Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 9 miesiąc 3 tygodni temu #16865

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1095
Ja również uważam tak jak Maciurek, tylko do takiego co operuje kręgosłupy a nie głowy żab. Wygląda z opisu że masz rozpadnięty dysk L5/S1, ciśnie na nerwy, i dlatego boli. Dwa dyski powyżej zaczynają się powoli sypać. Jakbyś miał wszystkie 3 takie jak te 2 powyżej L5/S1 to byś prawdopodobnie nie odczuwał jakiegoś znaczącego bólu.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 9 miesiąc 3 tygodni temu #16866

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 49

lukas8504 napisał:

Maciurek napisał: Ja bym na Twoim miejscu poszedł do neurochirurga.

Czy powinienem pójść do neurochirurga czy neurologa, który zleciał mi to badanie? Ostatnie dni czułem się w miarę dobrze, dzisiaj ból był trochę silniejszy, ale jak dostałem te wyniki to trochę się podłamałem. Myślisz, że czeka mnie operacja?

Jak na NFZ, to do neurologa, po skierowanie do neurochirurga. Tylko, że to trwa. Prywatnie, pewnie 200pln, czas krótszy i łatwiejszy dostęp do ewentualnego zabiegu operacyjnego.

Nikt Cię na siłę nie będzie kroił. Poznasz opinię specjalisty, rozważysz za i przeciw, sam zadecydujesz.

Ostatnia edycja: przez Maciurek.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 9 miesiąc 3 tygodni temu #16867

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 38
Byłem u neurochirurga, udało mi się dostać prywatnie. Umówiłem się o 18:30, a o 19 miałem już wizytę (dobrze, że mieszkam w dużym mieście). Lekarz zbadał mnie, popatrzył na rezonans i stwierdził, że jest za wcześnie na operację. Kazał przez max 2 miesiące rehabilitować się (terapia manualna, kinezyterapia i masaż) i jeśli nie będzie dużej poprawy lub mój stan się pogorszy to wtedy pomyślimy o operacji. Mówił, że prywatnie to koszt 12 tys. zł i pewnie się na to zdecyduje, bo nie zamierzam czekać ponad rok na NFZ.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 9 miesiąc 3 tygodni temu #16868

• Piotr33
  • Piotr33 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wrzuć zdjęcia z rezonansu ,tutaj na forum , moim zdaniem po opisie szykuj się na operację , ciekawe jak wyglądają zdjęcia ,nie masz się czym przejmować znam ludzi po discektomiach , co po operacji normalnie funkcjonują , takie operacje są dość częste w dzisiejszych czasach , ile masz lat ??

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 9 miesiąc 3 tygodni temu #16869

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 38

Piotr33 napisał: Wrzuć zdjęcia z rezonansu ,tutaj na forum , moim zdaniem po opisie szykuj się na operację , ciekawe jak wyglądają zdjęcia ,nie masz się czym przejmować znam ludzi po discektomiach , co po operacji normalnie funkcjonują , takie operacje są dość częste w dzisiejszych czasach , ile masz lat ??

Nie mam jak wrzucić zdjęć, bo mam zepsutą stację dysków. Mam 34 lata, właśnie dzisiaj skończyłem i w prezencie dostałem przepuklinę:( Lekarz określił mój stan ogólny jako dobry, dolegliwości bólowe przez ostatnie 2 tygodnie się zmniejszyły, ale też obawiam się, że wszystko skończy się operacją

Ostatnia edycja: przez lukas8504.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 9 miesiąc 3 tygodni temu #16870

• Piotr33
  • Piotr33 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Rehabilituj się przez te kilka miesięcy jak nie będziesz widział poprawy to operacja, ale nie chcę robić tobie nadziei, ja mam niewielką przepuklinę, rehabilitowałem się we wszystkie możliwe sposoby i ból jest coraz większy, chociaż funkcjonuje bez środków przeciwbólowych to ta rehabilitacja nie zdaje egzaminu, więc też prawdopodobnie czeka mnie tez operacja , a neurochirurdzy mówili że to nie nadaje się do operacji

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.055 s.
Zasilane przez Forum Kunena