Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 3 tygodni 1 dzień temu #18714

• Iwa
  • Iwa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam 48 lat, ZZSK i borelioza niby wykluczone. Z ta szyją i ręką to raczej stosunkowo świeża sprawa, dlatego jeszcze jestem.w lekkim szoku. Z lędźwiowym od dawna było źle ale ostatnio coraz gorzej, w tym roku rwa 4 razy po 2 miesiące. Coraz krótsze okresy względnego spokoju. Siedzieć nie mogę więcej niż 30 minut. Leczenie ostatnio plastrami z buprenorfiną (kręgosłup i potworne bóle głowy) po ktorych nie nadaje się do pracy i życia. No to postanowiłam zrobić aktualne mri i do neurochirurga. A że widzę że tu u Was weterani kręgoslupowi to spytałem.o radę. Dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję na jeszcze jakieś sugestie. Pozdrawiam wszystkich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Iwa.

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 3 tygodni 1 dzień temu #18715

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Z doświadczenia własnego to jak się ma i szyję i lędźwiowy uszkodzony, to boli gorzej wszystko niż jak się ma tylko lędźwiowy czy tylko szyję, bo się kręgosłup nie ma gdzie równoważyć, tzn. normalnie jak kogoś boli lędźwiowy to zmniejsza ruszanie nim i bardziej obraca głową, jak boli szyja to ją wysztywnia i bardziej pracuje lędźwiowym, a jak jedno i drugie boli to najmniej ruchomy piersiowy nic nie nadrobi a i sam może zacząć boleć.
Z opowieści pacjentów to każde kolejne "nastawianie" coraz bardziej szkodzi i kończy się to często operacjami.
Bupronerfina - u mnie pomagało zmniejszenie jej dawki do 1/3 najsłabszego plastra i łączenie z Doretą, wtedy efekty uboczne (nudności, wymioty) były najmniejsze a przeciwbólowe największe, i coś tam dało się porobić (wątek o lekach opioidowych - forum.drkregoslup.pl/forum/terapia-bolu/...ioidowe?limitstart=0 )
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: Iwa

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 3 tygodni 1 dzień temu #18716

• Iwa
  • Iwa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Chyba masz rację, ja do tej pory jakoś jakbym przyzwyczaiła się że mnie ciągle boli lędźwiowy, ale teraz jak boli mnie też wyżej to po prostu nie daję rady. Z lekami jest problem bo muszę prowadzić samochód i prywatnie i zawodowo. A buprenorfiny nawet małe dawki powodują że jestem jak naćpana. Po morfinie pooperacyjnej zresztą miałam halucynacje, więc chyba to zwyczajnie nie jest lek dla mnie. Z tym nastawianiem to pewnie był głupi pomysł ale jak człowiek jest w desperacji... miałam takie bóle że wyobrażalam sobie że wyrąbuje sobie ten kawałek kręgosłupa siekierą. Z lekarzami też było... różnie, dopiero ostatnio trafiłam do neurologa który rozumie co to jest ból. A jak myślisz ten szyjny to się da jakoś opanować czy też do operacji?

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 3 tygodni 1 dzień temu #18717

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Nie wiem.. Póki się nie spróbuje to się chyba człowiek nie dowie.
Ja nie jestem fanem rehabilitowania szyi bo u mnie operacja szyi była jak wizyta u dentysty w porównaniu do lędźwiowego, tak że szkoda się było męczyć i próbować ją rehabilitować u mnie z marnymi efektami w porównaniu do ogromnej poprawy po operacji.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 3 tygodni 1 dzień temu #18718

• Iwa
  • Iwa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Dzięki za odpowiedzi. W środę wizyta u neurochirurga więc pewnie się odezwę. Pozdrawiam.

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 2 tygodni 5 dni temu #18754

• Iwa
  • Iwa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Witam ponownie, już po wizycie u neurochirurga. Dr uznał że pilniejszy jest lędżwiowy i zaproponował mi laparoskopowe usunięcie przepukliny dysku (rozumiem że to inaczej mikrodiscektomia). Szyjny też do operacji - przepukliny na 2 poziomach, ale dr uznał że to może chwilę poczekać i że można spróbować rehabilitacji, dostałam namiar na ponoć świetnego rehabilitanta. Operacja ma się odbyć w okolicach stycznia/ lutego. Trochę mnie przeraziło bo dr coś mówił że mogą to zrobić w znieczuleniu miejscowym..Trochę horrorem trąci...Ktoś tak miał? Mam nadzieję że to pomoże i pomimo reszty kręgów i dysków w nienajlepszym stanie będzie się trzymało kupy. Jak myślicie?

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.098 s.
Zasilane przez Forum Kunena