Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #16996

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1099
Na wyniku badania MRI to są wszystko przekroje robione przeważnie co 3mm najpierw w jednej płaszczyźnie potem w drugiej

lukas8504 napisał: Neurochirurg opisywał mi wszystko na postawie tego zdjęcia.

Niemożliwe, to tak jakby Ci opisywał ten kościół na podstawie tego zdjęcia które wstawiłem.

Tutaj jest przykład jak lekarz ogląda sąsiednie przekroje uwypuklonego dysku

Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #17003

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39
Wstawiam zdjęcia mojego rezonansu jeszcze raz

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #17005

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Po tych niewielu zdjęciach widać że masz dużą część dysku w kanale kręgowym. Brr. Opis nie wygląda na źle zrobiony.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #17006

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert

użytkownik421 napisał: Po tych niewielu zdjęciach widać że masz dużą część dysku w kanale kręgowym. Brr. Opis nie wygląda na źle zrobiony.

Obejrzałem te filmiki, co mi pokazałeś. Mam wrażenie, że ta przepuklina jest ogromna. Nie mogę się zdecydować na operację, choć nie wierzę w rehabilitację. Wszyscy mnie od tego dowodzą, fizjoterapeuta, rodzina, nawet neurochirurg kazał mi poczekać, a mnie cały czas boli. W ostatnich dniach ból jest szczególnie silny w pośladku

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #17007

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Jest teoria że dyski się cofają, tylko nie ma w tej teorii wytłumaczenia jak się u danego pacjenta stwierdza czy dysk się cofnie czy pogorszy skoro jak dotąd się rozpadał..

Ponoć kilka się cofnęło: forum.drkregoslup.pl/forum/Zasoby-wiedzy...5ce-dyski-wszystko-o

Jak lekarz zalecił rehabilitację to mógłby być tak uprzejmy i podać dokładny adres gdzie jest taka gdzie leczą rehabilitacyjnie z powodzeniem coś takiego, bo zwiedzanie latami różnych rehabilitantów i próbowanie wszystkiego może słono kosztować.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 10 miesiąc 3 tygodni temu #17008

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert

użytkownik421 napisał: Jest teoria że dyski się cofają, tylko nie ma w tej teorii wytłumaczenia jak się u danego pacjenta stwierdza czy dysk się cofnie czy pogorszy skoro jak dotąd się rozpadał..

Ponoć kilka się cofnęło: forum.drkregoslup.pl/forum/Zasoby-wiedzy...5ce-dyski-wszystko-o

Jak lekarz zalecił rehabilitację to mógłby być tak uprzejmy i podać dokładny adres gdzie jest taka gdzie leczą rehabilitacyjnie z powodzeniem coś takiego, bo zwiedzanie latami różnych rehabilitantów i próbowanie wszystkiego może słono kosztować.

Sam znam dwie osoby, które miały mieć operację, ale rehabilitacja na tyle im pomogła, że wrócili do normalnego funkcjonowania. Tylko mi trudno w to uwierzyć, bo nawet jak jednego dnia jest lepiej, to na drugi dzień ból wraca. Fizjoterapeuta do którego teraz chodzę ma bardzo dobre opinie, doktorat i on twierdzi, że mój stan nie jest bardzo zły, choć ja od razu podejrzewam, że może chcieć mnie naciągnąć. Miałem już w życiu g....niane choroby, ale miałem wtedy pewność, że wrócę do normalnego życia. Teraz nie wiem, jak się wygrzebać z tego wszystkiego.

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.095 s.
Zasilane przez Forum Kunena