Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zwichnięcie L5 ze stenozą kanałową, przodozmyk

Zwichnięcie L5 ze stenozą kanałową, przodozmyk 4 tygodni 1 dzień temu #18489

• nefez
  • nefez Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam, mam 22lata, rezonans wykazał masywny kręgozmyk L5 zwichnięcie ze stenozą kanałową, przestrzeń międzykręgowa L5/S1 zatarta , krążek międzykręgowy L5/S1 odwodnione. Objawy są dość trudne, bo codzienny ból w okolicy lędźwiowej, zaburzenia czucia w kroczu i zaburzenia erekcji, brak uczucia parcia na pęcherz, ból w pośladkach. Nigdy nie miałem żadnego wypadku ani kontuzji, ale od maja mam takie trudności. Rozmawiałem z ortopedą twierdzi, że potrzebne jest leczenie operacyjne metodą tradycyjną, gdyż zwichnięcie jest za duże żeby leczyć je endoskopowo. 1 października będę jeszcze rozmawiał z lekarzem, który wyznaczy termin operacji. Ten ortopeda, z którym rozmawiałem nie umiał powiedzieć mi na ile% operacja jest bezpieczna. Wspomniał tylko, że istnieje ryzyko uszkodzenia końcówek nerwowych. Moje pytanie czy ktoś miał podobną operację, ile mniej więcej taka operacja trwała, jak długo trwała rehabilitacja i czy przede wszystkim są widoczne efekty. A może komuś operacja zaszkodziła bardziej niż pomogła ? Jak myślicie czy do czasu operacji mogę spróbować rehabilitacji u dobrego rehabilitanta żeby zniwelować ból ? Od 2 października zaczynam studia 3 rok, chciałbym chociaż trochę sobie pomóc, żeby nie musieć brać urlopu dziekańskiego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zwichnięcie L5 ze stenozą kanałową, przodozmyk 4 tygodni 1 dzień temu #18490

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
Z tego co piszesz masz objawy alarmowe drkregoslup.pl/Bol-krzyza/Objawy-alarmowe,32,190

To czy operacja pomoże zależy w dużej części od tego jak długo się z takimi zaburzeniami chodzi, czasem uszkodzenie nerwów bywa nieodwracalne i operacja nie pomaga. Jeśli lekarz proponuje to chyba ma jeszcze jakąś nadzieję.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Zwichnięcie L5 ze stenozą kanałową, przodozmyk 4 tygodni 19 godzin temu #18491

• Waga
  • Waga Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
Jesteś bardzo młody, interwencja pewnie nieunikniona i działać trzeba chyba szybko bo jak pisze użytkownik nie należy z niektórymi zmianami zbyt długo chodzić. Operacji się nie bój, ja miałam 4 w tym wszczepienie implantów na 2 poziomach i jakoś nic mi nie uszkodzono. No o 2 za dużo, ale to inna historia, jak się okazało, drugą oper. robił jednak niezbyt dobry lekarz. Dlatego ważne, aby to był dobry, doświadczony lekarz. Skąd jesteś i czy miejsce jest dla Ciebie ważne? W Warszawie mogę polecić M. Głowacki, R. Górski operują na NFZ w Grodzisku Maz. a także prof. R. Gasik, J. Podgórski. Mnie ostatnio naprawiał Gasik. Życzę powodzenia.

Zwichnięcie L5 ze stenozą kanałową, przodozmyk 4 tygodni 19 godzin temu #18492

• nefez
  • nefez Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Studiuje w Olsztynie, mają tam szpital wojewódzki z oddziałem chorób kręgosłupa. Doktor mówił, że nie trzeba już w tym momencie operować, ale operacja nieunikniona. 1 października ustalam termin operacji z doktorem który będzie mi to robił. Od niego na pewno dowiem się więcej szczegółów :)

Zwichnięcie L5 ze stenozą kanałową, przodozmyk 4 tygodni 18 godzin temu #18495

• Waga
  • Waga Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
W tamtych stronach, Suwałki i Łomża operuje prof. Jan Podgórski. Czasami warto zebrać 2 lub 3 opinie. Sama za bardzo ufałam i wierzyłam lekarzom, których napotkałem na początku swojej drogi w tej chorobie.....
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, nefez

Zwichnięcie L5 ze stenozą kanałową, przodozmyk 4 tygodni 17 godzin temu #18496

• nefez
  • nefez Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Jeśli mogę zapytać, ile czasu trwała Pani operacja i jak długo po operacji była pani w szpitalu? Człowiek szybko wraca do formy czy musi to trwać kilka miesięcy? Wiem, że każdy przypadek jest inny :)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.099 s.
Zasilane przez Forum Kunena