Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 3 tygodni 3 dni temu #18704

• Iwa
  • Iwa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Całe życie borykam się z bólami kręgosłupa lędżwiowego i rwą, rehabilitacje, nastawiania, joga, itp. Lewa noga jest słabsza. Od 3 lat boli mnie piersiowy ostatnio koszmarnie. Mam niesprawną lewą rękę i boli mnie ona, w nocy nie śpię bo drętwieje. Do tego bóle głowy bardzo silne i częste, obecnie tłumione lekami. Na prawie żadne zabiegi nie mogę jeszcze przez 3 lata chodzić. Leki testowałam.juz chyba wszystkie. Zrobiłam mri i wyniki załączam. Czy możecie się wypowiedzieć czy mam się martwić? Wizyta u neurochirurgia za kilka dni...

ODCINEK SZYJNY:
Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Wysokość trzonów kręgów zachowana, nierówności blaszek granicznych. Zaostrzenia na krawędziach trzonów kręgów.
Tarcze międzykręgowe odwodnione i na poziomach C5/C6 i C6/C7 o obniżonej wysokości. Na poziomie C6/C7 aktywne odczyny zwyrodnieniowe w obrębie blaszek granicznych sąsiadujących trzonów kręgów.
Na poziomie C4/C5 centralne uwypuklenie krążka międzykręgowego z redukcją przestrzeni płynowej worka oponowego. Zaostrzenia redukują lewy otwór międzykręgowy.
Na poziomach C5/C6 i C6/C7 szerokopodstawno- lewostronna protruzja krążka międzykręgowego z asymetrycznymi uciskiem worka oponowego i możliwością ucisku na lewy nerw rdzeniowy. Morfologia sygnału rdzenia kręgowego oraz tkanek miękkich okołokręgosłupowych w badanym odcinku prawidłowa.

ODCINEK PIERSIOWY:
Spłycenie fizjologicznej krzywizny kręgosłupa piersiowego.
W trzonie kręgu Th9 obszar ok 9 mm oraz Th10 obszar o śr ok 14 mm o morfologii sygnału naczyniaka. Niewielkie zaostrzenia kostne na krawędziach trzonów kręgów od Th6 do Th12. Poza tym wysokość trzonów kręgów i przestrzeni międzykręgowych oraz morfologia sygnału zachowana. Tarcze międzykręgowe o prawidłowym sygnale. Na poziomie Th1/Th2 obustronne boczne uwypuklenie krążka międzykręgowego z ograniczeniem otworów międzykręgowych. Na poziomie Th2_Th3 uwypuklenie krążka międzykręgowego z przewagą strony lewej, z dyskretną kompresją worka oponowego i umiarkowanym ograniczeniem lewego otworu międzykręgowego. Morfologia sygnału rdzenia kręgowego oraz tkanek miękkich okołokręgosłupowych w badanym odcinku prawidłowa.

ODCINEK LĘDŹWIOWY:
Spłycenie lordozy kręgosłupa lędźwiowego, półpoziome ustawienie kości krzyżowej. Zaznaczona lewostronna skolioza. Wysokość trzonów kręgów zachowana. Nierówności i pojedyncze załamania blaszek.granicznych. drobne obszary zwyrodnienia tluszczowego w trzonach kręgów. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów. Tarcze międzykręgowe na poziomach L1/L2, L2/L3, L3/L4, L4/L5 i L5/S1 odwodnione i na poziomie L2/L3 o obniżonej wysokości.
Na poziomie L1/L2 lewostronna protruzja tarczy międzykręgowej powoduje asymetryczną kompresję przestrzeni płynowej i niewielkie ograniczenie lewego otworu międzykręgowego.
Na poziomie L2/L3 szerokopodstawna protruzja tarczy międzykręgowej powoduje niewielkie, obustronne ograniczenie otworów międzykręgowych.
Na poziomie L3/L4 szerokopodstawna protruzja tarczy międzykręgowej wraz z zaostrzeniami powoduje niewielkie obustronne ograniczenie otworów międzykręgowych.
Na poziomie L4/L5 szerokopodstawno- lewostronna protruzja tarczy międzykręgowej powoduje asymetryczny ucisk na struktury worka oponowego i wraz z zaostrzeniami obustronne ograniczenie otworów międzykręgowych, w większym stopniu lewego z uciskiem na lewy nerw rdzeniowy. Ponadto odczyny zwyrodnieniowe w obrębie blaszek granicznych sąsiadujących trzonów kręgów. Na poziomie L5/S1 centralna protruzja tarczy międzykręgowej powoduje redukcję przestrzeni.plynowej worka oponowego. W badanym odcinku morfologia sygnału rdzenia kręgowego ogona końskiego i okołokręgosłupowych tkanek miękkich prawidłowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 3 tygodni 2 dni temu #18709

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - ta ręka to niesprawna po nastawianiu jej przez całe życie i jeszcze nigdy pani nie spała i zamiast spania uprawia jogę, ale nie wie Pani czy się tym martwić i na wszelki wypadek bierze leki przez 3 lata? Najlepiej chyba poczekać na wizytę u lekarza.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 3 tygodni 2 dni temu #18710

• Iwa
  • Iwa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Ręka boli i jest niesprawna od około 3 miesięcy, najbardziej dokucza w nocy. Drętwieją najbardziej 3 zewnętrzne palce. Jogę wymieniłam jako jedną ze stosowanych "form rehabilitacji" na kręgosłup lędźwiowy z którym od dawna mam problemy. Szyjny i piersiowy to stosunkowo nowa sprawa a mri szyjnego robiłam.po raz pierwszy. Przepraszam za chaos, ale chciałam streścić w kilku zdaniach wiele lat mojego życia. Bardzo zależy mi na kilku słowach na temat wyniku rezonansu. Pozdrawiam.

Ostatnia edycja: przez Iwa.

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 3 tygodni 2 dni temu #18711

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 44
Dzień dobry. O ten fragment w opisie można się martwić.

...Na poziomie L4/L5 szerokopodstawno- lewostronna protruzja tarczy międzykręgowej powoduje asymetryczny ucisk na struktury worka oponowego i wraz z zaostrzeniami obustronne ograniczenie otworów międzykręgowych, w większym stopniu lewego z uciskiem na lewy nerw rdzeniowy....

Ucisk na korzeń nerwowy powoduje zapewne dolegliwości bólowe w nodze i z takim obrazem należy udać się do neurochirurga, z pytaniem co można z tym zrobić?

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 3 tygodni 2 dni temu #18712

• Iwa
  • Iwa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Dziękuję bardzo. A ten odcinek C5/C6 i C6/C7?

Iwa- interpretacja mri, rwa kulszowa i barkowa 3 tygodni 1 dzień temu #18713

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Też ale to są zmiany powstałe w jakimś tam czasie, jeśli ból jest przez całe życie to przyczyna jest chyba również i inna, np. ZZSK czy EDS czy borelioza.. Nie wiadomo też czy to są zmiany adekwatne do wieku bo nie znamy wieku - jeśli to MRI kogoś kto ma 25 lat to można powiedzieć że kręgosłup się poważnie i za szybko sypie, jeśli ponad 60 lat to można zakładać że się latami to mogło nagromadzić.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.100 s.
Zasilane przez Forum Kunena