Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ekstruzja L5 S1 17 mm - co dalej?

Ekstruzja L5 S1 17 mm - co dalej? 1 miesiąc 6 dni temu #18584

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 26
  • Oklaski: 36
  • Otrzymane podziękowania: 413
Wczoraj w TV germańskim leciał program Ninja zawody .. skaczą po ścianach biegała po słupkach wspinają się itd .
Był uczestnik dwudziesto kilka letni .
Po wypadku samochodowym , kręgosłup złamany w dwóch miejscach .
Pospinany kręgosłup piersiowy i szyjny .. w czasie operacji miał jeszcze wylew .

Skakał po słupkach ścianach itd

Wydaje mi się ze wiek tez dużo robi ..

Ale sam powiedział ze co dzień rano jak wstaje to czuje obce ciało w sobie
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ekstruzja L5 S1 17 mm - co dalej? 1 miesiąc 6 dni temu #18589

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1072
Weź też pod uwagę że złamanie nie musi uciskać nerwów.. Może być pospinany jak po skoliozie. Raczej osoby po stabilizacji złamania mają dobre rezultaty, w końcu nie mają zmian zwyrodnieniowych i dłubania przy nerwach czy w stawach tylko poskręcane. Po operacji skoliozy nowymi metodami (śrubki+pręty) też przeważnie nie ma takiego bólu jak przy ruszaniu nerwów/stawów, i przeważnie nie zostaje ból na całe życie. Ja bym większości z nas do operacji skolioz, złamań czy kręgozmyków nie porównywał, oni mają może 0,1% obolałych przetrwale, tak na moje oko.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ekstruzja L5 S1 17 mm - co dalej? 1 miesiąc 6 dni temu #18604

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 26
  • Oklaski: 36
  • Otrzymane podziękowania: 413
Faktycznie o tym nie pomyślałam
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Ekstruzja L5 S1 17 mm - co dalej? 1 miesiąc 6 godzin temu #18645

• Wuj
  • Wuj Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8
Jestem już po operacji. Żyję:) Sam zabieg trwał 6 godzin, bo cholerstwo podobno spłynęło w trudno dostępne miejsce, a lekarz nie chciał wycinać za dużo kości, żeby sie tam dostać.
Wrażenia:
Operacja - nic nie pamietam:)
Wybudzenie - wrażenie stałego przeprostu w odc lędźwiowym. Powodem jest próba powrotu do prawidłowego wygięcia kręgosłupa,bo miałem tam praktycznie linię prostą. Poty, półsen, kroplówki.
W domu jestem od czwartku. Jestem w stanie przejść kilkanascie/kilkadziesiąt kroków. Następnie zaczynam czuć drżenie i mrowienie mięśni.
Samopoczucie - sinusoida. W dzień ok, leżę, czytam, piję, jem. W nocy gorzej, bo przychodzą poty, wędrujące nogi, bezsenność, duchy przodków:)
Najgorsze jest siadanie i położenie się z powrotem do łóżka- wtedy odzywa się od razu rwa - nagły strzał w pośladku i łydce. Lekarz uprzedzał o tym, bo mocno dotykał nerwu przy operacji.
Z ogólnych wrażeń - do przeżycia, męczące są poty brak snu, drżenie nóg w nocy i konieczność leżenia na plecach. Będę nadawał o progresie.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Ekstruzja L5 S1 17 mm - co dalej? 1 miesiąc 3 godzin temu #18646

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 44
Super fajnie, że się udało. Teraz cierpliwości i głowa do góry! Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień będzie co raz lepiej. Zdrówka!

Ekstruzja L5 S1 17 mm - co dalej? 3 tygodni 5 dni temu #18691

• Wuj
  • Wuj Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8
Dziewiąt doba po operacji.
Dziś pierwszy raz wyszedłem z domu na 15 minutowy spacer. W gorsecie. W domu kilka razy zdjąłem gorset i przez chwilę chodziłem bez niego. Oczywiście, starałem się zachować pełną kontrolę: wydech, napięcie brzucha z opuszczeniem żeber, napięcie dna miednicy i pośladków i tak kilkanascie kroków.
Nic mnie nie boli, ale nie daję ponieść się emocjom. Robię kroki z podniesieniem kolan i podnoszenie pięty w stronę pośladka - tylko tyle by zapracował czworoglowy.
Bólowe odstawiłem.
Jutro wejdę 4 razy na 4 piętro:)
Pukam w niemalowane, ale wszystko idzie ok.

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.109 s.
Zasilane przez Forum Kunena