Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Powiklania po operacji L4L5

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17263

• inina
  • inina Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 0
Wykonuje lekkie cwiczenia. Czuje bol. Ale kontroluje to. Jak juz bardziej boli to przestaje. Moje bole trwaja juz 6 tyg. Musze przyznac ze jest duzo lepiej. Leze ponad miesiac w lozku. Staram sie siadsc na boku tak jak zalecil fizjoterapeuta. Blokuje mnie lewe biodro.robie ile moge. 24 czerwca mam wizyte u neurochirurga a 2 lipca zaczynam rehabilitacje. To lezenie mnie juz dobija.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17267

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
Ale to cały czas leżysz..? Nie chodzisz?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17268

• inina
  • inina Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 0
Niestety tak. Bol byl silny . Blizna uciska mi splot nerwow krzyzowych. W szpitalu mialam okropne napady bolu porownywalne do boli porodowych. Teraz bole minely. Jedynie w lewym posladku boli. Ale przy probach podoszenia sie do siadu czuje jak mnie blokuje jeszcze. Pomimo to jest duza poprawa.

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17275

• kiwi2013
  • kiwi2013 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 2
No to witam w klubie. Jestem 6 dzień po operacji. Odcinek L4L5 microdiscectomia z Prawostronna fenestracja.

Od wczoraj mam takie kłócie w pośladku że to co miałem przed operacją było niczym...

Ledwo co mogę wstać z łóżka jak również ledwo co mogę mogę do niego wrócić. Chodzenie nie sprawia mi problemu tylko pozycja z której muszę wstać lub usiąść by się położyć...

Żadnego ruchu złego nie zrobiłem, obchodzę się jak z jajkiem...

Pytanie drugie moje.
Jeżeli micro nie pomoże alternatywa ruzumiem jest fuzja (jak tak to jakiego typu?) ewentualnie ADR ale na esp nie stać..

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17276

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
kiwi2013 - do miesiąca chwilowe zaostrzenia bywają nawet jak wszystko jest OK - jak się kilka dni po operacji jest w szoku i na przeciwbólowych, schodzi cały stres, to jest huraoptymizm, a to rzadko tak jest że kompletnie nic nie boli już od samej operacji. Lepiej nie zapeszaj że masz tak jak @inina - co innego kilka razy cięte i zrosty, co innego kłucia po jednej małoinwazyjnej operacji.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: kiwi2013

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17278

• kiwi2013
  • kiwi2013 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 2
Dzieki za info. Im więcej czytam tym więcej mam stresów :) ogolnie obawy mam wielkie co do samego efektu operacji a wiem że na efekt trzeba będzie poczekać 3 może 6 miesięcy...

Kolejną obawą jest dla mnie ta Blizna która robi się po operacji i uciska korzeń.
Dlaczego lekarze w PL nie mówią o sposobach że np można podać jakiś żel antyzrostowy i to kosztuje np 1000zl i decyzja dla pacjenta co robić?

Nie chce wybiegac w przyszłość ale podpowiedź mi proszę. Gdyby się blizna wytworzyła to rozumiem że Fuzja lub ADR za dużo nie pomogą?
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.106 s.
Zasilane przez Forum Kunena