Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: przepuklina L4/L5 i nowe objawy podczas rehab

przepuklina L4/L5 i nowe objawy podczas rehab 1 miesiąc 2 tygodni temu #18090

• Kamil451
  • Kamil451 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Od kilku miesięcy mam problem z rwą kulszową spowodowaną dużą przepukliną na L4/5. Do tej pory objawiało się to dużym bólem promieniującym do prawej nogi z kumulacją w tylnej części łydki, przechodzący podczas leżenia. Od kilku tygodni rehabilituję się - masaż raz na tydzień i ćwiczenia w domu codziennie. Ból nogi ustąpił ale za to pojawił się nowy objaw, którego nie było. Mam uczucie mrowienia w prawej stopie oraz tak jak by pieczenia stopy. Utrzymuje się to od 2 tygodni. Czy to może być normalny objaw podczas rehabilitacji czy może jakieś z ćwiczeń mi szkodzi? Może ktoś z Was tak też miał?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

przepuklina L4/L5 i nowe objawy podczas rehab 1 miesiąc 2 tygodni temu #18091

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 3
U mnie (przepuklina 15 mm L5-S1) w ten sposób postępowało systematyczne tracenie czucia w nodze. W pewnych sytuacjach, kiedy nastąpi przerwanie pierścieni włóknistych nie ma szans na rehabilitowanie, bo przepuklina o konsystencji jajka na miękko nie wejdzie z powrotem do wnętrza przestrzeni międzykręgowej.
Najpierw miałam ból w łydce, uczucie wiecznego "zakwasu", potem mrowienie, pieczenie, brak czucia pośladka, następnie utraciłam odruch ze ścięgna Achillesa (nie mogłam stanąć na palcach i chodzić w ten sposób), drętwienie palców u nogi, brak czucia pięty, a potem zewnętrznej strony stopy i małego palca. O masakrycznym bólu uniemożliwiającym chodzenie nie wspomnę. A, no i miałam zaburzenia w oddawaniu moczu (ledwo co leciało).
Przez 2 i pół tyg.chodziłam na rehabilitację, potem sam rehabilitant powiedział, że to jest zbyt poważny stan.
Operacja została zorganizowana w ciągu 3 dni, bo groziły mi nieodwracalne konsekwencje. Mijają 2 miesiące od operacji, mogę chodzić, ale niedużo za jednym zamachem, noga jest cały czas nie wpełni sprawna. Rehabilitacja pooperacyjna skupia się głównie na nodze.
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1

przepuklina L4/L5 i nowe objawy podczas rehab 3 tygodni 1 dzień temu #18338

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 7
Protruzja to zdeformowany i popękany pierścień włóknisty dysku, który z czasem się zawłóknia. Jądro miażdżyste pozostaje w środku dysku.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.098 s.
Zasilane przez Forum Kunena