Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rwa kulszowa i niedowład mięśni

Rwa kulszowa i niedowład mięśni 4 tygodni 8 godzin temu #18670

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 44
Tylko dobrze jest iść do takiego neurologa co płytkę odpali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rwa kulszowa i niedowład mięśni 3 tygodni 4 dni temu #18698

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 18
Potwierdzam z tą płytką.
Ja np.wylądowałam na operacji bo ból potworny i niedowład nogi prawej postępujący.
Zaczęło się dużo przed bólem, z czego dopiero teraz zdaję sobie sprawę. Np.robiłam dopplera obu nóg, bo byłam przekonana, że to żyły są powodem "strzałów" w łydce i częstych nocnych skurczów prawej łydki.
No, a jak się zaczęło to (pomijam ból, piszę tylko o efekcie ucisku nerwu S1 przez przepuklinę na prawą nogę):
1. Z dnia na dzień napięła się prawa łydka, uczucie jak zakwasy,
2. Po 2 dniach zaczęłam kuleć, bo cała łydka spięła się na kamień. Dotykowo również,
3. Po ok.5 dniach po raz pierwszy zauważyłam, że prawy pośladek przestał reagować, tzn.chciałam napiąć i brak reakcji,
4. Wtedy też doszło to, że nie mogłam ustać na palcach prawej nogi. Tzn. obunożnie mogłam się wspiąć, ale kiedy chciałam pozostać na palcach prawej nogi to opadała mi stopa,
5. Mrowienia, "bulgotanie" pod skórą,
6. Następnie wzrastające uczucie jakby parzenia skóry (bolała mnie woda, kołdra),
7. Brak czucia pięty, palców 5 i 4 i zewnętrznego boku stopy.
8. Brak czucia takiego zewnętrznego skóry na udzie i pośladku (jakbym nie miała swojej skóry, tylko dotykała czegoś martwego).
Rozwijało się to przez 4 tygodnie, mniej więcej od 22.04 do 30.05 kiedy to była operacja.
Minęło 4,5 miesiąca od operacji i nadal łydka nie wróciła do pełnej sprawności, jest napięta, ale w 1/3 tego co było (a cały czas nad nią pracuje mój fizjo). Mogę już sama stanąć na palce unosząc się tylko z prawej nogi. Szybko noga opada, ale wcześniej w ogóle nie mogłam się oderwać od podloża.

Warto się obserwować, bo niektóre objawy uszkodzenia nerwu są naprawdę przedziwne.
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Rwa kulszowa i niedowład mięśni 3 tygodni 4 dni temu #18700

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Z tymi łydkami, mimo że ma to sporo osób od kręgosłupa, to chyba jest coś co nie znajduje się w naukowym nurcie wiedzy o kręgosłupach - forum.drkregoslup.pl/forum/Po-operacji/4...%82ydki?limitstart=0
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Rwa kulszowa i niedowład mięśni 3 tygodni 3 dni temu #18703

• razec11
  • razec11 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie znając lekarza nigdy się nie ma pewności czy jest to człowiek który chce ci naprawdę pomoc, czy ktoś komu zajmujesz czas ale chętnie skorzysta z okazji aby na tobie zarobić. Zazwyczaj po pierwszej wizycie wiesz już z kim masz do czynienia ale niestety jesteś już lżejszy o 100 czy 200 zł. Zazwyczaj na wizyty do lekarza, którego poleca ci znajomy musisz czekać dosyć długo (tak jest tez w moim przypadku), dlatego wybieram opcje szybkiej wizyty ( neurolog jest ordynatorem neurologii, ale to akurat może źle wróżyć), aby się dowiedzieć czy wystarczy leczenie farmakologiczno-fizjoterapeutyczne czy trzeba się udać do neurochirurga.

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.094 s.
Zasilane przez Forum Kunena