Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Przepuklina kręgosłupa

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 3 dni temu #18623

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
  • Oklaski: 19
Jak napisałem jaką operacje chirurg zastosuje zależy od niego i wniosków jakie wyciągnie po oglądnięciu RM.
Najprościej jest usunąć wypuklinę ,ale jest kręgozmyk i dlatego propozycją stabilizacji.
Lekarz jednak proponuje stabilizacje między kolczastą chyba bez odbudowy wysokości dysku L5/S1 .
Prawidłowo powinno usunąć się całkowicie dysk i wstawić implant + śruby ,lekarze stosują czasami sam implant bez śrub ale istnieje ryzyko przesunięcia implantu prze uzyskaniem zrostu kostnego.
Jeśli lekarz napomkną o reoperacji to nie jest pewny sukcesu stabilizacji między kolczastej ale to tylko domysły
Rzeczywiście stabilizacja na jednym poziomie to koszt od 18,5 tys w górę do około 30 tys.
Wydaje się że implant i śruby to najlepsze wyjście dobrze wykonany zabieg powinien pozwolić na życie bez bólu,tym bardziej że reszta dysków jest w wyśmienitej kondycji.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: byq84

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 3 dni temu #18625

• byq84
  • byq84 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Lekarz powiedział tak jak mówisz: że reszta kręgosłupa jest w doskonałym stanie i lepiej teraz zrobić operację i mieć spokój tym bardziej że żona jest jeszcze młoda.
Z tego co zrozumiałem to mówił że tylko część kręgu jest uszkodzona i zostanie ona wyjęta ale nie wiem czy chce ją czymś zastąpić, podał nam te kwoty że albo taniej albo drożej :)
Chciałem tylko zapytać, czy takiego zniszczenia można było jakoś uniknąć?
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 3 dni temu przez byq84.

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 3 dni temu #18626

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Usunięciu podlega dysk L5/S1 między kręgi wstawia się implant który odbudowuje wysokość miedzy kręgami i usztywnia się śrubami .
Operacje wykonuje się z różnych dostępów przedniego lub tylnego najczęściej.
Poczytaj na forum o rodzajach stabilizacji tam dowiesz się o tym zabiegu.
Jak każdy zabieg niesie ryzyko ,przede wszystkim uszkodzenia nerwów oraz po zabiegu stabilizacji funkcje usuniętego dysku przejmuje dysk wyżej co może spowodować uszkodzenie tego dysku.
Wydaje się że stabilizacja to najlepsze wyjście biorąc pod uwagę stan dysków wyżej które są w znakomitej formie .
Oczywiście jest jeszcze jedna opcja ,wstawienie ruchomego implantu na tym poziomie , ale to bardzo kosztowny zabieg prawie nie wykonywany w Polsce koszt około 25 tys euro.
I to by była najlepsza opcja przy założeni że stawy między kręgowe są nie uszkodzone i posiada się 25 tys euro.

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 3 dni temu #18627

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 31
  • Oklaski: 4
Wszystko zależy od lekarza, niektórzy zaczynają od najmniej inwazyjnych zabiegów, czyli usunięcia tylko tego co się z dysku wylało, a inni proponują stabilizację i implanty jako rozwiązanie bardziej radykalne, ale dające większą pewność na przyszłość. Dużo zależy od stanu innych dysków, stawów międzykręgowych itd.

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 3 dni temu #18628

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 31
  • Oklaski: 4
Ja uważam bardzo od kilku lat na kręgosłup, a i tak dyski mi coraz bardziej siadają, wiec moim zdaniem nie da się uniknąć - jak dysk zaczyna chorować, to najprawdopodobniej będzie się jego stan pogarszał i tyle.

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 3 dni temu #18630

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
I tu z koleżanką zgadzam się w całej rozciągłości ,można spowolnić proces ale raz uszkodzony dysk już się nie naprawi .
Jeśli usuniemy uciskającą cześć dysku na nerwy to zazwyczaj ustaje ból ,ale zachwiane zostają funkcje dysku i dochodzi do przeciążeń stawów mięśni które dadzą o sobie znać w przyszłości.
Do tego dochodzi najczęściej do obniżenia wysokości dysku i modelowania nerwów wychodzących z otworów między kręgowych dochodzi do stanów zapalnych w kręgach typu modica.
Do tego dochodzi do uszkodzeń dysków wyżej .
Jest to proces starzenia się kręgosłupa który dotyczy coraz większej części społeczeństwa najgorsze że coraz młodszej .
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.099 s.
Zasilane przez Forum Kunena