Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 3 tygodni 1 dzień temu #19150

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Lepsze to o wiele niż jednopoziomowa przepuklina z aktywną rwą :)

@lukas8504

Tu ktoś opisał jak bolą stawy międzykręgowe - www.rehab.pl/baza-wiedzy/budowa-kregoslu...wy-miedzywyrostkowe/

Tu również - fimedica.pl/zapalenie-stawow-miedzykregowych-kregoslupa/

Możesz porównać opisy ze swoimi dolegliwościami.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: lukas8504

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 3 tygodni 7 godzin temu #19156

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Away
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 32

użytkownik421 napisał: Lepsze to o wiele niż jednopoziomowa przepuklina z aktywną rwą :)

@lukas8504

Tu ktoś opisał jak bolą stawy międzykręgowe - www.rehab.pl/baza-wiedzy/budowa-kregoslu...wy-miedzywyrostkowe/

Tu również - fimedica.pl/zapalenie-stawow-miedzykregowych-kregoslupa/

Możesz porównać opisy ze swoimi dolegliwościami.

Dzięki za linki. W sumie nic nie pasuje do moich objawów. U mnie nadal bolą głównie plecy, jakbym nosił na nich ciężary.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 3 tygodni 5 godzin temu #19160

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
@lukas8504 - to już przeszły Ci te wszystkie objawy które opisywałeś niedawno z których prawie wszystko pokrywało się z bólami ze stawów mk? Nie nadążam

lukas8504 napisał: Plecy bolą przez cały czas. Przez zmieniające się objawy mam na myśli, że przez jakiś czas miałem np. palący ból w lędźwiach czy silny ból w krzyżu, które raz się pojawiają, raz znikają. Raz mogę siedzieć przy biurku bez bólu, innym razem trudno mi wysiedzieć minutę. Neurolog stwierdziła, że to nie jest ból korzeniowy. Wszystkie ćwiczenia robię według tego, co mówi fizjoterapeuta. Rolowałem całe plecy, czasami szybko, czasami wolniej plus te ćwiczenia z obniżaniem odcinka lędźwiowego, o którym pisałem wcześniej. Jak leżę po bokach to boli mnie w talii, na plecach i brzuchu w ogóle nie mogę leżec, choć żona twierdzi, że w nocy przewraca się ba plecy, tylko budzę się zwykle z silnym bólem rano. Sam juz nie wiem, co mówić fizjoterapeucie, bo moje objawy bez przerwy die zmieniają. Gdybym nie miał tego paskudnego, powierzchniowego bólu pleców, to wszystkie one bóle nie miałyby znaczenia

Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 3 tygodni 4 godzin temu #19161

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Away
  • Ekspert
  • Ekspert

użytkownik421 napisał: @lukas8504 - to już przeszły Ci te wszystkie objawy które opisywałeś niedawno z których prawie wszystko pokrywało się z bólami ze stawów mk? Nie nadążam

lukas8504 napisał: Plecy bolą przez cały czas. Przez zmieniające się objawy mam na myśli, że przez jakiś czas miałem np. palący ból w lędźwiach czy silny ból w krzyżu, które raz się pojawiają, raz znikają. Raz mogę siedzieć przy biurku bez bólu, innym razem trudno mi wysiedzieć minutę. Neurolog stwierdziła, że to nie jest ból korzeniowy. Wszystkie ćwiczenia robię według tego, co mówi fizjoterapeuta. Rolowałem całe plecy, czasami szybko, czasami wolniej plus te ćwiczenia z obniżaniem odcinka lędźwiowego, o którym pisałem wcześniej. Jak leżę po bokach to boli mnie w talii, na plecach i brzuchu w ogóle nie mogę leżec, choć żona twierdzi, że w nocy przewraca się ba plecy, tylko budzę się zwykle z silnym bólem rano. Sam juz nie wiem, co mówić fizjoterapeucie, bo moje objawy bez przerwy die zmieniają. Gdybym nie miał tego paskudnego, powierzchniowego bólu pleców, to wszystkie one bóle nie miałyby znaczenia

Objawy się nie zmieniły. Po prostu źle się wyraziłem w poprzednim poście. Ból nie jest jednostajny i są chwile, kiedy jest znośnie. Za 2 godziny mam wizytę u neurochirurga i zobaczę, co mi powie.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 3 tygodni 2 godzin temu #19165

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Away
  • Ekspert
  • Ekspert
Byłem u lekarza i nic się nie dowiedziałem. Mam się nadal rehabilitować i nie kazał mi nawet zrobić blokady. Stwierdził, że przepuklina nie ma związku z moimi objawami i ból wynika ze zmian przeciążeniowych dolnego odcinka pleców. Jeśli nie będzie poprawy w ciągu 4 tygodni to wtedy może zastosuje u mnie blokadę.

Ostatnia edycja: przez lukas8504.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 2 tygodni 6 dni temu #19178

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Away
  • Ekspert
  • Ekspert
Czy ktoś z was spotkał się z terminem "zmiany przeciążeniowe"? Czytałem o tym w internecie i rzeczywiście objawy pasują, ale zastanawiam się , czy to możliwe, że przepuklina nie wywołuje objawów skoro uciska worek oponowy i modeluje nerwy?

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.074 s.
Zasilane przez Forum Kunena