Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Odcinek ledzwiowy - pomoc

Odcinek ledzwiowy - pomoc 2 miesiąc 2 tygodni temu #17223

• dkazus
  • dkazus Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam,

Proszę o pomoc. Od kilku lat mam problem ze zmianami w dolnej części odcinka lędźwiowego. Przez kilka lat raz po raz rwa kladla mnie do łóżka, odkąd walczę ćwiczeniami Mckenzie potrafię proseprowac choć z dużym dyskomfortem.

Kilkanaście razy w ciągu dnia wypychajac miednice na stojąca z jednoczesnym wypuszczeniem powietrza z przepony robię tzw 'klik' (słyszalny) co mam wrażenie pomaga w uniknięcia pogłębiania się problemu w danym dniu.

Zawsze nawrotom rwy towarzyszy ból brzucha, problemy z trawieniem, luźny stolec, itp.

Raz zasugerowano mi, że zapalenie jelita może być pośrednią lub nawet bezpośrednią przyczyną rwy.
Nie, wiem czy to przypadek ale stosując diete ból ustąpił po 2-3 tygodniach (bez glutenu, ograniczenie cukru, itp).

Jestem aktywny sportowo. Przez moje problemy uprawiam sport na 50% możliwości. 31 lat, 188cm, 80kg

Jak dojść do siebie? Od czego zacząć? Jeśli zrobić rezonans to czego dokładnie? Proszę o pomoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odcinek ledzwiowy - pomoc 2 miesiąc 2 tygodni temu #17236

• dkazus
  • dkazus Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Anyone?

Odcinek ledzwiowy - pomoc 2 miesiąc 2 tygodni temu #17237

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1056
  • Oklaski: 37
dkazus napisał:
Jeśli zrobić rezonans to czego dokładnie? Proszę o pomoc.

Napisałeś w tytule że piszesz o odcinku lędźwiowym, więc chyba rezonans odcinka lędźwiowego jeśli już.
Natomiast z dalszego opisu wynika że jesteś tak aktywny jak rzadko kto tutaj, czyli albo masz zaburzone odczuwanie bólu, albo jesteś prawie zdrowy jak na to forum :)

dkazus napisał:
Od kilku lat mam problem ze zmianami w dolnej części odcinka lędźwiowego

A skąd wiesz że masz tam jakieś zmiany w kręgosłupie lędźwiowym?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 2 tygodni temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: dkazus

Odcinek ledzwiowy - pomoc 2 miesiąc 2 tygodni temu #17238

• dkazus
  • dkazus Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dziękuję za odp! Poczytałem kilka tematów w dziale i: Tak-myślę, że jestem prawie zdrowy jak na to forum :)
Tym bardziej się cieszę, że tu trafiłem bo może nie będzie gorzej gdy poznam przyczyne.

Napisałem o zmianach bo ewidentnie z roku na rok o bóle łatwiej, intesywniejszangra gra w piłkę, trochę stresu i mnie wygina. Ale jakie tam zmiany są i czy są to tak na prawdę nie wiem :)

Mieszkam w UK, rezonans chce robić prywatnie w PL. Wychodząc z założenia raz a dobrze o jakie konkretnie rezonans poprosić? Odconka ledzwiowego wystarczy tak?

Odcinek ledzwiowy - pomoc 2 miesiąc 2 tygodni temu #17239

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 37
  • Oklaski: 7
Cześć. Wstrzymaj się z piłką nożną, do czasu zrobienia MRI i konsultacji u neurologa. Ten sport jest masakrą dla kręgosłupa. Pozdr.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Odcinek ledzwiowy - pomoc 2 miesiąc 2 tygodni temu #17240

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1056
  • Oklaski: 37
Lędźwiowego tylko w takiej pracowni MRI gdzie mają urządzenie o mocy co najmniej 1.5 tesli - w tej chwili standardem jest 1.5 - 3 tesli ale bywają pracownie gdzie są inne urządzenia, a od tego zależy jakość obrazu (im więcej T tym dokładniejszy). U osób z implantami metalowymi czasem lepiej robić jest na słabszym urządzeniu ze względy na zamazywanie obrazu przez implanty, ale jak nic nie masz powstawiane to im mocniejszy tym dokładniejsze badanie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: dkazus
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.097 s.
Zasilane przez Forum Kunena