Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Powiklania po operacji L4L5

Powiklania po operacji L4L5 4 miesiąc 2 tygodni temu #17255

• inina
  • inina Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 0
Witajcie. Jestem po operacji L4L5. Po samej operacji bylo ok. Po 10 dniach zaczelo bolec. Biodro pachwiny az plecy do takiego stopnia ze nie zeszlam z lozka. Pogotowie potem SOR. 3tyg w szpitalu. Bole porownywalne do boli porodowych. Leczenie zachowawcze. Diagnoza powiklania bliznowate. Wypisana do domu. Leze prawie 2 tydzien w domu. Jest juz duzo lepiej. Przepisano mi Amitriptyline ( depresant). Jest duza poprawa. Nie mam boli spie w nocy . Jedynie zostal bol w lewym posladku. Czuje jakbym miala tam szpilke i mnie uwiera. To mnie blokuje aby wstac i usiasc wreszcie. Zaczelam sobie cwiczyc troche na lezaco. Ale przeczytalam ze moge miec tam jeszcze stan zspalny i nie powinnam cwiczyc bo pogorsze. Lezec i czekac az minie. Czy ktos mial podobna sytuacje ??? Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powiklania po operacji L4L5 4 miesiąc 2 tygodni temu #17256

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 41
  • Oklaski: 7
Cześć. Lepiej nie siedzieć tylko spróbować pochodzić, Ile tam się da. Niektórzy to nawet objad na stojąco jedzą, aby nie obciążać bezpośrednio po operacji kręgosłupa lędźwiowego siedzeniem.
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 2 tygodni temu przez Maciurek.

Powiklania po operacji L4L5 4 miesiąc 2 tygodni temu #17259

• inina
  • inina Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Tak wiem. Tak bylo po operacji. Niestety od wystapienia boli chodzenie bylo niemozliwe. Paralizowalo cialo. Jestem osoba aktywna ogolnie. I to lezenie ta niemoc mnie dobija. Idzie wpasc w depresje.

Powiklania po operacji L4L5 4 miesiąc 2 tygodni temu #17260

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
Czyli coś takiego? www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2505267/

www.spine-health.com/forum/discussion/70...following-discectomy

forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...yndrome?limitstart=0

forum.drkregoslup.pl/forum/rehabilitacja...%9Bnia-gruszkowatego

Z tego co pamiętam podawali w innych opracowaniach że zespół mięśnia gruszkowatego (Piriformis Syndrome) jest dość częsty po operacji - ja np. raz miałem to po operacji, szło zwariować - ból jak całego biodra, stawu krzyżowo biodrowego, pośladka.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Powiklania po operacji L4L5 4 miesiąc 2 tygodni temu #17261

• inina
  • inina Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
Co Ci pomoglo ? Ja zaczelam cwiczyc to na drugi dzien bolalo bardziej. Przeczytalam ze nie powinnam cwiczyc jak jest bol bo moze byc zapalenie i moge pogorszyc. Biore leki . Pregabaline, baclofen, amitriptyline, palexia retard 50. Jest poprawa. Ale chcialabym juz wstac z lozka ale to biodro mnie blokuje.

Powiklania po operacji L4L5 4 miesiąc 2 tygodni temu #17262

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1063
  • Oklaski: 38
Nie wiem czy Ty masz to samo - mnie pomógł przede wszystkim odpoczynek i wykonywanie delikatnie tych z ćwiczeń które się dało, tzn. tych które zwiększały u mnie ból trochę a nie bardzo - z tego co pamiętam to kilka tygodni takiej męczarni, w międzyczasie wizyta z tym u dwóch lekarzy którzy nie bardzo wiedzieli co zrobić, miałem mieć robioną termolezję - zostałem wpisany na termin, ale w międzyczasie przy tym delikatnym wykonywaniu ćwiczeń mimo bólu u mnie to puściło. Jakbym coś mógł doradzić, o ile z tego co da się przez internet w ogóle porównywać objawy, to że najpierw się zagoić, a potem jeśli masz możliwość (czyli mieszkasz gdzieś gdzie poziom rehabilitacji jest wysoki) to znaleźć jakiegoś rehabilitanta który to chociaż zbada i pokieruje, bo męczenie się samemu na oślep z filmów z YT nie wiedząc co się w zasadzie robi i czy to pomoże czy nie, jest ciężkie. Albo skonsultować to z rehabilitantem a potem potwierdzić u lekarza czy rehabilitowanie jest bezpieczne i sensowne.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.100 s.
Zasilane przez Forum Kunena