Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rwa

Rwa 1 rok 4 tygodni temu #16359

• Aniak
  • Aniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Oklaski: 2
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witam,
Mam 39 lat, pierwsze bóle odkręgosłupowe miałam ok 5-7 lat temu. W 2014 roku zrobiłam rtg kręgoslupa: dyskopatia L5-S1, prawowypukłe skrzywienie L z dyskretną rotacją kręgów. W październiku ubiegłego roku dokuczał mi trochę kręgosłup, ale przed tym epizodem nie pamiętam kiedy mnie bolał- na pewno dawno zatem. Po tym ból z kręgoslupa przeniósl się w kierunku lewej nogi (biodra) a natępnie kolana od spodu ( problemy z naciskaniem sprzęgła) i ustąpił. W grudniu wrócił pod kolano nasilając się stopniowo, aż w styczniu zaczął mnie boleć pośladek. Lekarz rodzinny wypisal skierowanie do neurologa i dostałam Diclac+millgamma w zastrzykach, brałam również Dicloberl, a aktualnie Nimesil. W momencie kiedy "weszłam" na leki ból się zaczął nasilać do tego stopnia, że nie byłam w stanie przebywać w pozycji pionowej, W celu odciążenia kręgosłupa spędziłam jedną noc z nogami w górze (pozycja krzesłkowa) a rano ból pośladka był nie do zniesienia. Aż do ostatniego, dziesiątego zastrzyku jeździłam autem na leżąco, myłam się minutę, bo nie byłam w stanie ustać, ubrać się...Teraz (tydzień po zakończeniu) jest o niebo lepiej, mogę spacerować, ale mam problem potem usiąść. Na leżąco zazwyczaj wszystko ustępuje, od razu, albo chwilę później. Neurolog tez stwierdził rwę i dal skierowanie na rezonans. Byłam u fizjoterapeuty, który nie był w stanie wykluczyć kręgoslupa. Zalecił prześwietlenie stawów KB. Lewa strona jest w porządku , w prawym jest możliwa torbiel kostna. Rezonans mam zrobiony, zdjęcia załączę. Wysłałam zdjęcia do fizjo ( na opis muszę jeszcze czekać 2 tygodnie) i powiedział, że możemy zacząć rehabilitację, bo to jest wina kręgosłupa.

Niepokoi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie to, ze kręgosłup nie boli mnie od października. Boli mnie okolica stawu KB, pośladek, boczna część uda, pod kolanem od strony zewnętrznej, łydka, i mam zdrętwiałe trzy środkowe palce w nodze , a może cztery (bez palucha). Ostatnio również pobolwewa mnie zewnętrzna kostka, ale to moze od koślawego chodzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rwa 1 rok 4 tygodni temu #16360

• Aniak
  • Aniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Reszta zdjęć

Rwa 1 rok 4 tygodni temu #16361

• Szary77
  • Szary77 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
Moim nie fachowym okiem masz problem z l5/s1.
Widac zmiany typu Modic, kregozmyk, oraz przepuklinę.
Na pewno musisz udać do neurologa celem omówienia leczenia.
Dużo zdrowia życzę.
Za tą wiadomość podziękował: Aniak

Rwa 1 rok 4 tygodni temu #16362

• Aniak
  • Aniak Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Tak, L5-S1 ( to jest chyba tyłozmyk) , a czy przepuklina? Opis rezonansu powinien byc do 5 lutego, a wtedy mam wizytę u neurologa.

Nie wiem tylko, czy z tego kręgosłupa jasno wynika, że własnie od niego mam uciśniety nerw kulszowy.
Nie wiem, co zrobię , gdy neurolog powie, że pomoże mi operacja...Czy fizjoterapia pomoże?
Aktualnie trochę ćwiczę, wykonuję przeprosty i ćwiczę mięsień gruszkowaty (przy okazji).

Rwa 1 rok 4 tygodni temu #16364

• Bałykan
  • Bałykan Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 12
  • Otrzymane podziękowania: 44
Kiepsko to wygląda, neurolog zadecyduje co dalej. Wstępnie rozglądaj się za dobrym neurochirurgiem.

Moim zdaniem absolutnie nie powinnaś teraz samodzielnie wykonywać żadnych ćwiczeń! Poczekaj też z fizjoterapeutą. Oszczędzaj się do czasu wizyty u neurologa.

I uważaj na Nimesil, już o tym kiedyś pisałem na forum, ale ten lek (i inne zawierające nimesulid) jest niebezpieczny, został wycofany prawie na całym świecie, bo uszkadzał wątrobę.
Nie jestem lekarzem i nie udzielam porad medycznych.

luty 2016 - dyscektomia/fenestracja L5-S1

Rwa 1 rok 4 tygodni temu #16365

• piotr72
  • piotr72 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mnie boli jak ciebie kolano , cztery palce oprucz palucha , miesien lydki , piszczel . Do tego mam jeszcze czestomocz i dziwne uczucie jak poruszam palcami od nogi to jak by ruszalo naciagalo sie cale sciegno az do posladka.
Pozdrawiam...

Moderatorzy: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.085 s.
Zasilane przez Forum Kunena