Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: rwa kulszowa - brak efektów po ćwiczeniach

rwa kulszowa - brak efektów po ćwiczeniach 2 tygodni 4 dni temu #16984

• Kamil451
  • Kamil451 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Cześć. Mam 36 lat i od kilku miesięcy problem z bólem prawej nogi, głównie tylna część łydki, udo i pośladek mniej. Ból jest dokuczliwy ale do połowy dnia mogę w miarę normalnie funkcjonować lecz później kończy się na odpoczynku lub tabletkach przeciwbólowych. Przebieg leczenia to na początku tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne a później dwie serie zastrzyków (przeciwzapalne + B12) - bez efektów. Później masaże przynoszące jednodniową ulgę. Byłem też u kilku fizjoterapeutów, od 2 tygodni wykonuję 2 razy dziennie zalecone 4 ćwiczenia :
- leżenie na brzuchu na piłce/poduszkach 20min,
- pozycja na pieska, prawe kolano na krawędzi łóżka a lewe w powietrzu ze stopą zahaczoną o prawą nogę, 2 min na każdą nogę;
- leżenie na plecach, unoszenie nogi do 90st. i napinanie stopy w kierunku głowy na 3 sek i puszczanie, 10 razy na każdą nogę;
- pozycja leżąca, prawa noga zgięta, na niej kladziemy lewą stopę i dociągamy do siebie na 30 sek. prawą nogę, każda noga po 3 razy.

Niestety ale po ćwiczeniach nie ma poprawy jedynie chwilowe ustąpienie bólu. Nie zauważyłem też efektu centralizacji - cały czas boli głównie tylna część łydki.
Po jakim czasie powinny być jakieś efekty? A może w moim przypadku pozostaje tylko operacja i szkoda czasu na fizjo?
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 4 dni temu przez Kamil451.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

rwa kulszowa - brak efektów po ćwiczeniach 2 tygodni 4 dni temu #16985

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 2
Przyjmuję się że jeśli po trzech miesiącach leczenie zachowawcze nie przynosi poprawy to do rozważenia zabieg neurochirurgiczny.Ja uciekałem przed nożem przez dwa lata.Trzy miesiące po zabiegu -ból jak ręką odjął
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

rwa kulszowa - brak efektów po ćwiczeniach 2 tygodni 4 dni temu #16986

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1033
  • Oklaski: 37
Nie wiem czy jest w ogóle jakiś wpływ ćwiczeń na cofanie się dysków - opisy podają że dyski często po kilku latach ulegają obkurczeniu, z rehabilitacją czy bez. Z rehabilitacją pewnie szybciej taki czas zlatuje.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

rwa kulszowa - brak efektów po ćwiczeniach 2 tygodni 3 dni temu #16987

• kiwi2013
  • kiwi2013 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
Ja walczę 7msc, 4 fizjo, tony nlpz i dupa. Idę na Endoskopowe i liczę że pomoże. Szkoda życia w bólu a im dłużej ucisk na korzeń tym wieksze spustoszenie id.
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.120 s.
Zasilane przez Forum Kunena