Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: za dwa mc operacja PLIF

za dwa mc operacja PLIF 2 tygodni 1 dzień temu #16438

• Adriano1
  • Adriano1 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
witam,
Jestem nowym użytkownikiem i prosiłbym bym was o podzielenie się informacjami i samopoczuciem po operacji .typu Plif
na Kwiecień mam ustalony termin operacji

Objawy od 3 lat walczę z kręgosłupem już na samym początku miałem proponowaną operacje typu Plif
ale się nie zdecydowałem stwierdziłem że dam rade.
Przez 3 lata Zabiegi rehabilitacja uciski +sport basen siłownia było nawet ok bolało ale można było żyć .
Od 6 mc ból powrócił czasem drętwieje mi udo lewe do takiego stanu że dosłownie skórę rozrywa .lewa noga nie wiem jak to opisać ale czuje ją inaczej .
Mam lęki przed operacją bo wiadomo nikt 100% powodzenia ci nie da . dodatkowo nerwy zrosty itp.
mam pracę że dużo jeżdżę samochodem 5h dziennie /podejrzewam że to mi nawróciło problem z kręgosłupem.
zalecenia od doktora wiadomo zero ruchu jest ucisk itp .

moja prośba
o komentarze użytkowników którzy mieli ten zabieg
jak wyglądała rehabilitacja i jaki czas
jak wygląda wasza sprawność ruchowa po operacji .

Poniżej zamieszczam opis rezonansu

Rozpoznanie kliniczne:
Dyskopatia L4/L5 (dane ze skierowania).
Badanie MRI kręgosłupa L/S.
Badanie MRI kręgosłupa lędźwiowego wykonano w 2 proj. w sekwencji FSE i FatSat, w czasie T1 i T2 zależnym.
Opis:
Na poziomie VL3/VL4 wypuklina krążka międzykręgowego zwężająca światło otworów międzykręgowych dla korzeni
nerwów rdzeniowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 14mm.
Na poziomie VL4/VL5 przepuklina krążka międzykręgowego, śr. ok. 5,5mm, uciskająca przednią powierzchnię worka
oponowego i korzenie nerwów rdzeniowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 13mm.
Na poziomie VL5/VS1 wypuklina krążka międzykręgowego zwężająca światło otworów międzykręgowych dla korzeni
nerwów rdzeniowych, z ich niewielkim uciskiem. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 17,5mm.
Objawy częściowej dehydratacji krążka międzykręgowego VL4/VL5, z niewielkim obniżeniem wysokości przestrzeni
międzykręgowej.
Stożek rdzenia o prawidłowej intensywności sygnału, bez widocznych zmian ogniskowych.
Wniosek:
Zawarte w opisie badania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

za dwa mc operacja PLIF 1 tydzień 5 dni temu #16454

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1014
  • Oklaski: 36
Jak nie ma niedowładów, długich przykurczy czy długiego zastania to nie trzeba rehabilitować. Ból pooperacyjny po śrubkach 3-12 miesięcy. Aktywność - zależna od wysokości stabilizacji i stanu ogólnego pacjenta - ale jak się wyłącza połowę dysków z użycia to reszta przejmuje obciążenia a ma starczyć na resztę życia, tak że aktywność z głową - biegania bym nie polecał po stabilizacji ani nic co ściska pozostałe zdrowe dyski.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: Adriano1

za dwa mc operacja PLIF 1 tydzień 5 dni temu #16455

• Adriano1
  • Adriano1 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
dziękuje za odp odcinek l4l5
pozdr
Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.091 s.
Zasilane przez Forum Kunena