Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rwa kulszowa i niedowład mięśni

Rwa kulszowa i niedowład mięśni 1 tydzień 14 godzin temu #18647

• razec11
  • razec11 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam
Dwa tygodnie temu dostałem rwy kulszowej lewej nogi. Ból stopniowo poprzez pośladek i tylny mięsień wewnętrzny uda objął także tylną część mięśnia trójgłowego łydki.
Ból trwał z różnym natężeniem w każdym z tych mięśni kilka dni. Na początku był ostry i nie pozwalał mi siadać rwąc udo i łydkę. Leżąc na łóżku ból malał jednak odczuwałem wtedy drżenie mięśni, przede wszystkim łydki.
Z bólem rwy prawdopodobnie uporałem się lub odstąpił sam. Na dzień dzisiejszy nie odczuwam bóli rwy.
Jednak pozostał niedowład łydki (i chyba też delikatnie pośladka) od strony wewnętrznej nogi i widać już ubytek mięśni, nie mogę się do góry na palcach.
Miałem stwierdzoną obniżoną wysokość L4/l5
Czy to oznacza, że doszło do przepukliny i nerw w okolicy kręgów l4/l5 jest uciskany?
Czy taki stan się zregeneruje poprzez ćwiczenia?
Pozdr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rwa kulszowa i niedowład mięśni 1 tydzień 11 godzin temu #18648

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 41
  • Oklaski: 7
Cześć. Jak chodziłem na wizyty do neurologa w ostrych stanach, to kazał mi zawsze przejść się na piętach i na palcach. Pytał jeszcze o wypróżnianie, siku i czy nie boli przy kaszleniu. Wnioskuję z tego, że brak możliwości chodzenia na palcach, to jeden z sygnałów alarmowych, którego nie wolno lekceważyć. Na Twoim miejscu pojechałbym do szpitala na SOR, tylko niewiadomo jak Cię tam potraktują. Generalnie nieleczone niedowłady mogą się utrwalić i wtedy jest klops. Jak Cię zbyją na SORze, to zrobiłbym jak najszybciej prywatnie rezonans odcinka lędźwiowego kręgosłupa i prywatnie poszedł z tym do neurochirurga.

Rwa kulszowa i niedowład mięśni 1 tydzień 9 godzin temu #18650

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
Zgadzam się z @maciurek. W sumie klasyczny ale i zarazem dość szybki przykład jak sobie doprowadzić z kręgosłupem do trwałego uszkodzenia nerwów. Takich co "wygrali z bólem" (różnymi metodami, np. uśmierzającą ból rehabilitacją, czekaniem, itd.) jest wielu, tylko że jak się nie da np. samodzielnie załatwić czy chodzić normalnie mimo że nie boli to kiepska wygrana.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 9 godzin temu przez użytkownik421.

Rwa kulszowa i niedowład mięśni 1 tydzień 8 godzin temu #18651

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
  • Oklaski: 19
Należy jak najszybciej wykonać RM,pytanie tylko czy na NFZ uda się to szybko wykonać.
Druga sprawa to nie możność stanięcia na palcach nie robi żadnego wrażenia na lekarzach od kręgosłupa ,przynajmniej Ja tak miałem a byli to lekarze z górnej półki więc nie wiem czy to jest objaw alarmowy.
Do tego trzeba mieć wiele szczęścia by trafić na zabieg gdy kolejki są 2 letnie,jest to smutne ale tak to wygląda w moim województwie.

Rwa kulszowa i niedowład mięśni 1 tydzień 7 godzin temu #18652

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
@gucio1960 a to masz aktualne dane czy sprzed kilku lat? Teraz podobno w każdym województwie jest przynajmniej jedno miejsce gdzie MRI na "Pilne" robią w 14 dni (do znalezienia na terminyleczenia.nfz.gov.pl/), nie tak jak kilka lat temu że "Pilne" to czekanie kilka miesięcy. Skróciły się kolejki do MRI, na oddziałach też są chętniej robione bo nie ma limitów wykonań - ile zrobią, za tyle NFZ im zapłaci, więc warto korzystać szczególnie w dramatycznych sytuacjach.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Rwa kulszowa i niedowład mięśni 1 tydzień 58 minut temu #18653

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
  • Oklaski: 19
W moim mieście jest jeden rezonans to i tak dobrze ,prywatnie czeka się 3 tygodnie żeby zrobić od ręki trzeba jechać na Śląsk.
Na Lux med czyli prywatne ubezpieczenie kierują do Opola czas od 1 tygodnia .
Są mi znane przypadki że można zrobić szybko ale jest problem z odbiorem bo brak opisu przez lekarza i to w prywatnym szpitalu który ma kontrakt NFZ.
Może się to w ostatnim czasie zmieni ale na pewno nie w moim mieście przykład połowa lekarzy neurologi złożyła wypowiedzenie łącznie z ordynatorem co grozi zamknięciem oddziału.
A co do terminów to może wypowiedzą się pacjenci leczący się w Opolu. :)
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.105 s.
Zasilane przez Forum Kunena