Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Powiklania po operacji L4L5

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17299

• kiwi2013
  • kiwi2013 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 2
Zerknij sobie tutaj na ten artykuł

www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&...RgH8pNiDE6OBt_0L37BD

Pisze ze wpływ ma spory nadmiar wytwarzania kolagenu czyli hmmm główny budulec pierścienia wloknistego...

Inina dobrze ze to przetrwała, weź plusy z tego wszystkiego takie że przez te 6tyg pierścień miał prawo się dobrze zregenerować :)

Drugi temat ktoś tutaj z forum pisał że miał krwiaka i on uciskał korzeń...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17300

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1059
  • Oklaski: 37
inina napisał:
Moja wierzchnia blizna miala spore zgrubienie wewnatrz. Dlatego uzywam masci. Jedli chidzi o dalsze blizny to chyba jedt coraz lepiej bo bol jest duzo mniejszy. A wylam jak przy porodzie. Te napady bolu byly okropne. Juz krzyczalam zeby mnie zabili :(). Tragedia jednym slowem.

No niestety stan takiej lokalnej opieki zdrowotnej szczególnie w nie-uniwersyteckich miastach jest tragiczny - często człowiek ma taki ból że nawet sekundy by się nie zastanawiał nad wzięciem morfiny a i ona nie zawsze pomaga, a lokalni lekarze z POZ rozwodzą się nad teoretyczną możliwością uzależnienia od tramalu bo gdzieś taki temat czytali, i to jest ich największy problem - żeby nie przypisać prawie nic. Zderzenie po poważniejszej operacji z taką paliatywno-muzealną rzeczywistością potrafi być bolesne, jak się leży tygodniami czy miesiącami w bólu i nie można liczyć lokalnie na pomoc, a i przed operacją nie traktują bólu kręgosłupa i dysfunkcji poważnie - raczej z nihilizmem, jak coś na co "sięnieda" nic poradzić, mimo że poważni lekarze mówią że jak boli to się gorzej i dłużej zdrowieje, a badania pokazują że wiele osób po operacji kręgosłupa odczuwa szok pourazowy - taki np. jak po poważnym wypadku - www.sciencedaily.com/releases/2012/09/120928103800.htm . W Polsce chyba właśnie z powodu braku dostępu do skutecznego leczenia bólu czy rehabilitacji po operacji. A to ma ogromny wpływ, bo czasem operacje trzeba powtórzyć z różnych powodów, a jak pacjent nie miał uśmierzanego bólu po operacji to nie ma chęci na ewentualną reoperację i ma o wiele mniejszą wiarę w jej powodzenie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17319

• inina
  • inina Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 0
20 dni po operacji w opisie po MRI napisano:
PRZEPUKLINA L4L5 WPUKLAJACA SIE DO KANALU KREGOWEGO. NA 5 MM SCHODZACA ZA TYLNA KRAWEDZ TRZONU KREGU L5 DO 1/4 JEGO WYSOKOSCI Z UCISKIEM W. OPONOWEGO ZE ZWEZENIEM LEWEGO OTWRU MIEDZYKRG. Z OBECOSCIA ZMIAN BLIZNOWATYCH W OTOCZENIU Z UCISKIEM NA LEWY KORZEN NERWOWY L5.
MRI bylo konsultowane dwukrotnie. W szpitalu w moim miescie oraz u operatora w Warszawie. Jednoglosnie BEZ PROPOZYCJI LECZENIA ZABIEGOWEGO- OBRAZ ODPOWIADA ZMIANOM POOPERACYJNYM.
Wiec pozostalo mi czekac az to wszystko sie zablizni. Trwa to juz 6 tyg. Ile jeszcze ???

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17320

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 80
  • Oklaski: 19
Co oni zoperowali skoro w opisie masz przepuklinę ,albo to naw rud albo źle wykonany zabieg .
Do tego doszły blizny po operacyjne.
J co zamierzają cie zostawić bez poprawki.
Zostawią cie z bólem ,szansa że dysk się obkurczy lub przepuklina cofnie są naprawdę małe.
Moim zdaniem nie lekarskim jeśli ból nie minie to poprawka lub stabilizacja.

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17321

• inina
  • inina Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 0
Ich zdaniem operacja jest dobrze wykonana. Przyczyna moich okropnych boli sa zmiany bliznowate ktore zlagodnieja. A reopracja jest niepotrzebna. Tam jest WPUKINA a NIE WYPUKINA. Jedynie mnie pociesza fakt ze leze 6 tyg i moj krazek sie zregwneruje. Co do samych lekarzy nie mam zastrzezen gdyz sa znanymi i dobrymi lekarzami w swoim fachu. Sa to neurolodzy i neurochirurdzy. I mam nadzieje ze wiedza co mowia.

Powiklania po operacji L4L5 3 miesiąc 2 tygodni temu #17322

• kiwi2013
  • kiwi2013 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 2
Zgadzam się z kolegą...

To jest Twoja pierwsza operacja?

BTW co to jest wpuklina?
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 2 tygodni temu przez kiwi2013.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.103 s.
Zasilane przez Forum Kunena