Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: MRI wynik, jak to wygląda?

MRI wynik, jak to wygląda? 1 tydzień 5 dni temu #18394

• hubos21
  • hubos21 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Witam
Jestem po rezonansie, wczoraj odebrałem wynik, teraz muszę się w kolejce do lekarza ustawić tylko czy neurolog coś pomoże? Może ktoś zobaczy czy jest źle czy bardzo źle?

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

MRI wynik, jak to wygląda? 1 tydzień 5 dni temu #18395

• Chien
  • Chien Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Nie jest bardzo źle, ale opis jest bardzo enigmatyczny. Przydałoby się jakbyś zamieścił tutaj przekroje.
I co istotniejsze jakie masz objawy, że robiłeś rezonans?

MRI wynik, jak to wygląda? 1 tydzień 5 dni temu #18396

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
hubos21 napisał:
Witam
Jestem po rezonansie, wczoraj odebrałem wynik, teraz muszę się w kolejce do lekarza ustawić tylko czy neurolog coś pomoże? Może ktoś zobaczy czy jest źle czy bardzo źle?

Jak chcesz się leczyć zachowawczo, to neurolog (filozofią i lekami) lub rehabilitant (wyginaniem). Jak nie to lepiej od razu ortopeda lub neurochirurg od kręgosłupów. Tak jak napisał @Chien - wszystko zależy od tego jak się z tym czujesz. Taki opis może mieć i osoba która nie ma żadnych dolegliwości jak i osoba która ma duże dolegliwości. Pytanie jak jest u Ciebie i jeśli masz dolegliwości to jakie konkretnie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 5 dni temu przez użytkownik421.

MRI wynik, jak to wygląda? 1 tydzień 5 dni temu #18397

• hubos21
  • hubos21 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dziękuje za odpowiedzi.

Objawy jak u większości, z 3 lata temu miałem bardzo silną rwę na prawej nodze i to był taki ból, że po siedzeniu nie mogłem aż się rozprostować bolało od samego pośladka. Męczyłem się długi czas. Później w mniejszym stopniu przeniosło mi się na drugą nogę. Od jakiegoś czasu robię sobie ćwiczenia, które znalazłem na YT, zmieniłem materac do spania i jest dużo lepiej. Bóle mam delikatne tylko czasem i czuję na łydkach. Rano wstają już normalnie, mogę się wyprostować ale zrobiłem badanie żeby widzieć w czym problem. Najpierw na opisie RTG wyszła dyskopatia i teraz się potwierdziło. Pracę mam fizyczną ale teraz na innej linii, bez biegania, szarpania i raz po raz coś się tylko dźwignie cięższego. Kupię chyba jeszcze trochę twardszy materac do spania.

Po pracy wrzucę zdjęcia.

Na początku jeździłem na jakieś terapie manualne, jak to mój kolega mówi nastawianie dysków nie wiem sam czy od tego też mi się poprawiło.
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 5 dni temu przez hubos21.
The following user(s) said Thank You: Waga

MRI wynik, jak to wygląda? 1 tydzień 4 dni temu #18399

• hubos21
  • hubos21 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Tam na tej płytce jest 75 zdjęć, narazi sam nie wiem co jest co

MRI wynik, jak to wygląda? 1 tydzień 4 dni temu #18400

• Chien
  • Chien Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Oprócz protruzji jest też widoczna dehydratacja l4-l5, l5-s1, co było do przewidzenia.
Generalnie jeśli jesteś w stanie normalnie funkcjonować to nikt nie powinien zachęcać Cię do operacji. Na wszelki wypadek jednak dobrze byłoby skonsultować to z dobrym neurochirurgiem. No i znaleźć sobie równie dobrego fizjoterapeutę.
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 4 dni temu przez Chien.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.119 s.
Zasilane przez Forum Kunena