Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 7 miesiąc 1 tydzień temu #16877

• Piotr33
  • Piotr33 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0

lukas8504 napisał:

Piotr33 napisał: A wiesz skąd się biorą problemy , od siedzącego trybu życia przed monitorem komputera , albo od bardzo ciężkiej pracy fizycznej, ludzie siedzą godzinami przed monitorem i wydaje im się że, jak nic nie dźwigają to nic z kręgosłupem stać się złego nie może, ja powiem tak początkowe problemy z kręgosłupem nawet nie dają większych odczuć , takie jak odwodnienie krążka

Mnie załatwiło głównie to, że od 6 lat pracowałem w domu i zamiast przy biurku, to często siedziałem półleżąco przed komputerem, bo przecież nikt mi nie zabroni, jak sam jestem sobie szefem:/ Teraz tego żałuje

Ja mam pracę od 9 lat siedzącą przed monitorem , to nie ma znaczenia czy półleżącą czy nie, jest obciążenie na kręgosłup poprzez postawę , nawet człowiek może nie zdawać sobie z tego sprawy że obciąża kręgosłup

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 7 miesiąc 1 tydzień temu #16878

• Piotr33
  • Piotr33 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0

lukas8504 napisał:

Piotr33 napisał: Rehabilituj się przez te kilka miesięcy jak nie będziesz widział poprawy to operacja, ale nie chcę robić tobie nadziei, ja mam niewielką przepuklinę, rehabilitowałem się we wszystkie możliwe sposoby i ból jest coraz większy, chociaż funkcjonuje bez środków przeciwbólowych to ta rehabilitacja nie zdaje egzaminu, więc też prawdopodobnie czeka mnie tez operacja , a neurochirurdzy mówili że to nie nadaje się do operacji

U mnie poprawa była (choć bez rewelacji) dlatego zdziwiłem się, że mam przepuklinę. Dlaczego nie bierzesz leków przeciwbólowych?Ja po serii zastrzyków czuje się lepiej i przez 2 tygodnie miałem tylko 2-3 kiedy ból się trochę nasilał na krótki okres czasu.

Jeżeli cię nie boli, albo boli cię tak że dajesz radę wytrzymać , nie decyduj się na operację, operacja tylko wtedy kiedy cię boli tak że nie dajesz rady wytrzymać, operacja to ostateczność , chociaż w twoim przypadku nie wiem czy jakakolwiek rehabilitacja pomoże

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 7 miesiąc 1 tydzień temu #16879

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Ostateczność to eutanazja w niektórych krajach. Wcześniej jest pompa morfinowa, neurostymulator tudzież opioidy. Wcześniej lekarz musi stwierdzić że kolejne operacje już nie pomogą na ból. Wcześniej muszą zostać wykorzystane wszystkie metody leczenia operacyjnego. Tak że do ostateczności jest jeszcze od operacji kawałek, ale wiedza oparta o przeciętne obiegowe opinie kończy się dużo wcześniej. Niemniej - fakt, dopóki w momencie jak ktoś ci mówi że spokojnie wytrzymasz bez leczenia nie masz ochoty mu urwać głowy, to jeszcze nie pora na operację bo to znaczy że mało boli..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 7 miesiąc 1 tydzień temu #16880

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 32

użytkownik421 napisał: Ostateczność to eutanazja w niektórych krajach. Wcześniej jest pompa morfinowa, neurostymulator tudzież opioidy. Wcześniej lekarz musi stwierdzić że kolejne operacje już nie pomogą na ból. Wcześniej muszą zostać wykorzystane wszystkie metody leczenia operacyjnego. Tak że do ostateczności jest jeszcze od operacji kawałek, ale wiedza oparta o przeciętne obiegowe opinie kończy się dużo wcześniej. Niemniej - fakt, dopóki w momencie jak ktoś ci mówi że spokojnie wytrzymasz bez leczenia nie masz ochoty mu urwać głowy, to jeszcze nie pora na operację bo to znaczy że mało boli..

Nie wiem, czy dobrze cię zrozumiałem, ale twierdzisz, że i tak czeka mnie operacja i wszelkie próby innego leczenia to tylko odwlekanie tego w czasie? Podczas badania u lekarza nie bolało mnie dzisiaj praktycznie nic, więc pewnie na tej podstawie stwierdził, że na razie nie jest ze mną tak źle

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 7 miesiąc 1 tydzień temu #16881

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Nie, tylko piszę że
- od operacji do ostateczności jest dość daleko, bo znów ktoś wstawił ten bardzo sam kiepski slogan sprzed jakichś 35 lat kiedy nie było jeszcze nawet badań MRI i lekarz operował na ślepo bez badań w stylu "otworzy się a potem się zobaczy co tam jest i czy się uda czy nie" - część osób związanych z opieką medyczną została na tamtym etapie i najwyraźniej myśli że dalej tak jest powtarzając takie ogólniki,
- o operacji decyduje się samemu, jak się już ma tak dość że się nie chce słuchać innych - ani tych co mówią żeby iść na operację ani tych co mówią żeby nie iść, raczej żaden lekarz nie zoperuje póki pacjent sam nie jest przekonany że nie widzi po sobie innych szans na sensowną poprawę. Jak się nie czuje już dużego bólu (po okresie ostrym przeważnie mija) i dużej potrzeby leczenia, to dość istotne żeby nie przeoczyć mogących czasem u niektórych wystąpić objawów alarmowych - drkregoslup.pl/Bol-krzyza/Objawy-alarmowe,32,190 , bo jak ktoś zagląda tu z historią "miałem rwę, przeczekałem, przestało boleć tylko stopa opada i nie trzymam moczu - co dalej robić?" to niestety to już jest o krok za ostatecznością i operacja takiego stanu trwającego przez długi czas już na 99% nie cofnie.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 7 miesiąc 1 tydzień temu #16882

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 32
Chyba nadal nie rozumiem o kim, i o czym piszesz. Przepraszam, ale dzisiaj jestem w nie najlepszej formie psychicznej i ciężko mi się myśli

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.073 s.
Zasilane przez Forum Kunena