Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 1 miesiąc 1 tydzień temu #19480

• Iwa
  • Iwa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 2
Nie mogę nic napisać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 1 miesiąc 1 tydzień temu #19481

• Iwa
  • Iwa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
O wreszcie się udało, od dwóch dni próbowałam. Moja operacja odbyła się wczoraj, dziękuję za trzymanie kciuków. Poszło dobrze, nogi się ruszają. Niestety nie udało się endoskopowo, ale za to pan doktor poza usunięciem przepukliny posprzątał w kręgu, coś tam pościnał i nerwy będą miały więcej miejsca. Trochę bolą plecy i w słabszej nodze jakieś skurczyki no ale ponoć może tak być. Za to już nie czuje tego gwoździa w kregu który od dawna nie dawał mi żyć. Doktor powiedział że należało zrobić to już dawno. No cóż, nikt nie proponował... Macie jakieś rady co dalej?
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 1 miesiąc 1 tydzień temu #19484

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1095
Fajnie że masz to już za sobą i oby efekty były dobre :) To jednak w narkozie miałaś i mogłaś się wyspać? :) Dreny jeszcze masz założone?

Dalej to pewnie wyjście ze szpitala, co bywa dodatkowym osłabieniem jak się przestaje być na lekach i jedzeniu szpitalnym, i trzeba samemu przy sobie więcej zrobić.
No i bezpieczne gojenie się żeby sobie nie zaszkodzić - pisaliśmy o tym w tym wątku: forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji/4...-po-operacji?start=0 (szczególnie w tym dokumencie jest ładnie w tabeli opisane co w typowym przypadku po operacji można po jakim czasie robić - www.rcseng.ac.uk/-/media/files/rcs/libra...tions/discectomy.pdf )
Aż do wizyty kontrolnej której termin jest ustalany przeważnie przy wypisie. Jeśli na kontroli nic złego się nie będzie działo, a wskazana będzie dobra rehabilitacja, to warto wziąć od lekarza skierowanie na taką - są jakieś takie przepisy że po operacji do kilku miesięcy przysługuje rehabilitacja w profesjonalnym ośrodku od danych schorzeń, po tym okresie jedynie przez zwykłą kolejkę a one są wieloletnie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 1 miesiąc 1 tydzień temu #19491

• Iwa
  • Iwa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Dziękuję za wskazówki. Operacja była w narkozie, drenów nie mam tylko małą ranę na plecach, osiem szwów. Dziwnie czuję teraz tę nogę której nerw był uciśnięty, jakby była ... dłuższa. I jakoś tak inaczej mi się chodzi. Generalnie jestem dobrej myśli, odpuściłam pomysły o rychłym powrocie do pracy, muszę stanąć na nogi dosłownie i w przenośni. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.070 s.
Zasilane przez Forum Kunena