Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 4 miesiąc 8 godzin temu #19291

• Waga
  • Waga Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 25
Myślę, że nawet idź wcześniej do tego lekarza, naciskaj aby szukał skutecznego rozwiązania, zapytaj o blokady diagnostyczne, rtg czynnościowe i powiedz o swojej reakcji na ból, tak jak tu napisałeś. Każdy ma inny próg bólowy, a inne choroby mają przecież znaczenie.
Za tą wiadomość podziękował: lukas8504

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Waga.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 3 miesiąc 4 tygodni temu #19297

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

hanka napisał: Miałam Ci Lukas już wcześniej podpowiedzieć, żebyś sobie ponosił na próbą jakiś pas lędźwiowy, ale wydawało mi się, że to jest sprzeczne z Twoją filozofią. Bo takie rzeczy stabilizują, ale osłabiają mięśnie. Więc na pewno to nie jest rozwiązanie na stałe.

Kupiłem sobie pas lędźwiowy i zobaczę, czy będą jakieś efekty. Ile czas dziennie można nosić taki pas i co robić, żeby mięśnie za bardzo się nie osłabiły?

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 3 miesiąc 4 tygodni temu #19300

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 54
Jak miałem bóle kręgosłupa lędźwiowego, to spałem w takim pasie. On fajnie grzał i mięśnie były w lepszej gotowości do działania z samego rana. Co do noszenia w dzień, nic sam nie kombinuj, tylko spytaj się neurologa/ortopedy, bo sobie możesz narobić jeszcze większych problemów. Chodzi o to, że ten pas rozleniwi mięśnie.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 3 miesiąc 4 tygodni temu #19301

• hanka
  • hanka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 50
Nie wiemy jaką masz aktywność w ciągu dnia, co robisz. Zakładaj na czas najcięższej aktywności. Kiedyś mi doradzali nie przekraczać dwóch godzin dziennie.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 3 miesiąc 4 tygodni temu #19309

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert

hanka napisał: Nie wiemy jaką masz aktywność w ciągu dnia, co robisz. Zakładaj na czas najcięższej aktywności. Kiedyś mi doradzali nie przekraczać dwóch godzin dziennie.

Pracuje w domu przy komputerze, choć ostatnio praktycznie nie pracuje, bo lecze depresję. Pas noszę na dworze, bo czuję się wtedy pewniej i czasami, jak siedzę przy biurku. Nadal nie mogę pozbyc się bólu pleców przy leżeniu. Każdy ucisk na plecy kończy się bólem, ale lekarze nadal twierdzą, że przyczyną nie jest przepuklina. Ostatni lekarz stwierdził, że żadna blokada nie jest mi potrzebna, choć dla mnie to juz ostatnia nadzieja na komfort taki jak po operacji. Jeśli neurochirurg mnie znowu oleje, to pójdę do poradni leczenia bólu

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 3 miesiąc 3 tygodni temu #19333

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Gdzie znajduje się korzeń nerwowy S1? W tomografii mam wpisie kompresję korzeni S1, a w rezonansie modelowanie korzeni S1. Lekarze mówią mi, że moje obecne objawy nie mają z tym nic wspólnego. W jaki sposób objawia się modelowanie korzeni S1?

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.065 s.
Zasilane przez Forum Kunena