Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: mięsień gruszkowaty?- ocena MRI

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 1 miesiąc 3 tygodni temu #17992

• Krzysiek_gr
  • Krzysiek_gr Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
To ma sens.
a czy masz problem z osłabieniem siły miesniowej w tej nodze? Ja mam, może nie zbyt duża róznica jest ale jadnak występuje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 1 miesiąc 3 tygodni temu #17993

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 36
  • Oklaski: 2
Jak sobie prześledzisz mój wątek, to zobaczysz, że jestem już po trzech operkach, więc moje dolegliwości mogą być nieco inne i złożone, ale miałem z tego co pamiętam taką przepukline jak Ty. Teraz mam tam bliznę, niby niedużą.
Osłabienie nogi występowało u mnie zawsze od wystąpienia objawów, również nieduże. Tak samo zmniejszył się obwód nogi po chorej stronie. No i zanik jak gdyby mięśni pośladkowych, jak napinam oba pośladki to jest ewidentna różnica. Ból w pośladku największy, ale narywa też noga, z tym że potrafi z każdej strony, raz z przodu raz z tyłu, zewnątrz, wewnątrz. W stopie głównie jest kłucie czy pieczenie, głównie duży palec ale czasem też inne miejsca w stopie.

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 1 miesiąc 3 tygodni temu #17994

• Krzysiek_gr
  • Krzysiek_gr Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Przeraźiłeś mnie z tymi operacjami;) Czy Twój stan był aż tak zły że musiałeś się operować? U mnie jest akcpetowalnie, nawet był się chyba nawet nie przejmował, gdyby nie to, że jestem dośc aktywny i boje się ze kiedyś przez to, aktywność bedę musiał porzucić.

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 1 miesiąc 3 tygodni temu #17995

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Mój stan był różny, początkowo się poprawiło po rehabilitacji, rok ponad było oki, dźwignąłem lodówkę i się bardzo pogorszyło, głupi zrobiłem PLDD (przezskórna laserowa dekompresja dysku), pogorszyło się bardzo, pani neurochirurg obiecała poprawę po operacji, było jeszcze gorzej, dwa razy czyścili, potem było 12 lat oki i znów się pogorszyło. Rehabilituj, biegaj, pływaj i może minie. Przy świeżej wypuklinie tego kształtu spróbuj McKenziego takie przeprosty, może wepchasz ;) Nie dźwigaj, najgorzej w pochyleniu i rotacji, nie skacz ze spadochronem ani na bandżi. Za nic nie rób PLDD, fix disc, discogel ani tym podobnych głupot.

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 1 miesiąc 3 tygodni temu #17996

• Krzysiek_gr
  • Krzysiek_gr Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dzięki za informację,

Wrócę zapewnie do biegania, bo odpuściłem na kilka miesiecy w nadziei, ze mój stan się poprawi i że powodem jest bieganie. Nic z tego, są dni lepsze i gorsze, kompletnie bez konkretenej przyczyny.
Ból zaczał sie 2 lata temu od kontuzji biegowej- lekkie skręcenie kostki. Po kilku tygodniach, zaraz po powrocie do biegania, pojawiły się wspomniane wcześniej bóle.
Myślałem i nadal wydaje mi się to prawopodobne, ze staw skokowy po tym delikatnym skeceniu nie pracuje optymalnie i chodzenie przeciąża inne struktury w nodze, a że biodro jest ostanie to dostaje najmocniej. Tłumaczyło by to dlaczego "boli" mnie czasami kolano, czasmi łydka, paluch( tak jak u Ciebie). Mam też uczucie, że stopa pracuje jakby inaczej, być może jest to błędne koło bo osłabiony kręgosłup, osłabia stopę a ta pracuje nieoptymalnie.
U mnie objawy nasilają sie po siedzeni i prowadzenia auta. Co ciekawe- ruch, bieganie- zmiejszają objawy do 24 godzin po aktywności.

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 1 miesiąc 3 tygodni temu #17997

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Żeby było śmieszniej, też mam coś takiego jak Ty w okolicy nad krętarzem. Mówię o tym białym czymś, u mnie zdiagnozowano to jako tłuszczak mięśnia pośladkowego średniego, ale nie wiem czy to na pewno to i czy nie ma faktycznie żadnego znaczenia klinicznego.
The following user(s) said Thank You: Krzysiek_gr
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.103 s.
Zasilane przez Forum Kunena