Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Microdiscectomia L5/S1 - czy warto

Microdiscectomia L5/S1 - czy warto 2 tygodni 23 godzin temu #16563

• Pablo
  • Pablo Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam,

Od października walczę z bólem pleców. Wcześniej malem epizody w związku z dyskopatia L5/S1, ale rozciągania, rechabilitacja pomagały.
Natomiast od pażdziernika złapało mnie mocno. Ból promieniuje do prawego uda i łydki. Najbardziej podczas siedzenia i stania. Pomimo rechabilitacji i leczeniu środkami przeciwbólowymi nie było pozytywnego rezultatu. Dostałem skierowanie MRI z którego wynika, że lekka przepuklina bardzo się pogorszyła. Prawdopodobnie za dużo jeździłem na rowerze w tym w lecie.

Oto opis:

MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
Dane ze skierowania: przewlekły zespół bólowy prawostronny. Podejrzenie dyskopatiiL5/S1
MR kręgosłupa lędźwiowego:
Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa (w pozycji leżącej).
Cechy degeneracji krążków m/k L4/L5 i L5/S1 w postaci dehydratacji oraz znacznego obniżenia krążka L5/S1. Zmianom krążków towarzyszą zaostrzenia tylnych krawędzi trzonu L5.
Na poziomie L4/5 tylna, podwięzadłowa, szerokopodstawna wypuklina krążka m/k uciskająca worek oponowy, bez ucisku korzeni nerwowych.
Na poziomie L5/S1 widoczna jest tylno-prawoboczna ekstruzja krążka m/k o wym. 16 x 5 x 7mm (LR x AP x CC) z cechami pęknięcia pierścienia włóknistego, zwęża po prawej stronie kanał kręgowy i powoduje stenozę prawego zachyłka bocznego z uciskiem korzenia nerwowego L5.
Niewielka przepuklina dotrzonowa w dolnej blaszce granicznej po stronie prawej trzonu L5 i towarzyszące zmiany degeneracyjne typu Modic II.
Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.
Kanał kręgowy bez cech stenozy.
Trzony kręgów bez zmian ogniskowych, prawidłowej wysokości.
WN; dyskopatia L4/5 i L5/S1.

Neurochirurg stwierdził, że tylko operacja. Że stan będzie się pogarszać. Od dwóch tygodniu jadę na tramadolu, który niestety nie przynosi ulgi.
Pytanie czy się kroić?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Microdiscectomia L5/S1 - czy warto 2 tygodni 6 godzin temu #16567

• Owain
  • Owain Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 0
Kroić. Bezapelacyjnie. Pytanie jak, jaką metodą i u kogo.
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 6 godzin temu przez Owain.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.086 s.
Zasilane przez Forum Kunena