Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: mięsień gruszkowaty?- ocena MRI

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 2 miesiąc 2 dni temu #17931

• Krzysiek_gr
  • Krzysiek_gr Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam, parę miesięcy temu doznałem przeciążenia kolana podczas biegania. Kolano spuchło delikatnie, zaczęło strzelać przy zgięciu oraz być lekko tkliwe. USG i RTG nic nie wykazało. po kilku miesiącach problem znikł natomiast pojawił się ból biodra w tej samej nodze. Konsultacje oraz rezonans wykluczyły przyczyny zwyrodnieniowe i w zasadzie 3 ortopedów stwierdziło, że wszystko jest OK. Ból pojawia się głownie podczas siedzenia i prowadzenia auta, boli po zewnętrznej stronie poniżej krętarza wielkiego oraz z tyłu pleców. Mam wrażenie naciągniecia, ograniczonej ruchomości w tym obszarze. Poza tym cała noga jest osłabiona, obwód uda mniejszy niż w nodze zdrowej. Często gdy boli biodro mam wrażenie tkliwości w kolanie i nawet w kostce!
Poza tym boli też okolica lędźwi po lewej stronie. Zrobiłem też rezonans pod katem przepukliny i wyszła niewielkie w obszarze L5-S1, wg lekarza pomijalna;)

Przechodząc do sedna, naczytałem się trochę o mięśniu gruszkowatym, przeglądnąłem zdjęcia rezonansu biodra i zastanawiam się czy może przyczyną nie jest przeciązenie tego mieśnia?(spowodowane przepukliną? czymś innym?). W załaczniku przesyłam zdjecia zaznaczonych miejsc, które wydają mi się podejrzane. Proszę o opinię.
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 1 miesiąc 4 tygodni temu #17985

• Zelmer
  • Zelmer Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
A wrzuć rezonans tego L5-S1

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 1 miesiąc 4 tygodni temu #17987

• Krzysiek_gr
  • Krzysiek_gr Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Zdjęcia w załaczniku, dodam, ze nie boli sam kręgosłup a bardziej lewa strona.
Załączniki:

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 1 miesiąc 4 tygodni temu #17988

• tom_wroc
  • tom_wroc Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4
Cześć. Patrząc na Twoje MRI kręgosłupa widzę swoim niefachowym okiem centralną przepuklinę, która zwęża lewy zachyłek boczny i dotyka tam korzenia nerwowego. W moim przypadku takiej samej lub nawet ciut mniejszej wielkości przepuklina powodowała duże dolegliwości bólowe, szczególnie nerwu kulszowgo. Najbardziej podczas siedzenia powyżej 20-30 minut. Nic nie piszesz czy występuje u Ciebie objaw Lasegue`a? Ból mija w pozycji odciążającej?
17.04.2019 - microdiscektomia L5/S1

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 1 miesiąc 4 tygodni temu #17989

• Krzysiek_gr
  • Krzysiek_gr Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dzięki za odpowiedź.

Objawy to:
Ból/ dyskomfort podczas siedzenia >20 minut - ale właściwie po stronie zewnętrznej biodra, w okolicach krętarza wielkiego i w wspomnianego wcześniej mięsnia gruszkowatego(chyba), czasem promieniujący na całe biodro. Ból absolutnie do wytrzymania do wytrzymania, nie za duży ale dokuczliwy. Występuje on od 2 lat.
Czasami ból o podobnym charakterze występuje z boku kolana lub przy kostce wewnętrznej.
Drugi objaw to osłabienie kończyny- obwód czworogłowego uda mniejszy o ok 1,5cm względem nogi zdrowej.
Innych objawów brak, oglądali to ortopedzi, neurolog i mówili, że wszystko w najlepszym porządku... a mnie boli.
Objaw Lasègue’a nie wystepuje.
Co ciekawe ból jest całkowicie niezależny od ruchu, mogę biegać, skakać, nie czuję żadnego bólu.

mięsień gruszkowaty?- ocena MRI 1 miesiąc 4 tygodni temu #17991

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 36
  • Oklaski: 2
Krzysiek_gr napisał:
Dzięki za odpowiedź.

Objawy to:
Ból/ dyskomfort podczas siedzenia >20 minut - ale właściwie po stronie zewnętrznej biodra, w okolicach krętarza wielkiego i w wspomnianego wcześniej mięsnia gruszkowatego(chyba), czasem promieniujący na całe biodro. Ból absolutnie do wytrzymania do wytrzymania, nie za duży ale dokuczliwy. Występuje on od 2 lat.
Czasami ból o podobnym charakterze występuje z boku kolana lub przy kostce wewnętrznej.
Drugi objaw to osłabienie kończyny- obwód czworogłowego uda mniejszy o ok 1,5cm względem nogi zdrowej.
Innych objawów brak, oglądali to ortopedzi, neurolog i mówili, że wszystko w najlepszym porządku... a mnie boli.
Objaw Lasègue’a nie wystepuje.
Co ciekawe ból jest całkowicie niezależny od ruchu, mogę biegać, skakać, nie czuję żadnego bólu.

Mam dokładnie takie same dolegliwości. Wg mojego reha, dolegliwości mogą być od L5-S1, bo tam gdzieś może być ucisk na nerw pośladkowy górny (superior gluteal nerve), który wychodzi z korzeni L4-L5-S1 i biegnie do mięśnia pośladkowego oraz do przyczepu mięśni pośladkowych małego i średniego, które mieszczą się właśnie nad krętarzem. Gruszkowaty jest trochę niżej, boli bardziej w dole pośladka.

Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 4 tygodni temu przez Owain.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.121 s.
Zasilane przez Forum Kunena