Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: MRI i operacja

MRI i operacja 1 miesiąc 3 tygodni temu #17999

• Chien
  • Chien Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Witam serdecznie,
Od kilku miesięcy zmagam się z rwą kulszową. W rezonansie otrzymałem następujący opis:
"Skolioza lewowypukła z niewielką rotacją trzonów wzdłuż osi długiej.
Wysokość i sygnał trzonów kręgów ledzwiowych sa zachowane.
Cechy niewielkiej dehydrytacji krążków miedzykregowych l2/3/4/5 z dyskretnym obniżeniem ich wysokości.
Dyskretny bulging z uwypukleniem tylnych obrysów krążków m-kr
Na poziomie l5/s1 znazczego stopnia obniżenie i odwodnienie wysokości krążka oraz jego masywna paracentralna lewostronna ekstruzja 11x19x2,5mm migrujca podwięzadłowo w kierunku doogonnym do lewego zachyłka z uciskiem na korzenie s1 lewe. Worek oponowy na tym poziomie ucisniety"
Po konsultacji z neorochirurgiem mam już wyznaczony termin operacji, ale im więcej o tym czytam tym mam większe wątpliwości.
Co sądzicie na podstawie tego opisu? Lekarz stwierdził, że rehabilitacja byłaby długa, bez żadnej gwarancji poprawy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

MRI i operacja 1 miesiąc 3 tygodni temu #18015

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
A jaki rodzaj operacji będziesz mieć że tyle o nim złego piszą?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

MRI i operacja 1 miesiąc 3 tygodni temu #18016

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 7
Z takim wynikiem rezonansu i z rwą nie zastanawiałbym się, tylko przygotowywał do operacji. W sensie w domu przygotował wszystko, pod kątem nie schylania się.

MRI i operacja 1 miesiąc 3 tygodni temu #18021

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Maciurek napisał:
Z takim wynikiem rezonansu i z rwą nie zastanawiałbym się, tylko przygotowywał do operacji. W sensie w domu przygotował wszystko, pod kątem nie schylania się.

No ale nie wiadomo co za operacja.. Jeśli ktoś np. wpadnie na pomysł żeby tam wstawić DIAM bez ruszania dysku to lepiej jednak uciekać..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

MRI i operacja 1 miesiąc 3 tygodni temu #18052

• Chien
  • Chien Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Discektomia albo mikrodiscektomia.
Zastanawiam się przede wszystkim na ile to rozwiąże problem a na ile jedynie go odsunie. Bo jak rozumiem skoro dysk jest mocno odwodniony i obniżony to operacja tego problemu nie rozwiąże?

MRI i operacja 1 miesiąc 3 tygodni temu #18053

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 80
  • Oklaski: 19
Operacja ma na celu usunięcie sekwstru oraz ucisk na nerw S1.
Jeśli dysk po operacji się zagoi i nie nastąpi powtórka to jest szansa na życie bez bólu.
Jeśli jednak po usunięciu części dysku będzie znaczne obniżenie dysku to po pierwsze może być problem z nerwami L5 brak miejsca oraz stawami między kręgowymi.
Wtedy pozostaje odbudowa wysokości między kręgami wstawienie implantu ( ruchomy dysk ) lub cage sztywny implant i usztywnienie.
Usztywnienie niesie ryzyko że poziomy wyżej zaczną się sypać pomijając fakt że po stabilizacji dochodzi się do zdrowia stosunkowo długo.
Takie masz opcje leczenia i wszystkie są ryzykowne i nie gwarantują pełnego sukcesu.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.094 s.
Zasilane przez Forum Kunena