Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pieczenie pośladkòw i napięcie tylnego pasma

Pieczenie pośladkòw i napięcie tylnego pasma 9 miesiąc 2 tygodni temu #18480

• Icek
  • Icek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ten test pozwala podnieść mi nogi maksymalnie do 35stopni żeby podnieść wyżej muszę zgiąć kolano bo z tyłu tylna taśma strasznie ciągnie wręcz boli.

Dzięki za rady wszystkie są dla mnie cenne.
Przez ostatnie 5 lat odwiedziłem że 30 ortopedów i 10 neurochirurgów i tylko co słyszę to nie jest źle trzeba rehabilitować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pieczenie pośladkòw i napięcie tylnego pasma 9 miesiąc 2 tygodni temu #18481

• Icek
  • Icek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
I oczywiście jeszcze rehabilitantów i efektòw brak.

Pieczenie pośladkòw i napięcie tylnego pasma 9 miesiąc 2 tygodni temu #18482

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1112
Ja akurat z kolanami też tak mam że ciągnie z tyłu (nie nerw), ale u mnie to wrodzone. Przy tym teście chodzi o to czy nasilają się dolegliwości jakie się ma typu pieczenie, skurcze, nerwoból promieniujący do nogi. Jest o wiele bardziej wiarygodny jak ktoś unosi nogę przy rozluźnionych mięśniach a nie jak samemu się podnosi napinając mięśnie. Dodatkowo na filmie jest pogłębienie - przywiedzenie stopy i głowy, czasem dopiero to prowokuje nasilenie dolegliwości.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Pieczenie pośladkòw i napięcie tylnego pasma 9 miesiąc 2 tygodni temu #18483

• Icek
  • Icek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Neurochirurg robił ten test nic się nie nasilało.

Pieczenie pośladkòw i napięcie tylnego pasma 9 miesiąc 2 tygodni temu #18484

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1112
Ok. Z ciekawości zapytałem, on nie u każdego cokolwiek pokazuje.
Z lekarzami - nie wiem co powiedzieć. Co lekarz to inne podejście. Ja się spotkałem np. ze stwierdzeniem jednego lekarza "najgorzej to pacjenta zdiagnozować, bo wtedy robi się problem - trzeba coś z nim zrobić", czyli póki jest się niezdiagnozowanym to problemu nikt poza pacjentem nie ma.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: Icek

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Pieczenie pośladkòw i napięcie tylnego pasma 9 miesiąc 2 tygodni temu #18485

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 8
  • Otrzymane podziękowania: 67
Ten test przypomina mi dotykanie palcem sinego piszczela. Wniosek z testu: stłuczony piszczel.:-)
Jak miałem ostre stany, to prostej nogi nie mogłem podnieść na 10cm. Jak ostry stan mijał i popracowałem nad przykurczami mięśni w plecach, pośladkach, podudziach, łydkach, to obie nogi podnoszę wysoko. A zmiana w dysku przecież wciąż pozostaje taka sama. Ta "chora" noga trochę bardziej ciągnie, ale jest to związane z rotacją miednicy. Myślę, że kąt, z którym można podnieść nogę do góry jest mniej ważny, niż to aby dwie nogi miały taki sam zakres ruchu. To świadczy o braku skręcenia miednicy. Ostatnio oglądałem mecz piłkarski, gdzie takie naciąganie nogi do góry, wraz z dociskaniem stopy jest sposobem na przykurcze w tylnej taśmie. I ci super wysportowani goście wcale nie osiągają tam 90 stopni, co w filmikach z ćwiczeniami jest pokazywane jako stan idealny/zdrowia. A ten tekst, że jak nie możesz podnieść nogi to jest przepuklina albo guz nowotworowy, to jest kuźwa takie straszenie ludzi, że szok i niedowierzanie.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.058 s.
Zasilane przez Forum Kunena