Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 11 miesiąc 1 tydzień temu #16846

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 5
  • Otrzymane podziękowania: 39

Maciurek napisał: Plus jest taki, że na nogi Ci ból nie schodzi. Trzeba się cieszyć, że tylko plecy bolą. Na Rtg wyszło obniżenie przestrzeni L5-S1, to pewnie dysk masz odwodniony i uwypuklony w jakimś kierunku (to będzie widać na rezonansie). Stan zapalny, bo coś Cię bolało wcześniej, rozdrażniłeś ćwiczeniami, przykurczyło mięśnie i stąd ból przy siedzeniu. Popatrz na siebie w lustrze, to prawdopodobnie zobaczysz, że jesteś wygięty nienaturalnie. Podwiniętą masz miednice do góry, albo prawą lub lewą jej stronę.

Odpoczywaj jak najwięcej w pozycji odciążeniowej, z wałkiem pod kolanami, leżąc na wznak, lub w innej pozycji, w której nie czujesz bólu i napięcia. Kup sobie maść z diclofenkiem, czy tam innym niesteroidowym przeciwzapalnym i smaruj te plecy. Można też doustnie. Zastrzyki domięśniowe to i może szybciej docierają w większym stężeniu, ale kłóty mięsień to się raczej kurczy, a nie rozkurcza, chyba że akupunkura. Głowa do góry. Trzeba przeczekać ostry stan odpoczywając na leżąco, bo siedzenie jest strasznie obciążające dla lędźwi. Zero ćwiczeń, jak boli!

Dziękuję za odpowiedź. Brałem serię zastrzyków ponad tydzień temu i od tamtego czasu mam dłuższe okresy bez bólu, ale czasami on wraca. Czasami boli mnie pośladek przy siedzeniu, czasami ból promieniuje do prawej nogi. Wszystkie opisy dotyczące rwy kulszowej nie pasują do mnie, bo często ból przychodzi i mija nawet po kilku minutach. Czy mogę zrobić coś by przeciwdziałać tym atakkm bólu? Czy może to wynikać z napięcia mięśniowego, bo jestem ostatnio spięty do granic możliwości, bo obawiam się bólu przy każdym kroku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 11 miesiąc 1 tydzień temu #16850

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 54
Większość problemów z kręgosłupem to przykurcze mięśni powstałe jako odruch obronny organizmu na przeciążenia w ruchu, przy nieprawidłowej postawie. Jak do tego są jakieś zmiany w kręgosłupie, to dolegliwości lubią się powtarzać. Powstaje takie zamknięte koło: napięcie mięśni, ból, stres, większe napięcie, większy ból, itd. Trzeba to przerwać. Zrobić resonans, tak jak ty, aby upewnić się, że nie masz do czynienia, np. z uciskiem dysku na korzenie, przerwaniem pierścienia dysku, sekwestrem, kręgozmykiem, stenozą kanału. Jak dysk jest cały, tylko wypuklony, jak u dużej części ludzi chodzących po ziemi, to trzeba się rehabilitować ile wlezie. Zadbać o prawidłową postawę, wyeliminować stresy ile się da.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421, lukas8504

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 11 miesiąc 1 tydzień temu #16861

• inina
  • inina Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
Witaj. Jesli robisz rezonans prywatnie to wyniki masz odrazu. Plytke i opis . Jesli jest lekarz na miejscu. Ja proponuje umowic sie rowniez do neurologa prywatnie. Bo na NFZ dlugo sie czeka. Bedziesz szybciej wiedziala wszystko. Na bol narazie bierz leki przeciwbolwe, przeciwzapalne oraz rozluzniajace miesnie. Powinno pomoc do diagnozy.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 11 miesiąc 1 tydzień temu #16862

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Witam,

Proszę o opinię na temat mojego rezonansu. Mam wrażenie, że jest bardzo źle :(

Badanie MR kręgosłupa wskazuje na spłycenie lordozy lędźwiowej.

Widoczne są bardzo dyskretne, wczesne zmiany zwyrodnieniowe w postaci breżnych powyciągań krawędzi przednio i tylnobocznych trzonów lędźwiowych, najbardziej zaawansowane na poziomie L5/S1.

Dodatkowo na poziomie L5/S1 obecne są zmiany zwyrodnieniowe w zakresie stawów międzykręgowych.

Na poziomie L5/S1 obecna jest pośrodkowa, duża, zbaczająca na prawą stronę przepuklina krążka międzykręgowego, która uciska worek oponowy, korzenie nerwowe z przewagą po stronie prawej, zmniejsza rezerwę płynową kanału kręgowego, wypełnia zachyłki boczne oraz w umiarkowanym stopniu powoduje zwężenie otworów międzykręgowych z umiarkowanym uciskiem na nerwy rdzeniowe.

Krążek międzykręgowy na poziomie L5/S1 wykazuje degeneracyjne obniżeniu sygnału i wysokości.

Na poziomach L2/L3 i L3/L4 stwierdza się symetryczne uwypuklenia części tylnobocznych krażków międzykręgowych typu disc bulge modelujące worek oponowy.

Innych cech ucisku na struktury wewnątrzkanałowe w lędziowej częsci kręgosłupa nie wykazano.

Sygnał trzonów kręgowych i krążków międzykręgowych jest prawidłowy.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 11 miesiąc 1 tydzień temu #16863

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 54
Ja bym na Twoim miejscu poszedł do neurochirurga.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 11 miesiąc 1 tydzień temu #16864

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert

Maciurek napisał: Ja bym na Twoim miejscu poszedł do neurochirurga.

Czy powinienem pójść do neurochirurga czy neurologa, który zleciał mi to badanie? Ostatnie dni czułem się w miarę dobrze, dzisiaj ból był trochę silniejszy, ale jak dostałem te wyniki to trochę się podłamałem. Myślisz, że czeka mnie operacja?

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.062 s.
Zasilane przez Forum Kunena