Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 4 miesiąc 4 dni temu #19272

• Waga
  • Waga Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 25
O jeszcze dodam, niedawno lekarz od bólu podał mi zastrzyk że sterydem do mięśnia gruszkowatego. I powiem, że trochę pomogło, zluźniło w pośladku i w okolicy krętarza. Nie było natychmiastowej rewelacji, ale ogólnie powoli poprawiło się.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 4 miesiąc 1 dzień temu #19283

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

Waga napisał: Tak to z pewnością różni się lokalnie, zależy jaka blokada i trzeba znaleźć lekarza, który to wykonuje. Są to niektórzy ortopedii, lekarze anestazjolidzy zajmujący się leczeniem bólu, neurochirurdzy raczej bardzo rzadko to robią. Chodzi też o sprzęt aparat usg czy rtg. Ja miałam różne blokady. Na NFZ to w PLB widziałam, że lekarz robił, ale z usg to 2 rodzaje, do stawów mk i w okolice nerwu S1 przez pierwszy otwór w kości krzyżowej. Inne blokady np. do otworu mk czy stawu kb muszą być pod kontrolą Rtg, a więc w szpitalu, czyli jak jakiś lekarz po wizycie ( wiadomo najlepiej prywatnej ) umówi się z pacjentem to mu to wykona w szpitalu. I takie są chyba możliwości, PLB, i niektóre gabinety czy placówki prywatne - ale z ograniczeniem możliwości z uwagi na sprzęt ( tu po prostu trzeba pytać co oferują, bo w dużych miastach może więcej) lub szpital na bloku operacyjnym z rtg. Przykład Rugpoli Kraków - Specjalistyczne Centrum Leczenia Bólu Kręgosłupa. W Białymstoku Centrum Leczenia Bólu, W. Nierodziński czy zdaje się Koszalin M. But - mają też nowatorski sposób na zrosty pooperacyjne, tzw adhezjoliza. Czyli na NFZ - PLB, szpital albo prywatnie. Ja miałam na początku lignokaina + steryd w szpitalu, ortopeda podał do otworów mk, potem w gab. pryw. lekarz od bólu, do pierwszego otworu w kości krzyżowej w okolice S1, no i potem w szpitalu prywatnym do otworu mk i stawów kb. Ogólnie nie daje to większej ulgi w bólu, a służy diagnozę. Jedynie z rozmów z ludźmi wynika, że skuteczne na dłuższy czas są blokady do stawów mk, jeśli jest tylko tam problem. To raczej oczywiste, że w przypadku ucisku mechanicznego nerwów żadna blokada na dłużej nie ulży.

Ja się tego obawiam, że będę się odbijal od jednego lekarza do drugiego. Bardziej się boję tej beznadziei i nuż bałem się operacji, bo operacja dawała mi nadzieję na poprawę. Czy w ogóle przy nacisku na worek oponowy i przy modelowaniu nerwu jakakolwiek blokada ma sens czy lepiej szukać lekarza, który podejmie się stabilizacji?

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 4 miesiąc 1 dzień temu #19284

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1099
W artykułach na temat stabilizacji piszą że wykonuje się ją jeśli segment jest niestabilny i przez to uciska nerwy albo nadwyręża stawy co potwierdza się blokadami i RTG czynnościowym. Jak masz ból 100/10 i jesteś pewny że gorzej być już nie może, to możesz poszukać czy jakiś lekarz zrobi stabilizację bez przeprowadzania jakichkolwiek testów skąd pochodzi ból, na twoją odpowiedzialność - dla mnie to by było dziwne, skoro niedawno pisałeś że czujesz że akupunktura mogłaby pomóc. To taki rozrzut jak między bólem palca po jego zwichnięciu a urwaną ręką. Tutaj jest artykuł w którym jest to wyraźnie wszystko opisane wraz z ilustracjami www.spine-health.com/blog/facet-joint-pain-after-spine-surgery
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: amh

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 4 miesiąc 1 dzień temu #19285

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert

użytkownik421 napisał: W artykułach na temat stabilizacji piszą że wykonuje się ją jeśli segment jest niestabilny i przez to uciska nerwy albo nadwyręża stawy co potwierdza się blokadami i RTG czynnościowym. Jak masz ból 100/10 i jesteś pewny że gorzej być już nie może, to możesz poszukać czy jakiś lekarz zrobi stabilizację bez przeprowadzania jakichkolwiek testów skąd pochodzi ból, na twoją odpowiedzialność - dla mnie to by było dziwne, skoro niedawno pisałeś że czujesz że akupunktura mogłaby pomóc. To taki rozrzut jak między bólem palca po jego zwichnięciu a urwaną ręką. Tutaj jest artykuł w którym jest to wyraźnie wszystko opisane wraz z ilustracjami www.spine-health.com/blog/facet-joint-pain-after-spine-surgery

Nie pisałem, że wierzę w działanie akupunktury tylko jestem tak zdesperowany, że w ogóle pomyślałem o tym na serio. Po prostu to poczucie beznadziei wykańcza mnie psychicznie. Natężenie bólu jest różne. Przed operacją ból był o wiele silniejszy, ale przynajmniej mogłem liczyć na poważne leczenie. Czy komukolwiek poprawiło się po rehabilitacji, choćby nawet najlepszej czy lekach przeciwzapalnych?

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 4 miesiąc 1 dzień temu #19286

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1099
Chyba się źle rozumiemy - niektórym na niektóre bóle akupunktura pomaga, jest stosowana w niektórych Poradniach Leczenia Bólu a tam się leczą ludzie z bólem np. nowotworowym, to sobie nie robią tego z powodu mody raczej. Skoro przyszło Ci do głowy że może pomóc na ten ból który masz, to dlaczego nie spróbujesz tylko od razu myślisz o stabilizacji i to nawet bez diagnostyki i z tego co piszesz to chyba nawet bez stwierdzenia przez lekarza że właśnie taki proponuje plan na dalsze leczenie..? To dla mnie jest dziwne. Jakby mi samo z siebie do głowy coś przyszło jak miałem ból nie do zniesienia i by to było osiągalne i nieszkodliwe to bym próbował, swoje pomysły są często najlepsze a połączenie pomysłu pacjenta z pomysłem lekarza i uzgodnienie wspólnej wersji daje chyba najlepsze rezultaty. Rozumiem że średni ból ale przewlekły może być ciężki do zniesienia w porównaniu do krótkotrwałego ostrego ale skoro sam masz pomysł co mogłoby pomóc to czemu nawet nie spróbujesz.
Poza tym u niektórych pacjentów po blokadach jest długotrwała poprawa, ja np. miałem mieć odnerwiany staw krzyżowo biodrowy a po 2 blokadach i ćwiczeniach przez kilka tygodni przeszło i od kilku lat nie wraca.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: amh

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 4 miesiąc 9 godzin temu #19290

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert

użytkownik421 napisał: Chyba się źle rozumiemy - niektórym na niektóre bóle akupunktura pomaga, jest stosowana w niektórych Poradniach Leczenia Bólu a tam się leczą ludzie z bólem np. nowotworowym, to sobie nie robią tego z powodu mody raczej. Skoro przyszło Ci do głowy że może pomóc na ten ból który masz, to dlaczego nie spróbujesz tylko od razu myślisz o stabilizacji i to nawet bez diagnostyki i z tego co piszesz to chyba nawet bez stwierdzenia przez lekarza że właśnie taki proponuje plan na dalsze leczenie..? To dla mnie jest dziwne. Jakby mi samo z siebie do głowy coś przyszło jak miałem ból nie do zniesienia i by to było osiągalne i nieszkodliwe to bym próbował, swoje pomysły są często najlepsze a połączenie pomysłu pacjenta z pomysłem lekarza i uzgodnienie wspólnej wersji daje chyba najlepsze rezultaty. Rozumiem że średni ból ale przewlekły może być ciężki do zniesienia w porównaniu do krótkotrwałego ostrego ale skoro sam masz pomysł co mogłoby pomóc to czemu nawet nie spróbujesz.
Poza tym u niektórych pacjentów po blokadach jest długotrwała poprawa, ja np. miałem mieć odnerwiany staw krzyżowo biodrowy a po 2 blokadach i ćwiczeniach przez kilka tygodni przeszło i od kilku lat nie wraca.

Ja jestem pesymistą jeśli chodzi o wszystko, co nazywamy leczeniem zachowawczym. Wynika to z doświadczeń przy pierwszej przepuklinę, kiedy nic nie dawało nawet chwilowej ulgi. Jestem słaby psychicznie i wystarczył powrót bólu i rewypuklina w rezonansie, żebym wpadł w silną depresję. Nie potrafię żyć nawet z umiarkowanym bólem, jeśli trwa on przez cały czas. Po operacji ból zniknął całkowicie i dlatego tylko następna operacja daje mi nadzieję na normalne życie

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.064 s.
Zasilane przez Forum Kunena