Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rozterki przed operacją przepukliny L5/S1

Rozterki przed operacją przepukliny L5/S1 1 miesiąc 2 tygodni temu #18057

• sebs-88
  • sebs-88 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich, postanowiłem zaktualizować swój wątek, może komuś przydadzą się te informacje.

Niestety mój stan się pogorszył, choć bez bólu. Parestezje pojawiły się w nodze prawej i to z dużym nasileniem. Dodatkowo osłabienie nóg, ledwo łazilem z wózkiem marketowym na zakupach. Przy dłuższym staniu robiło mi się słabo. Przy siedzeniu zresztą też.

Wobec tego podjąłem decyzję o operacji. Udało mi się przywrócić pierwszy termin o którym pisałem, więc jestem już 2 tygodnie po ;) Mikrodiscektomia L5/S1. Po operacji zniknęły parestezje w prawej nodze. W lewej niestety się utrzymują, ale daję im czas, w końcu tam ucisk był najdłużej. Sama operacja przebiegła ok, w sumie 4 dni w szpitalu. Pionizacja tego samego dnia co operacja, wieczorem. Po wyjściu ze szpitala przyjmowalem tylko Ibuprom przez 3 dni, po 1-2 tabletce na dobę, zdjęcie szwów 7 dni po.

Obecnie przebywam na l4 do końca sierpnia. Leżę, łazikuje w domu i po podwórku, wychodzę na spacery. Oszczedzam się ale bez przesady. Przygotowuję sobie czasem posiłki, podlewam kwiaty małą konewka, zdejmuje pranie, oraz wykonuje inne proste czynności domowe które nie wymagają nachylenia ani dźwignia. Pomagam sobie takim chwytakiem dla seniorów. Siedzę tylko na toalecie max 3min dziennie ;) Codziennie jest coraz lepiej, mam nadzieje ze ten trend się utrzyma :) Na tą chwilę cieszę się że się zdecydowałem, nie mam żadnych niedowładow z których ciężko wyjść, nogi działają tak jak trzeba. Wiem też że po operacji może być różnie, szczególnie w pierwszych tygodniach, jakieś chwilowe regresy i bóle, rewypukliny, staram się nie być hura optymistyczny, ale dobrej myśli. Nadzieja w tym że zmiana trybu życia, dbanie o siebie itp pozwolą na uniknięcie ponownej operacji (poziom wyżej też się sypie, póki co bez sensacji). Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości w tej nierównej walce ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, Dana

Rozterki przed operacją przepukliny L5/S1 1 miesiąc 2 tygodni temu #18058

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 3
Gratulacje! Z tego co mówisz wydaje się, że operacja się udała i szybko wrócisz do zdrowia :)
Unikaj tylko długotrwalego siedzenia przez pierwsze 3 miesiące. Te 6 tygodni to mało.
No i nie schylaj się nieprawidłowo i nie skręcaj z obciążeniem tułowia :)
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1
The following user(s) said Thank You: sebs-88

Rozterki przed operacją przepukliny L5/S1 1 miesiąc 2 tygodni temu #18059

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 36
  • Oklaski: 2
Skróć siedzenie na toalecie do 1,5 min i wydłuż L4 o dwa miesiące - i będzie dobrze :)
The following user(s) said Thank You: sebs-88
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.115 s.
Zasilane przez Forum Kunena