Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przepuklina L5-S1.Pilna operacja -pytania.

Przepuklina L5-S1.Pilna operacja -pytania. 2 miesiąc 3 tygodni temu #17144

• QqryqnaPatyq
  • QqryqnaPatyq Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7
  • Oklaski: 0
Witam,od ponad tyg (08.05.19) dopadlo tez mnie,podczas prac domowych ( pilowanie drewna ) przesililem kregoslup.Nie bylo zadnego strzalu,zgrzytu itp.W nocy po tym wysilku zaczelo rwac mnie w prawej nodze tak,ze nie moglem spac.Dwa dni pozniej (10.05.19) wizyta u lekarza domowego,jak zawsze tabletki na korzonki.Poruszalem sie z lekkim bolem w kregoslupie.Nastepnego ranka po wizycie czuje dretwienie i mrowienie prawej stopy,do wieczora stan stopy sie pogorszyl.Nie moglem sie poruszac,jedynie o kulach.Kolejny dzien niedziela (12.05.19) decyzja zeby jechac na pogotowie.Tam zastrzyk ketanolu,brak neurologa,i wyslano do lekarza domowego.(13.05.19) kolejna wizyta u domowego,tym razem nie bylo mojego lekarza a na moje szczescie chyba ,na zastepstwie byla Pani Neurolog.Po ogledzinach,natychmiastowe skierowanie do szpitala.W szpitalu rezonans,i stwierdzono rwe kulszowa porazenna prawostronna, lezenie do czwartku bo tylko w czwartki sa konsultacje z neurochirurgiem.16.05.19 po konsulatcji neurochirurga ( 5min ),decyzja o operacji w trybie pilnym.Pierwszy wolny termin lipiec 2019 na NFZ (czekac na telefon),lub ewentualnie prywatnie 7 czerwiec 2019.Lekarz wytlumaczyl mi ze operacja na NFZ odbyla by sie tu w szpitalu(nie ma tu oddzialu neurochirurgi)Chojnice i bylaby robiona z reki,a prywatnie pod mikroskopem w wojskowym szpitalu w Bydgoszczy.Zostawil swoje dane i jakbym podjal decyzje mam sie kontaktowac.Tego samego dnia wypuszczono mnie do domu.Po powrocie zaczalem szukac informacji,trafilem tu na o forum, przegladam,czytam i jestem przerazony.Biore Doreta 3x i Sirdalud 1x na noc.Delikatny bol w kregoslupie,przy wstawaniu i caly czas bezwlad stopy,nie stane na palcach ani piecie,nie moge ruszac palcami,czuje wszystko,dotyk,uklucie.Od dwoch dni noga do kolana lekko spuchnieta.Problem z oddawaniem moczu i wyproznianiem sie.Poruszam sie tylko o kulach.Nie dostalem zadnych wytycznych co robic do czasu operacji,rehabilitacja czy lezenie.Przez te 2 tyg nie mam tez kontaktu z tym lekarzem bo bedzie niedostepny.Prawdopodobnie zgodze sie na ta operacje prywatna bo bedzie za 2 tyg.Dostalem juz umowe,ktora musze odeslac jak najszybciej.Do najblizszego innego neurochirurga mam ok 100km i wizyta prywatna tez nie tak szybko. Dlatego mam kilka pytan.
1.Co to znaczy operacja w trybie pilnym bo te proponowane terminy to nie sa na juz.
2.Czy te 3 tyg po wyjsciu ze szpitala to nie za pozno na operacje.
3.Czy po takim dlugim ucisku na nerw stopa wroci do normy.
4.Czy na spokojnie zrobic konsultacje u innego neurochirurga.
5.Czy przez te 2 tyg powinienem chodzic na rehabilitacje itp czy moze jakies cwiczenia w domu.
Nizej jeszcze przesylam skany MR i wypisu.Pzdr

Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 2 tygodni temu przez QqryqnaPatyq.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przepuklina L5-S1.Pilna operacja -pytania. 2 miesiąc 3 tygodni temu #17145

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 19
  • Oklaski: 2
A nie próbowałeś dostać się na operację w większym mieście? Ja jestem w znacznie lepszym stanie od ciebie a na operację będę czekał tydzień

Przepuklina L5-S1.Pilna operacja -pytania. 2 miesiąc 3 tygodni temu #17146

• Madzonga1
  • Madzonga1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Nie jestem lekarzem ale wydaje mi się że zatrzymanie oddawanie moczu jest stanem bezpośrednio zagrazajacym życiu poczytaj jakie są objawy. Nie wiem co znaczy u Ciebie problem. Może zadzwoń na pogotowie i powiedz ze z powodu urazu kręgosłupa nie oddajesz moczu bo ta służba zdrowa to k.. masakra. Przy parestezjach I'm szybciej tym lepiej.

Przepuklina L5-S1.Pilna operacja -pytania. 2 miesiąc 3 tygodni temu #17147

• Madzonga1
  • Madzonga1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
"nieunikniona nie jest ale na pewno pilna konsultacja najlepiej neurochirurgiczna jest niezbędna. Opadanie stopy trwające ponad 30-40 dni często nie poprawia się po operacji"

To jest opinia neurochirurga do innego tematu na forum

Przepuklina L5-S1.Pilna operacja -pytania. 2 miesiąc 3 tygodni temu #17148

• Madzonga1
  • Madzonga1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Może napisz bezpośrednio do administratora jest neurochirurgiem i lekarzem z powołaniem. Bo jak na mój amatorski gust sprawa jest powazna. Jak będzie na forum na pewno odpowie.

Przepuklina L5-S1.Pilna operacja -pytania. 2 miesiąc 3 tygodni temu #17150

• QqryqnaPatyq
  • QqryqnaPatyq Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Mocz oddaje,problem jest ze musze chwile postac,ponapinac sie zeby zaczelo leciec.Jutro sprobuje umowic sie z neurochirurgiem w wiekszym miescie,moze uda sie cos na szybko prywatnie.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.117 s.
Zasilane przez Forum Kunena