Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Masywna przepuklina L5/S1

Masywna przepuklina L5/S1 2 miesiąc 2 tygodni temu #16902

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 1
Piszę to w 2019 r., więc pewnie już pytanie nieaktualne, ale może przez wyszukiwarkę (tak jak ja teraz), szukając informacji o wyciągu, otworzy tę informację. Otóż mam przepuklinę L5-S1, 15 mm, z uciskiem na nerw korzeniowy S1, co objawiło się również neurologicznie (zaburzenia czucia prawej nogi-nie mogę stanąć i chodzić na palcach). Neurochirurg i ortopeda wysyłają na operację. Wczoraj lekarz rehabilitacji powiedział, żeby najpierw spróbować rehabilitacji. Przez 2 tygodnie mam codziennie mieć m.in. wyciąg. Lekarz to dość specyficzny dr Wiesław Niesłuchowski, przychodnia Vigor w Warszawie na Białobrzeskiej i na Łukowej. Wyciągiem "traktuje" pacjentów od 30 lat.
Załączniki:
30.05.2019 mikrodiscektomia l5-s1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 1 tydzień temu przez Malgorzata81.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Masywna przepuklina L5/S1 2 miesiąc 2 tygodni temu #16908

• gregor_bs
  • gregor_bs Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 6
Na razie próbuj i sie nie poddawaj.
Moja historia jest tutaj jak chcesz poczytać: forum.drkregoslup.pl/forum/odcinek-ledzw...o-dalej?limitstart=0
U mnie przepuklina mniejsza. Teraz mija 2 lata. Staram się robić ćwiczenia codziennie i uważam na siebie.

Masywna przepuklina L5/S1 2 miesiąc 2 tygodni temu #16911

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Dziękuję, właśnie tak pomyślałam. Operacji boję się ze względu na to co jest potem. Przeczytałam dużo rozmów tutaj na forum i nie tylko i jednak mam wątpliwości. Po wczorajszym ustawieniu kręgosłupa przez lekarza rehabilitacji, wróciło mi czucie w palcach. Mogę też w marę unieść się na chwilę na palcach (obie nogi razem, sama prawa nie da rady). Dlatego pojawiła się nadzieja, że jednak jest szansa uniknąć operacji. Przepuklinę mam masywną, wyszła przy okazji rezonansu stawów krzyżowo-biodrowych, bo myślałam, że ten ból jest reumatyczny. W opisie mam tak: znalezisko dodatkowe-przepuklina centralno-prawoboczna na poziomie l5-s1, o wymiarze maks.15mm wypełniająca prawy zachyłek boczny z uciskiem i przemieszczeniem przechodzących korzeni prawego nerwu s1. Reakcja neurochirurga, a potem ortopedy po spojrzeniu na zdjęcia rezonansu: pani jest do operacji i to pilnej. Jednak, jak mówiłam, wierzę, że uda się bez, przynajmniej na razie.
Pozdrawiam i życzę życia bez bólu!

Masywna przepuklina L5/S1 2 miesiąc 1 tydzień temu #16961

• Piotr33
  • Piotr33 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Moim zdaniem to nadaje się do natychmiastowej operacji

Masywna przepuklina L5/S1 2 miesiąc 1 tydzień temu #16962

• Malgorzata81
  • Malgorzata81 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Chciałabym jeszcze spróbować rehabilitacji. W czwartek byłam u lekarza rehabilitacji, który w sekundę nastawił mi kręgosłup (nie bolało choć wyglądało przerażająco:nigdy nie miałam do czynienia z manipulacjami). Po tym wróciło mi czucie w palcach i mogę nawet na palcach stanąć (a nawet przejść dwa, trzy kroki). Jeżeli w ciągu 2 tyg.zabiegów (codziennych) nic się nie zmieni, to wtedy oczywiście i niestety operacja.

Masywna przepuklina L5/S1 2 miesiąc 1 tydzień temu #16976

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1044
  • Oklaski: 37
A czy w ogóle ma Pani jakąś siłę w tej stopie - jest Pani nią w stanie np. przyciskać pedały w samochodzie bez problemu?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.097 s.
Zasilane przez Forum Kunena