Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 7 miesiąc 1 dzień temu #16707

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 29

Piotr33 napisał: Ja od niedługiego czasu też zacząłem próbować metody McKenzie i też mam wrażenie że jest gorzej niż lepiej. ja kupiłem sobie książkę i w tej książce jest napisane że ból może się nasilić, może też zmieniać położenie , ale także jest napisane że jak narasta ciągle to trzeba zakończyć ćwiczenia , różne są opinie o tej metodzie, jednym pomogła innym nie, na pewno trzeba z nią delikatnie, w twoim przypadku jak nie masz rezonansu to możesz sobie zrobić wielką krzywdę, nie wiem czy zdjęcia rtg pokażą przepukliny czy inne rzeczy , może być tak że po rezonansie dostaniesz skierowanie na operacje a nie na ćwiczenia przeprostów.

Byłem dzisiaj u neurolog prywatnie i dał mi skierowanie na rezonans. Stwierdziła też że nie powinienem rezygnować z terapii Mckenzie, więc na razie z tego nie rezygnuje. A co do mojego stanu to sam nie wiem, czy jest lepiej czy gorzej. Od ponad tygodnia biorę diclofenak w dawce 75 mg i przez większą część dnia ból jest niewielki, bo ten lek zmniejsza ból o 90%. Także wszelkie moje oceny bólu są zamazane przez lek przeciwbólowy. Wczoraj nie wziąłem tego leku i do godziny 15 ból był niewielki, ale jak mnie w końcu wzięło to aż prawie się popłakałam. Na dodatek odezwała się u mnie nerwica i zacząłem panikować, że ból nigdy nie przejdzie. Trudno jest obiektywnie oceniać mój stan, jak sam do końca nie mogę sobie ufać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 7 miesiąc 1 dzień temu #16708

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 44
Ćwiczenie na środkach przeciwbólowych??? Nie ćwiczy się z bólem!!!! Masakra jest z tymi lekarzami. Niech Pani doktor walnie się wałkiem do ciasta w piszczel, a potem niech idzie na tańce, jak jest taka mądra. Może będzie jakaś refleksja.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 6 miesiąc 4 tygodni temu #16713

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert

Maciurek napisał: Ćwiczenie na środkach przeciwbólowych??? Nie ćwiczy się z bólem!!!! Masakra jest z tymi lekarzami. Niech Pani doktor walnie się wałkiem do ciasta w piszczel, a potem niech idzie na tańce, jak jest taka mądra. Może będzie jakaś refleksja.

:whistle:

Nie wiem, czy dobrze cię zrozumiałem. Uważasz, że nie powinienem chodzić na rehabilitację, jak biorę leki? Żaden lekarz tak nie twierdził

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 6 miesiąc 4 tygodni temu #16715

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Mc Kenzie to ćwiczenia. Jak ćwiczysz na środkach przeciwbólowych, to masz zagłuszony sygnał ostrzegawczy w postaci bólu i robisz sobie krzywdę. Co innego rehabilitacja w postaci zabiegów.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 6 miesiąc 4 tygodni temu #16716

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Byłem u dwóch neurologów, w poradni rehabilitacyjnej, fizjoterapeutce też mówiłem, że biorę leki przeciwbólowe i nikt mi nie mówił, żeby zrezygnować z fizjoterapii na czas brania leków. Razem z rehabilitacją mam ultradźwięki, prądy diad. o krioterapię

Ostatnia edycja: przez lukas8504.

Bóle lędźwiowe i metoda McKenzie 6 miesiąc 4 tygodni temu #16717

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Jak jest duży ból, to bierze się leki NLPZ, zabiegi, ewntualnie terapię manualną dla odblokowania stawów, masaż. Ale przedewszystkim się odpoczywa, aby ostry stan ustąpił. U mnie trwa to w porywach do półtorej tygodnia. Dopiero jak ból zelżeje do takiego stanu, że można egzystować bez przeciwbólowych, to można po mału zacząć ćwiczenia rozciągające/wzmacniające. Można ćwiczyć do granicy bólu. Z każdym kolejnym dniem ta granica powinna się przesuwać. Ćwiczenie z bólem i to jeszcze na środkach przeciwbólowych, tylko podrażnia obszary, w których jest ból/stan zapalny. Tak tłumaczył mi mój neurolog.

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.108 s.
Zasilane przez Forum Kunena