Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #17009

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1099
To porozmawiaj z nimi czy też się tak czuli i czy też mieli takie zmiany na MRI (skoro ktoś ich zakwalifikował do operacji to musieli mieć zrobione MRI).
Może i Ciebie rehabilitant z tego jakoś wyciągnie jeśli mówisz że ma dobre opinie w sprawie wyciągania z podobnych tarapatów kręgosłupowych.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #17011

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

użytkownik421 napisał: To porozmawiaj z nimi czy też się tak czuli i czy też mieli takie zmiany na MRI (skoro ktoś ich zakwalifikował do operacji to musieli mieć zrobione MRI).
Może i Ciebie rehabilitant z tego jakoś wyciągnie jeśli mówisz że ma dobre opinie w sprawie wyciągania z podobnych tarapatów kręgosłupowych.

Czy celem rehabilitacji jest ustąpienie dolegliwości bólowych, tzn. żeby przepuklina nie naciskała na nerwy czy całkowite zniknięcie przepukliny? Fizjoterapeuta ma dobre opinie, ale czy wyciągał ludzi z takich stanów, jak mój to nie wiem. Jak porównuję moje MRI z innymi ludźmi na tym forum, to mam wrażenie, że jestem w głębokiej d... ie. Jestem w takim stanie psychicznym, że mógłbym mieć operację dzisiaj. Czy fakt, że w przeszłości sporo chorowałem na depresję jest jakimś czynnikiem do przyspieszenia operacji?

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #17012

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Najczęstszym celem rehabilitacji jest chwilowe łagodzenie objawów w sposób przewlekły - to jest jakby przyjęte jako norma. Jeśli cokolwiek więcej zostanie osiągnięte, choćby trwalsze niż miesiąc od zakończenia rehabilitacji ustąpienie silnych dolegliwości bólowych przy powrocie do swoich aktywności to można to już nazwać sukcesem. Jeśli by przepuklina przestała wskutek rehabilitacji uciskać na nerwy i boleć - naprawdę duży sukces. Jeśli by całkiem zniknęła - bajkowo, każdy by zazdrościł i pytał jak to zrobiłeś.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #17015

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Może zerknij jeszcze na ten mój wątek z czasów kiedy byłem na etapie rozeznawania się na czym w ogóle leczenie kręgosłupów w Polsce polega: forum.drkregoslup.pl/forum/Opinie-o-leka...lizacji?limitstart=0

Polecam Ci również ten wątek: forum.drkregoslup.pl/forum/Opinie-i-suge...ormacja?limitstart=0

Oraz ten: forum.drkregoslup.pl/forum/Leczenie-chir...embrana-antyzrostowa

Oraz poczytanie o Tigerze Woodsie w tym wątku: forum.drkregoslup.pl/forum/Zasoby-wiedzy...s%C5%82?limitstart=0 , ponieważ przy obniżeniu wysokości dysku miał robione kolejne discektomie które nie pomagały. Dopiero odtworzenie wysokości dysku (czyli jednocześnie przywrócenie światła kanałów nerwowych kręgosłupa) przyniosły mu możliwość stania dłużej niż 15 minut i zdobycia zacnego tytułu w golfie po operacjach.

Ja ogólnie nie wiem co może u Ciebie przynieść rehabilitacja - jak znajdziesz kogoś rzetelnego w kręgosłupach kto przejrzy Twoje MRI i się podejmie próby uzyskania jakichś efektów i solidnie z nim popracujesz, to być może coś pomoże, natomiast jak to tylko taka rehabilitacja typu lampki, prądy, masaże, to spodziewanie się cudu byłoby huraoptymizmem.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #17018

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 99
Niestety dysk L5/S1 masz bardzo zniszczony tak jak pisze użytkownik 421 jedynym sposobem na poprawę twojej sytuacji to usunięcie ucisku na nerwy oraz
odbudowa wysokości dysku.
Uzyskać to można przez wymianę dysku na dysk ruchomy co w Polsce jest na razie nie realne lub zastosowanie implantu stałego i śrub jak w przypadku
Woodsa z sukcesem.
Rehabilitować się możesz ale pozbycie się bólu i naprawa dysku to tak jak wygranie w Lotto .
Możesz zaryzykować ćwiczyć i liczyć na poprawę zaakceptować dolegliwości i tak żyć ale to bardzo duże wyzwanie.
Do tego masz problem z depresją a tu naprawdę trzeba mieć silną psychikę.
Na pocieszenie każdy z nas w tej chorobie miał problemy z psychiką nerwy i depresja są ze sobą powiązane im większy ucisk na nerwy i ból tym większy dołek
psychiczny.
Jeśli choroba utrudnia ci życie to jedynym sposobem na poprawę sytuacji to zaryzykowanie świadome i podjęcie ryzyka operacji musisz tą decyzje podąć Sam.
Nik za ciebie tej decyzji nie podejmie Sam ryzykujesz swoim zdrowiem na swój rachunek ,to co piszemy ma pomóc wybraniu najlepszej opcji.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #17019

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

użytkownik421 napisał: Może zerknij jeszcze na ten mój wątek z czasów kiedy byłem na etapie rozeznawania się na czym w ogóle leczenie kręgosłupów w Polsce polega: forum.drkregoslup.pl/forum/Opinie-o-leka...lizacji?limitstart=0

Polecam Ci również ten wątek: forum.drkregoslup.pl/forum/Opinie-i-suge...ormacja?limitstart=0

Oraz ten: forum.drkregoslup.pl/forum/Leczenie-chir...embrana-antyzrostowa

Oraz poczytanie o Tigerze Woodsie w tym wątku: forum.drkregoslup.pl/forum/Zasoby-wiedzy...s%C5%82?limitstart=0 , ponieważ przy obniżeniu wysokości dysku miał robione kolejne discektomie które nie pomagały. Dopiero odtworzenie wysokości dysku (czyli jednocześnie przywrócenie światła kanałów nerwowych kręgosłupa) przyniosły mu możliwość stania dłużej niż 15 minut i zdobycia zacnego tytułu w golfie po operacjach.

Ja ogólnie nie wiem co może u Ciebie przynieść rehabilitacja - jak znajdziesz kogoś rzetelnego w kręgosłupach kto przejrzy Twoje MRI i się podejmie próby uzyskania jakichś efektów i solidnie z nim popracujesz, to być może coś pomoże, natomiast jak to tylko taka rehabilitacja typu lampki, prądy, masaże, to spodziewanie się cudu byłoby huraoptymizmem.

Poczytałem te linki, które mi podałeś. Mój problem polega też na tym, że nigdy nie odczuwam silnego bólu podczas badania czy to u lekarza, czy to u fizjoterapeuty. Podczas terapii wygina mnie w różne strony i odczuwam co najwyżej dyskomfort. Proszę fizjo o jakieś ćwiczenia, ale na razie skąpi mi porad mówiąc, że to za wcześnie. Po samej terapii czuję się nawet lepiej, ale po kilku godzinach to mija. Mało się ostatnio ruszam, bo depresja zabrała mi siły i do wszystkiego się zmuszam. Fizjoterapeuta twierdzi, że moje zmiany nie są jakieś bardzo złe, co mnie trochę dziwi.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.071 s.
Zasilane przez Forum Kunena