nie zachwycił mnie swoją osobą, mianowicie wiem że pewnie nic by to nie zmieniło co do mojego stanu fizycznego jednak doktor praktycznie wgl nie poświęcił mi czasu. Widziałem go na wizycie pierwszej przez 15 minut gdzie strasznie się spieszy, a później przed operacja i po operacji chyba 1 minute, doktor nic nie wyjaśnił, jak poszedł zabieg czy jak się czuje. Możecie się podzielić swoimi doświadczeniami jeśli takie macie dot endoskopowej microdiscectomii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Endoskopowa microdiscetomia kręgosłupa l5/s1 1 miesiąc 2 tygodni temu #18764

• dawidpe
  • dawidpe Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
ja jestem 2 miesiące po discektomii l5s1. na rezonansie wyszła mi ponownie przepuklina.ból jest nie do opisania, powoli tracę czucie w nodze. termin na zabieg mam 25/02/2020.

Endoskopowa microdiscetomia kręgosłupa l5/s1 1 miesiąc 2 tygodni temu #18769

• Maxpimp
  • Maxpimp Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Też po endoskopowej czy zwykłej? Przesililes się czy oszczedzales a mimo to wyszła? No ja jeszcze nie mam diagnozy o ponownej ale czuję że niestety tak to się skończy.

Endoskopowa microdiscetomia kręgosłupa l5/s1 1 miesiąc 2 tygodni temu #18771

• dawidpe
  • dawidpe Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
chyba zwykła( na wypisie mam wpisane discektomia). Po zabiegu jak wróciłem do domu starałem się normalnie funkcjonować ( bez zginania czy dźwigania). Niestety przy kaszlnięciu wrócił ból ze zdwojoną mocą i tak do dziś.

Endoskopowa microdiscetomia kręgosłupa l5/s1 1 miesiąc 2 tygodni temu #18772

• Maxpimp
  • Maxpimp Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Bardzo mi przykro. Szkoda że przy dzisiejszej medycynie nie potrafią zrobić tego w taki sposób żeby nie wróciło, zwykły kaszel czy kichnięcie może nas uziemic.

Endoskopowa microdiscetomia kręgosłupa l5/s1 1 miesiąc 2 tygodni temu #18773

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Może tu coś znajdziesz co Cię interesuje - forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji/2...peracje?limitstart=0
Ja miałem endoskopową w 2010 roku jako pierwszą moją. Na chwilę pomogło, ale też niestety byłem w tych 20% z rewypukliną forum.drkregoslup.pl/forum/Opinie-i-suge...ormacja?limitstart=0
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.060 s.
Zasilane przez Forum Kunena