Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jak to jest z noszeniem gorsetu po operacji

Jak to jest z noszeniem gorsetu po operacji 1 tydzień 4 dni temu #17400

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 0
Mam nadzieję, że nie dubluję tematu, ale nie znalazłam odpowiedzi. Jutro mija tydzień od operacji kręgosłupa w odcinku l5-s1, discectomia przepukliny ok. 15 mm. Szwy mam metalowe, do zdjęcia za tydzień. Leżę, chodzę tylko po domu (byłam bardzo osłabiona przed operacją, bo od miesiąca nie chodziłam), siedzenie wyłącznie na toalecie. Jem stojąc. I mam dylemat co z gorsetem. Zakładam go cały czas do wstawania. Boję się, że coś mi się źle zrośnie kiedy nie będę go miała i np.drgnę (mam przeczulicę wzdłuż całej lewej strony kręgosłupa, od zawsze).
Jak to jest, proszę o jakieś psychiczne wsparcie, kiedy mogę go zdejmować w domu, dziękuję.
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak to jest z noszeniem gorsetu po operacji 1 tydzień 4 dni temu #17402

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1039
  • Oklaski: 37
Jedni lekarze go zapisują po operacji, inni nie. U mnie pomagał przeciwbólowo przede wszystkim, żałowałem że przed operacją żaden lekarz u którego byłem mi go nie dał, byłoby łatwiej dotrwać do operacji. Druga rzecz jaką robił to po prostu uniemożliwiał wykonanie ruchów szkodzących gojącym się plecom, przypominał czego nie można robić. Chyba jego stosowanie zależy od wskazań u danego pacjenta.

forum.drkregoslup.pl/forum/rehabilitacja...i%C4%99?limitstart=0
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 4 dni temu przez użytkownik421.

Jak to jest z noszeniem gorsetu po operacji 1 tydzień 4 dni temu #17404

• Madzonga1
  • Madzonga1 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Z tego co się naczytalem na temat gorsetow - to minus jest taki że rozleniwiasz swój gorset miesniowy
w związku z tym chodzenie na okrągło w gorsecie może nie być najlepszym rozwiązaniem. Kiedyś ten gorset musisz ściągnąć do chodzenia i może być szok że mięśnie nie stabilizuja jak trzeba. Najlepiej jednak skonsultować to z fizjo bądź lekarzem.

Jak to jest z noszeniem gorsetu po operacji 1 tydzień 4 dni temu #17405

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1039
  • Oklaski: 37
W sumie to też dobry aspekt psychologiczny wobec otoczenia żeby inni pamiętali że się jest po operacji i że się goi, bo często dla ludzi widoczny zraniony palec to większy powód do uważania na kogoś niż bycie po operacji kręgosłupa, co nie jest widoczne. Mnie też ochronił kilka razy przed uderzeniami np. wózkiem sklepowym przy kasach przez ludzi którzy lubią "popychać" kolejkę. Ogólnie chyba więcej pozytywów niż negatywów.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Jak to jest z noszeniem gorsetu po operacji 1 tydzień 4 dni temu #17421

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Testowo wpisuję komentarz krótki (nie mogłam wcześniej nic dodać, wywalało błąd).
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 4 dni temu przez Malgorzata81.

Jak to jest z noszeniem gorsetu po operacji 1 tydzień 4 dni temu #17422

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Super, udało się dodać test.
Przeczytałam podane wątki o gorsecie, dziękuję. Widzę, że nikt tutaj nie miał takich dylematów w związku z czasem pooperacyjnym, czyli stawianie na nogi po operacji w Waszym przypadku nie odbywało się z gorsetem? U mnie to był wymóg podobno (pielęgniarki powiedziały, że bez niego lekarz nie spionizuje). Ale przy wypisie sam lekarz zapewnił, że to nieprawda. Czy to może chodzić o operowany odcinek? L5-S1 może ma wymóg?
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.108 s.
Zasilane przez Forum Kunena