Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Przepuklina kręgosłupa

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 4 dni temu #18617

• byq84
  • byq84 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam,

Moja żona co kilka lat zmagała się z atakiem rwy kulszowej, po podaniu leków przeciwzapalnych/przeciwbólowych oraz rehabilitacji wszystko zawsze wracało do normy.
Niestety podczas ostatnich wakacji w dalekiej Afryce, żona dostała silnego bólu kręgosłupa promieniującego na lewą nogę. Na RTG niestety nic nie wyszło, podano zastrzyki i po powrocie do kraju rozpoczęliśmy diagnozowanie w PL. Ból bez podawania leków nie zniknął.
Neurolog zlecił rezonans magnetyczny a technik wykonujący badanie skierował nas jak najszybciej do neurochirurga, powiedział że jest przepuklina 7mm która uciska nerwy.
Neurochirurg zlecił badanie RTG w ruchu i z wynikiem udaliśmy się na kolejną konsultację. Lekarz zasugerował jak najszybszy zabieg operacyjny, koszt to około 20 tyś PLN a terminy na NFZ to podobno 2023 rok. Zapytaliśmy czy są jakieś szansę aby ta przepuklina wchłonęła się poprzez rehabilitację, neurochirurg twierdzi że raczej marne szansę ale zlecił jeszcze tomografię komputerową w celu zobaczenia stanu kości.
Jutro idziemy jeszcze na konsultację do innego neurochirurga w celu potwierdzenia diagnozy.
Teraz moje pytanie, czy faktycznie rehabilitacja/blokady nie działają i jedynym możliwym leczeniem jest operacja?
Czy jest wg was jakaś szansa zrobić to na NFZ w sensownym czasie (żona nie może przyjmować leków przez 2 lata)
Pozdrawiam,

Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 4 dni temu przez byq84.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 4 dni temu #18618

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 41
  • Oklaski: 7
Trzeba iść na prywatną wizytę (już z rezonansem) do neurochirurga ordynatora, który operuje w szpitalu publicznym. Koszt od 150 do 450 pln. Termin się wtedy skraca do kilku miesięcy, a jeżeli pilne to krócej. Tak to działa.
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 4 dni temu przez Maciurek.

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 3 dni temu #18619

• byq84
  • byq84 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Czytałem w opiniach że tak się robi, niestety wiele opinii było negatywnych że termin wcale się nie skrócił :)

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 3 dni temu #18620

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
  • Oklaski: 19
Raczej marne szanse na wchłonięcie przepukliny,problemem jest bardzo obniżony dysk i przesunięcie między kręgami L5 i S1 i prawdopodobnie ucisk na korzenie S1 i L5.
Co do terminów to w dobrym szpitalu zajmującym się kręgosłupami terminy na NFZ to od 1,5 do 2 lat tak jest np, w Opolu.
Co do zabieg usunięcia przepukliny w prywatnym szpitalu to ceny zaczynają się od 12 tys za usunięcie endoskopowo do tego trzeba doliczyć wizyty kontrolne ściągnięcie szwów dojazd ale 20 tys
to wygórowana cena.
Można szukać szpitala który wykona zabieg NFZ w sensownym terminie wszystko zależy od lekarza niektórym się to udaje.
Decyzje jaki zabieg zostanie zaproponowany będzie zależał od lekarza po zapoznaniu z RM , przy tak zniszczonym dysku blokady i rehabilitacja to tylko chwilowa pomoc.
The following user(s) said Thank You: byq84

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 3 dni temu #18621

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 31
  • Oklaski: 4
Różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale prawdopodobieństwo "wchłonięcia" jest raczej niskie moim zdaniem. Dysk jest odwodniony a do tego jest kręgozmyk. Lepiej próbować załatwić wcześniejszy termin operacji bo szkoda się męczyć tyle czasu.
The following user(s) said Thank You: byq84

Przepuklina kręgosłupa 1 tydzień 3 dni temu #18622

• byq84
  • byq84 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dziękuje za szybką odpowiedź, ceny które mi podali to:
Stabilizacja między kolczasta z implantem (I poziom) od 16400 PLN
Reoperacja odcinka lędźwiowego (I poziom) od 18900 PLN

Nie jestem chirurgiem a rozmowa z lekarzami mam wrażenie że jest na czas (pomimo że wizyta kosztuje 250 PLN) i ciężko to wszystko zrozumieć.
Czy operacja endoskopowa może być szansą w tym przypadku?
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 3 dni temu przez byq84.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.111 s.
Zasilane przez Forum Kunena