Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: wyniki rezonansu

wyniki rezonansu 1 miesiąc 4 dni temu #18206

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...-l%C4%99d%C5%BAwiowy

Ja bym proponował poczekać na opis - przypadkowo wybrane zdjęcia są mniej sensowne niż opis.
paula napisał:
osoba ma zdiagnozowaną sakralizacjie czy z tego tytułu moze miec bóle konczych dolnych i kręgosłupa ??

To wariant rozwojowy towarzyszący całe życie a nie choroba.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 4 dni temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: paula

wyniki rezonansu 1 miesiąc 2 dni temu #18226

• paula
  • paula Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 1
Jeśli był by ktoś taki milusi proszę spojrzeć na przekroje które wstawiłam i niech mi powie czy kanał lub otwory są zwężone .wiem ze utrudniam zadanie bo wstawiłam przekroje które nie wiadomo od jakiego poziomu pochodzą no ale napewno każdy z tych pochodzi z jakiegoś poziomu więc może komus uda sie coś powiedziec :P

Zdjęcia na 1 stronie
14.08.2013 odbarczenie kanału kręgowego L5/S1
9.03.2016 operacja rewizyjna odbarczenie kanału kręgowego i discektomia L5/S1
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 dni temu przez paula.

wyniki rezonansu 1 miesiąc 2 dni temu #18227

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Jakiś wprawny lekarz może coś dojrzy na tych zdjęciach zdjęć wyświetlanych na monitorze, rozróżni który poziom jest który, i coś dostrzeże, mimo że to tylko 11 obrazów a biorąc pod uwagę że wykonywane są w przekrojach co 3mm to razem te przedstawione obejmują odcinek 3,3cm kręgosłupa. Pomijając już fakt, że będzie miał trudniej, bo nie tylko jest to niekompletna jedna seria zdjęć w poprzek kręgosłupa z losową kolejnością, ale brakuje całej serii zdjęć wykonywanych przy każdym MRI wzdłuż kręgosłupa - i to dopiero zestawienie i analiza dwóch serii daje jakiś obiektywny pogląd na całość. Problem polega na tym, że jest bardzo małe prawdopodobieństwo że na to Forum zajrzy tak wysoko specjalizowany lekarz radiolog, neurochirurg czy ortopeda, w dodatku chcąc zaryzykować pomyłkę nie mając kompletu przekroi.
Jeśli z jakiegoś powodu nadal nie macie po prostu opisu, to proponuję pobrać przynajmniej jakiś normalny program do wyświetlania MRI, np. RadiANT, w którym można i przedstawić oba przekroje jednocześnie obok siebie (forum.drkregoslup.pl/forum/o-nas/4640-wilku25?start=6#12514), i zapisać je wszystkie jako pliki np. jpg zaznaczając przy zapisie usunięcie danych pacjenta - wtedy nie trzeba robić zdjęć ze zdjęć wyświetlonych na monitorze..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: paula
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.097 s.
Zasilane przez Forum Kunena